Stichting Filmtransport NFC Contract Van Gend Loos In de maanden voorafgaand aan de contract bespreking met Van Gend a Loos in juli, zijn de knelpunten geïnventariseerd. Er zijn diverse fout meldingen en klachten genoteerd en doorgegeven aan Van Gend Loos (VGL). In september liet VGL weten het contract per april 2000 te zullen beëindigen. De vervoerder wil zich meer richten op kernactiviteiten en daar hoort filmtransport niet bij. Daarnaast gaf men aan dat het filmtransport niet rendabel genoeg is, ondanks een recente tariefaanpassing. Voorts is het wekelijkse trans port onvoldoende inpasbaar in het reguliere transportnetwerk. Het wegnemen van steeds terugkerende klachten tenslotte, vergt forse investeringen, die volgens VGL niet in verhouding staan tot het te verwachten resultaat. VGL bleek niet geïnteresseerd in een geheel andere vorm van filmtransport, noch in verhoging van het tarief. De tweede helft van het jaar stond voor de stich ting dan ook vrijwel geheel in het teken van het zoeken naar een andere vervoerder. Aan het einde van het jaar was één groot transportbedrijf over als meest geschikte kandidaat. Het transport zou echter wel anders worden ingedeeld, omdat alles in het reguliere netwerk (overdag) zou worden opgenomen. Een belangrijk nadeel hiervan is dat doorzendingen een dag moeten missen. Daar staat als voordeel tegenover dat verzending op andere dagen mogelijk is. Begin 2000 werd echter op de valreep besloten met een andere vervoerder in zee te gaan. Vlak voor het ter perse gaan van dit verslag - na drie weken transport - kondigde deze alweer aan het transport per 1 mei te staken.

Jaarverslagen | 1999 | | pagina 20