De Leo Claassen Stichting De Leo Claassen Stichting is verantwoordelijk voor de opleiding van bioscooppersoneel en als zodanig direct verbonden aan de NVB. Naast werkgevers uit de branche bestaat het bestuur uit vertegenwoordigers van FNV KIEM Het bestuur is paritair samengesteld, d.w.z. vier bestuursleden vanuit elke geleding. Namens de werkgevers hadden zitting: C. Verschuuren voorzitter J. Wientjes R. Sterk A.j.Vos FNV KIEM werd vertegenwoordigd door: J. van de Belt penningmeester B. de Graaft H. van Grol mevrouw L. Schram de Jong. Als secretaris fungeerde F.J.M, van der Putte. In 1999 heeft het bestuur zich voornamelijk bezig gehouden met de ontwikkeling van nieuwe cursus sen voor servicemedewerkers en bedrijfsleiders om tegemoet te komen aan de toenemende behoefte van werkgevers om hun medewerkers te scholen. Voor de servicemedewerkers werd speciaal gekeken naar een cursus om hen te trainen in 'gast-gericht werken' en 'omgaan met agressie'. Helaas worden medewerkers in toenemende mate met agressief publiek geconfronteerd en is training op dit vlak onontbeerlijk gebleken. Uitgegaan zal worden van een basistraining voor alle medewerkers, aangevuld met een meer diepgaande vervolgtrai- ning voor de vaste kern van medewerkers in een bioscoop. Naast uitdieping zal dan ook coaching een belangrijk punt van aandacht zijn, zodat men in staat wordt gesteld collega's te assisteren en aan te sturen. Voor de bedrijfsleiders is gekozen voor diverse management trainingen, die in een modulaire opzet worden aangeboden. De ontwikkelde mo dules trainen de deelnemers in leidinggeven, bioscoopmanagement, personeelsmanagement en commerciële communicatie en richten zich nadrukkelijk op de praktijksituaties die zich in bioscopen voordoen. Deze trainingen zullen met ingang van 2000 worden verzorgd door MKB cursussen en trainingen BV. een dochter-organisatie van MKB Nederland. Alvorens hiermee van start te gaan zullen er een aantal pitot-trainingen worden uitgevoerd. Ook t.a.v. de (reeds lange tijd bestaande) opera teursopleiding werd nagedacht over een nieuwe aanpak. Dit werd onder meer ingegeven door de slechte resultaten van de laatste examens, waarbij een groot deel van de cursisten niet in staat bleek deze met goed gevolg af te leggen. Besloten werd om de schriftelijke opleiding in te bedden in een vaster kader, waarbij cursisten in een periode van ca. zes maanden de cursus moe ten afronden met een examen. Gedurende deze opleidingscyclus zulten er diverse praktijkdagen worden georganiseerd om specifieke zaken door een deskundige te laten toelichten. Het bestuur was ook van mening dat de bestaande cursussen voor operateur A en B aan een nieuwe vormgeving toe zijn, om de lesstof meer toegankelijk te maken. Ten slotte werd er in het verslagjaar een aanzet gegeven om de operateurs cursussen uit te breiden met een cursus 'algemeen theateronderhoud' en een cursus 'cabineonderhoud'. De Leo Claassen Stichting fungeerde sinds enkele jaren als tussenpersoon bij de opleiding voor bedrijfshulpverleners. Deze opleiding werd uitge voerd door het NIBRA. Door interne problemen bleek het NIBRA echter niet in staat de cursisten binnen een redelijke termijn op te roepen en ook bij de verstrekking van diploma's ontstonden onacceptabele vertragingen. In 1999 is de samen werking met het NIBRA dan ook beëindigd. Inmiddels is een contract gesloten met Commitment en zijn de cursussen voor bioscoop medewerkers hervat.

Jaarverslagen | 1999 | | pagina 10