Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders 1999 werd gekenmerkt door aanzienlijk wijzigingen in de markt van filmverhuurders. Diverse nieuwe, onafhankelijk verhuurkantoren werden actief. Ze vroegen allen het lidmaatschap aan van de NVF. In 1999 werden als nieuw lid van de vereniging ingeschreven: Netherlands Fox Film Corporation B.V., Upstream Pictures B.V., A-Film Distribution, C-Films. De wijzigingen in de distributiemarkt in ogenschouw nemende (PolyGram Filmed Entertainment veran derde tijdens het verslagjaar in Universal Pictures Benelux B.V., Columbia Tri Star en Fox Film gingen ieder hun eigen weg) besloot de vereniging tot aanpassing van de statuten. Hoewel de dagelijkse gang van zaken ook in 1999 werd geregeld door het dagelijks bestuur, werd besloten het bestuur uit te breiden tot een college dat beschikt over vijf zetels voor vertegenwoordigers van de zogeheten 'majors'en vijf zetels voor de zogeheten 'onafhan- kelijken'. De statutenwijziging kon in 1999 niet formeel worden afgerond. Gedurende het jaar besloot voorzitter D. de Lille af te treden als voorzitter van de vereniging. Zijn overstap van Warner Bros. (Holland) B.V. naar RCV Film Distribution bracht hem tot deze beslissing. E. Danker trad tot de algemene ledenvergadering van 21 juli op als interim voorzitter. Tijdens de betreffende vergadering werd D. de Lille weer gekozen tot voorzitter. Halverwege het verslagjaar werd ook bekend dat de secretaris van de NVF,Huijsdens, zijn functie zou gaan neerleggen. Hij besloot een eigen advies bureau op te richten. Aangezien er niet direct een nieuwe secretaris beschikbaar was, bleef J. Huijsdens de functie op interim basis uitvoeren. Aan het einde van het verslagjaar bestond het bestuur van de vereniging uit: D. de Lille voorzitter mevrouw drs E. Danker vice-voorzitter mr. H.J. Pos penningmeester M. van Praag Ch. de Groodt Heijl Ch. Van Droffelaar 13

Jaarverslagen | 1999 | | pagina 13