Stichting Filmtransparfc EPC Automatisering Tarieven Bestuur Het verslagjaar 1998 heeft voor de Stichting vooral in het teken gestaan van de voorbereidingen op verdere automatisering van het Filmtransport en verhuizing van de administratie naar het NFC Bureau. Hieraan was behoefte om de organisatie te vereenvoudigen, een directe controle te kunnen uitvoeren en vanuit het bureau maandelijks in plaats van wekelijks te factureren. Met at deze veranderingen zouden de kosten van het transport beter in de hand kunnen worden gehouden. De situatie waarnaar wordt gestreefd kan als volgt worden samengevat: De distributeurs geven wekelijks hun verzendgegevens door aan hun eigen expediteur (depot). Deze expediteurs zijn verantwoordelijk voor de daadwerkelijke verzending aan de bioscopen. Ook geven zij alle door hen verzamelde verzendgegevens via FilmtransportJ verzendingen per naar 80.000 70.000 60.000 50.000 40.000 20.000 20.000 10.000 fe* reclamemateriaal hooi'diilms trailers/commercial' FEEZ1 een elektronische postbus door aan de NFC. De NFC controleert de gegevens, zet deze terug in de postbus en geeft ze door aan Van Gend Loos. Bioscopen die over de juiste hard- en software beschikken kunnen de 'postbus' raadplegen om na te gaan wat zij moeten verzenden en ontvangen en om eventueel verzendstickers aan te maken. De NFC bewaart alle verzendgegevens in een database ten behoeve van maandelijkse facturering en statistiek. Met name de automatisering van de depots en de NFC heeft in het verslagjaar enige vertraging opgelopen. Als het goed is kan de nieuwe procedure in 1999 alsnog worden ingevoerd. In dat jaar zal Theres Something About Mary tevens een nieuw contract met Van Gend Loos worden opgesteld. Het aantal verzendingen is de laatste jaren fors toegenomen (zie grafiek), met name van divers reclame materiaal. Dit kan waarschijnlijk worden verklaard door het groeiende aantal posters dat, opgerold in een koker, in plaats van opgevouwen samen met fotomateriaal, wordt verzonden. Door deze toename heeft Van Gend Loos haar tarief verhoogd, hetgeen de stichting heeft genoodzaakt haar tarieven eveneens te verhogen per 1 januari 1999. De volgende wijzigingen in de bestuurssamenstelling hebben in het verslagjaar plaatsgevonden: In november is de heer J. Arkenbout, penningmeester sinds de oprichting van de stichting, uit het bestuur getreden. Hij is opgevolgd door de heer J.P. van den Berg. In november is de heer drs. J. Ott benoemd als ambtelijk secretaris van de Stichting. Aan het einde van het verslagjaar was de bestuurssamenstelling als volgt: Jhr. W.F. van Raab van Canstein, voorzitter, J.P. van den Berg, penningmeester en drs. M.L. Wolff. De heer J. van Dommelen is adviseur van de stichting.

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 19