Hederlandse Vereniging van Biosooopexploitanten erenigingsactiviteiten In verband met het verstrijken van de zittingstermijn van de Exploitantenraad werden tijdens een algemene ledenvergadering nieuwe afgevaardigden van de categorie B, de niet-concerns, gekozen: (in alfabetische volgorde) A.T. Abeln, mevrouw J.F.L.A. Bakker - de Nijs, C. Lambregts, J.M. Punt, G.C.M. Ruys, A.J. Vos, A.J. Weststrate, en H.J.A. Winkens. Naast deze permanente leden werden tot plaatsvervangend lid gekozen de heren J.M.R.C. Fonke, R. van der Meuten, P.M. Nieuwendijk en G.J.M.F. Nohlmans. Voorafgaand aan deze verkiezingen had het bestuur zich ingespannen om een zo groot mogelijk aantal kandidaten bereid te vinden zich verkiesbaar te stellen voor de Exploitantenraad. Al eerder was geconstateerd dat de bestuursfuncties steeds meer door een kleine groep exploitanten worden vervuld, hetgeen op termijn het functioneren van de vereniging niet ten goede zou komen. Het was in dit opzicht dan ook verheugend dat er enkele nieuwe gezichten in de Exploitantenraad kwamen, hoewel de keerzijde van de medaille was dat enkele zittende leden niet direct werden verkozen. Het bestuur prees zich echter gelukkig dat deze kandidaten bereid waren als plaatsvervangend lid toch actief te blijven in de raad. Naast bovengenoemde personen hadden als vertegenwoordigers van de categorie A zitting in de raad: J. van Dommelen (plv. W. van Dommelen), L. Nielsen (plv. M. Canisius), W.H.H. Ruyters (plv. R. Sterk) en dr. J.Ph. Wolff (plv. mw. drs. M.L. Wolff). Tijdens de bijeenkomst van de nieuwe Exploitantenraad werd er ook een nieuw bestuur gekozen. In eerste instantie werd de heer J. van Dommelen tot voorzitter benoemd, maar aangezien hij later in het jaar door de Federatieraad tot NFC voorzitter werd gekozen, werd deze functie uiteindelijk overgenomen door de heer W.H.H.Ruyters. Bij de benoeming van een nieuw bestuur werd overigens door de Exploitantenraad besloten het statutaire aantal bestuurszetels met twee uit te breiden, met name om ook hier het bestuurlijk draagvlak te verbreden. Aan het eind van het jaar bestond het bestuur uit de volgende personen: W.H.H. Ruyters, voorzitter, J. van Dommelen, vice-voorzitter, A.T. Abeln, penningmeester, L. Nielsen en dr. J.Ph. Wolff. Ook in 1998 bleven de belangrijkste punten van aandacht: de window- regeling, de algemene voorwaarden van vertoning, het nieuwe factuursysteem, het overleg met de Associatie van Nederlandse Filmtheaters, sociale aangelegenheden en de Leo Claassen Stichting. De algemene voorwaarden van vertoning die in 1997 werden overeengekomen met de NVF, bleven de aandacht vragen van de Exploitantenraad. Met name de bepaling dat bioscoopexploitanten die prijsacties voeren toestemming behoeve van de filmverhuurder, riep de reactie op dat er ook afspraken wenselijk zijn als filmverhuurders acties doen met hun films. Het feit dat de verhuurders in steeds grotere mate 2-voor-i acties of kortingsacties The Truman Show

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 7