Nederlandse Vereniging van Speelfilmproducenten Met het Nederlands Fonds voor de Film werd ook dit jaar regelmatig overleg gevoerd. Desondanks bleef de verhouding tussen vereniging en fonds soms stroef, m.n. omdat de NVS zich niet altijd voldoende betrokken voelde bij belangrijke beslissingen van het fonds. Dit gold voor de drie grote films in hetTelefilm project, maar ook voor de plannen die werden ontwikkeld voor structurele meerjarige ondersteuning van productiehuizen. Het hierbij o.a. gehanteerde criterium dat een voor deze ondersteuning in aanmerking komend productiehuis niet langer dan 7 jaar actief mocht zijn, stuitte op onbegrip binnen de vereniging. Internationaal onderhield de NVS contacten met het Filmfonds Nordrhein Westfalen, met name voor wat betreft de mogelijkheid voor Nederlandse producenten om gebruik te maken van de gelden die door deze Duitse deelstaat beschikbaar worden gesteld voor filmproductie. Binnen de NVS kwam een discussie op gang over de zgn. OVAV. Deze ondernemingsverklaring audiovisuele branche, bestaat sinds 1994 en heeft tot doel om zelfstandige beroeps- en bedrijfs- beoefenaren te voorzien van een verklaring, waar mee zij niet onder de gebruikelijke werknemers verzekeringen komen te vallen. Een van de leden bleek principiële bezwaren tegen de regeling te hebben. Binnen de NVS kon de regeling echter op brede steun rekenen. De gesprekken die vorig jaar werden opgestart met een aantal jongere producenten over hun lidmaatschap van de NVS, leidden ertoe dat deze bedrijven zich in het verslagjaar aansloten. Hiermee kwam het totaal aantal leden op 40. Ingeschreven werden: Argus Film Productie B.V. Balthazar Films Clea de Koning Filmproducties CV. Graniet Film IJswater Film Isabella Films B.V. Jordaan Film B.V. Lemming Film B.V. Motel Films B.V. Stonewood Communications B.V. Waterland Film TV (aspirant lid) De samenstelling van het bestuur bleef ongewijzigd: voorzitter penningmeester R.W.M.M. Scholten M. Lagestee F. Bak J.M. van Heijninge D. Rijneke P. Voorthuysen Een bestuurszetel bleef onbezet. Besloten werd deze open te houden om een van de nieuwe leden in de gelegenheid te stellen deel van het bestuur uit te gaan maken. Als waarnemend secretaris fungeerde F.J.M, van der Putte. 15

Jaarverslagen | 1999 | | pagina 15