Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders 1999 was ook voor de Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders een relatief rustig jaar. Tal van zaken die in voorgaande jaren gestalte hadden gekregen, waaronder voorwaarden van vertoning en de checking service, liepen door in 1999 zonder al te krachtige turbulentie te veroorzaken. Onderwerpen die de gemoederen binnen de vere niging nog wel enigszins bezighielden waren de elektronische postbus, de windowmonitor en de wijzigingen binnen de verenging als gevolg van veranderingen in de distributiemarkt. Ook in 1999 werd er door de leden van de vereniging gebruik gemaakt van de checking service. De vereniging trad op als coördinator bij bezoekerscontroles in samenwerking met accountantskantoor Deloitte Touche, de controle van trailers in samenwerking met RMB Nederland en Cine-View Advertising en controles van de programmatie aan de hand van de filmladder-knipselservice. Tijdens de nationale 2 voor 1 actie van NFC Marketing werden er extra bezoekerscontroles uitgevoerd. Het factuursysteem, zoals dat in 1998 haar intrede deed, leverde aan het begin van het verslagjaar nog enkele problemen op. De aanlevering van de data bij de elektronische postbus door de leden van de vereniging bleek in het eerste kwartaal niet overal naar wens te verlopen. Halverwege het jaar waren deze problemen vrijwel volledig verholpen. De windowmonitor bleek ook in 1999 haar waarde te bevestigen. Hoewel het merendeel van de films overeenkomstig het windowreglement werd uitge bracht, moest de vereniging leden wel met enige regelmaat attenderen op het feit dat er voor bepaalde films nog geen dispensatieverzoek was ingediend bij het NFC bestuur. Dit bestuur maakte bij de beoordeling van het verzoek gebruik van criteria gebaseerd op een notering in de top 20. Ook de dossiers waar door het NFC bestuur uitge breider bij werd stilgestaan, konden uiteindelijk naar tevredenheid worden afgehandeld. In 1999 werden de resultaten bekend van het onderzoek naar de windowproblematiek zoals dat door NFC Onderzoek was uitgevoerd (zie ook het verslag van NFC Onderzoek). De hierop volgende discussie vond hoofdzakelijk plaats in het NFC bestuur.

Jaarverslagen | 1999 | | pagina 12