eretekens Pe de rat iebureai Raad van Arbitrage Raad van Toezicht Lille werd benoemd in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer P. Zonderland. De heer W.H.H. Ruyters en mevrouw drs. E. Danker werden benoemd tot nieuw lid van het bestuur. De heren mr. H.J. Pos en R.W.M.M. Scholten werden herbenoemd. In de buitengewone vergadering van december werd de heer A.T. Abeln officieel aan het NFC bestuur toegevoegd. De heer A.J. Weststrate werd benoemd tot plaatsvervangend lid van het bestuur. De heer A.T. Abeln werd op voordracht van het NFC bestuur tevens benoemd tot Lid van Verdienste van de NFC. In de december vergadering ging de Federatieraad akkoord met het nieuwe strategieplan van NFC marketing. Tevens werd bekrachtigd dat het NFC bestuur het primaire beleidsbepalende orgaan zou worden inzake marketing aangelegenheden. Ook werd ingestemd met de beoogde wijziging van het nieuwe pensioen systeem voor het film- en bioscoop bedrijf. In de Stichting Bedrijfspensioen fonds voor het film- en bioscoopbedrijf, was een voorstel ontwikkeld om de bestaande pensioenregeling om te zetten in een zgn. flexibele pensioen regeling, waarbij het voor deelnemers mogelijk zou worden op of rond de 62-jarige leeftijd uit te treden. Tevens zou de mogelijkheid kunnen worden gecreëerd om het weduwenpensioen naar keuze in te ruilen voor ouderdoms pensioen. Met deze regeling zullen de deelnemers een grote mate van zeggenschap krijgen over de opbouw van hun pensioen en de uiteindelijke leeftijd dat men zou willen uittreden. Ook werd het overlijden van de oud voorzitter van de toenmalige Nederlandse Bioscoopbond en houder van de zilveren roos, de heer J. Nijland herdacht. De Federatieraad bestond uit: j. van Dommelen, voorzitter; vanwege de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten: A.T. Abeln, mevrouw J.F.L.A. Bakker C. Lambregts L. Nielsen, J.M. Punt, W.H.H. Ruyters, G.C.M. Ruys A.J. Vos A.J. Weststrate, H.J.H. Winkens drs. J.Ph. Wolff. vanwege de Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders: Mevrouw drs. E. Danker, mevrouw K. Dilweg, D. de Lille, mr. H. Pos, M.van Praag; vanwege de Nederlandse Vereniging van Speelfilmproducenten: F. Bak, R.W.M.M. Scholten vacature; vanwege de Associatie van Nederlandse Filmtheaters: drs. G.L.J. Bunnik. De algemeen secretaris, de heer H.J.A. Tijssen, fungeerde qualitate qua als secretaris van de Federatieraad. In 1998 werd door werkgevers weer veelvuldig een beroep gedaan op de mogelijkheid werknemers met een dienstverband van 10, 25 of 40 jaar te onderscheiden met een ereteken. In 1998 zijn 38ïzilveren eretekens verstrekt aan personen die tien jaar bij ondernemingen in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf werkzaam zijn geweest. Er werden 14 gouden eretekens verstrekt voor een 25-jarig dienstverband binnen de bedrijfstak. Gouden eretekens met diamant voor een dienstverband van 40 jaar zijn in 1998 niet verstrekt. Het Federatiebureau fungeert als alge meen secretariaat van de NFC, de aan gesloten verenigingen en de diverse stichtingen. Vanuit het bureau wordt zorggedragen voor beleidsvoorbereiding en -uitvoe ring, correspondentie, informatiever strekking aan leden en niet-leden, pers voorlichting, coördinatie van werkzaam heden en logistieke ondersteuning. Tevens wordt vanuit het bureau gezorgd voor de verzameling en presentatie van een veelvoud aan statistische gegevens. Het bureau werd in het verslagjaar enorm belast door de invoering van een nieuw factuursysteem en de daaraan gekoppelde elektronische postbus met behulp waarvan de vergaring van cijfers aanzienlijk sneller zou moeten plaats vinden dan met het oude systeem van de afrekenstaten. Hierdoor zou het bureau ook in staat worden gesteld snel betrouwbare statistische informatie te kunnen verstrekken. Helaas bleek dat, ondanks de lang voorbereide uitvoering van dit systeem, enkele bedrijven onvoldoende hadden ingespeeld op deze ontwikkeling. Hierdoor ontstond er op het bureau, gedurende de tweede helft van het jaar, een zodanige werkdruk dat de administratieve verzorging van diverse zaken niet naar behoren kon worden uitgevoerd. In de samenstelling van de Raad van Arbitrage kwam in het verslagjaar geen wijziging. De vaste leden buiten staanders waren: prof.mr. L.H.A.J.M. Quant, voorzitter, mr. H.C. Bitter, vice-voorzitter, mr. J.J. van Es, mr. W.L. van der Kolf, drs. J.H. Knopper, mr. H.P.C. Reinhold en mr. W.R. Veldhuyzen. Ook de Raad van Toezicht voor het film- en bioscoopbedrijf in Nederland bleef ongewijzigd: prof. mr. L.H.A.J.M. Quant, voorzitter, mr. H.C.Bitter, vice-voorzitter, mr. F.A.Bannier, mr. Th.R.Bremer, drs. J.H.Knopper, mr. L.C.J.M.Spigt en mevrouw mr. E.H.Swaab.

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 6