Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders 8 Bestuurssamenstelling Lidmaat schappen ^actuursystee' In 1998 moest de vereniging vroegtijdig afscheid nemen van haar voorzitter. P. Zonderland kreeg een betrekking aangeboden in het buitenland als gevolg waarvan er een nieuwe voorzitter moest worden benoemd. D. de Lille werd gekozen tot voorzitter en drs E. Danker tot vice-voorzitter. Aan het einde van het verslagjaar bestond het bestuur van de vereniging uit: D. de Lille, voorzitter drs E. Danker, vice-voorzitter mr. H. Pos, penningmeester Mw. K. Dilweg M. van Praag R. Wijsmuller M. Punt Het dagelijks bestuur van de vereniging werd gevormd door de voorzitter, vice-voorzitter en de penningmeester. In het verslagjaar werden de aanvragen voor het lidmaatschap gehonoreerd van de Stichting Cinemien Film en Video Distributie, Nederlands Film Museum Distributie en Nature Conservation Films (NCF). Aan het einde van 1998 werd ook de aangekondigde aanvraag van Indies Film Distribution reeds akkoord bevonden. Hoewel de vereniging aankondigde geen bezwaar te hebben tegen het lidmaatschap van de Stichting Contact Film, bleef dit in 1998 toch uit. Contact Film gaf te kennen niet per omgaande lid te kunnen worden. Nadat in '97 al de nodige voorbereidingen waren getroffen, werd in het voorjaar van 1998 gestart met het factuursysteem. Het uitgangspunt van het systeem is dat de bioscoopexploitant een week na afloop van de speelweek overgaat tot levering van bezoek- en recettecijfers aan de filmverhuurder. Van de filmverhuurder ontvangt de exploitant vervolgens een factuur van de betreffende filmhuur. Werd de opgave van de cijfers aan de NFC, onder andere in verband met de afdracht aan de BUMA en statistiek, voorheen verzorgd door de bioscoopexploitanten, in het nieuwe systeem zijn de filmverhuurders hiervoor verantwoordelijk. In de eerste fase van het Armageddon

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 9