Voorwoord V-* Titanic Het Nederlandse publiek wist in grote getale de weg naar de bioscoop te vinden. Dit was niet in de laatste plaats te danken aan het ongekende succes van de film Titanic' die in totaal 3.4 miljoen bezoekers trok. jong en oud kwamen de ondergang van 's werelds beroemdste schip bewonderen en werden zo geconfronteerd met de geneugten die de hedendaagse bioscoop te bieden heeft. Uiteraard bleken andere titels ook succesvol. Een speciale vermelding verdient 'Abeltje' die in de Kerstperiode eveneens een groot publiek bleek aan te spreken. Er werden in 1998 20 miljoen bioscoopkaartjes verkocht. Voor de NFC stond 1998 opnieuw in het teken van0e BTW.)ntensief overleg met het Ministerie van OCenW en het Ministerie van Financiën, resumeerde in een nieuw BTW-convenant. Hierin werd vastgelegd dat de NFC-leden vanaf 1 januari 1999 gezamenlijk ieder jaar een afdracht van 2 miljoen gulden aan het Nederlandse Fonds voor de Film voldoen. De hausse aan nieuwbouwplannen bleek in 1998 onverminderd aanwezig. Zo zagen Eindhoven, Vlissingen, Zoetermeer en Doetinchem nieuwe bioscoopcomplexen verrijzen. Het komende jaar zal deze tendens zich voortzetten. In het voor u liggende verslag kunt u kennis nemen van de veelheid van activiteiten die in het afgelopen jaar door de verschillende verenigingen en stichtingen werden ontplooid. Achter de veelal beknopte tekst gaat een wereld schuil van arbeidsintensieve bestuurlijke en uitvoerende werkzaamheden, waardoor de NFC haar waarde voor de aangesloten leden blijft bewijzen. Dit werd nog eens onderstreept door het feit dat in 1998 de ANF theaters aansluiting zochten bij de NVB en verschillende gesubsidieerde filmdistributeurs het lidmaatschap van de NVF zochten. Niet onvermeld mag blijven dat bij het ter perse gaan van dit verslag de licht euforische stemming bij het afsluiten van het boekjaar inmiddels aanzienlijk is getemperd. Over de eerste maanden van 1999 heeft de recette de lijn van 1998 niet kunnen volgen en is er een achterstand van 30% ten opzichte van vorig jaar ontstaan. Het heeft echter geen zin daar al te dramatisch over te doen. Het jaar is nog niet voorbij en over een langere periode bezien mag het niet verwonderen dat een gestage groei wordt onderbroken door een terugval. De inspanningen en het elan van alle partijen in de markt maken het vertrouwen in de toekomst ongebroken. H.J.A. Tijssen Algemeen Secretaris

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 4