Nederlandse Federatie voor de Cinematografie De Federatieraad bestond uit: J. van Dommelen voorzitter namens de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten: A.T. Abeln mevrouw J.F.L.A. Bakker - de Nijs C. Lambregts L. Nielsen J.M. Punt W.H.H. Ruyters G.C.M. Ruijs A.J.Vos A.|. Weststrate H.J.H. Winkens dr. J.Ph. Wolff namens de Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders: mevrouw drs. E. Danker mevrouw K. Dilweg D. deLille mr. H.J. Pos M. van Praag namens de Nederlandse Vereniging van Speelfilmproducenten: F. Bak R.W.M.M. Scholten vacature beleidsvoorbereiding en -uitvoering, correspon dentie, informatieverstrekking aan leden en niet- leden, persvoorlichting, coördinatie van werk zaamheden en logistieke ondersteuning. Tevens wordt vanuit het bureau gezorgd voor de verza meling en presentatie van een veelvoud aan sta tistische gegevens. Op het bureau ontstonden enkele vacatures die moeilijk konden worden ingevuld. Krapte op de arbeidsmarkt speelde de organisatie ernstig parten. Ondanks deze structurele onderbezetting konden de belangrijkste taken, vrijwel zonder merkbare gevolgen voor de leden, toch worden verzorgd. Om de informatieverstrekking vanuit het bureau te verbeteren werd een internetsite ontwikkeld (www.nfc.org) met informatie over de organisatie en de verschillende verenigingen en stichtingen, maar ook met up-to-date statistische informatie. Moest voorheen worden volstaan met statistische overzichten die periodiek werden verspreid en met informatie die desgevraagd door het bureau wordt verstrekt, met de introductie van de site werden alle gegevens meer toegankelijk én ontstond de mogelijkheid om van week tot week de ontwikke lingen in de bedrijfstak te volgen. Het ligt in de bedoeling de site de komende jaren verder uit te bouwen. namens de Associatie van Nederlandse Filmtheaters: drs. G.L.J.Bunnik De algemeen secretaris, de heer H.J.A.Tijssen, fungeerde qualitate qua als secretaris van de Federatieraad. Eretekens Ook in 1999 werd door werkgevers weer veelvuldig een beroep gedaan op de mogelijkheid werknemers met een dienstverband van 10, 25 of 40 jaar te onderscheiden met een ereteken. In 1999 zijn 41 zilveren eretekens verstrekt aan personen die tien jaar bij ondernemingen in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf werkzaam zijn geweest. Er werden 9 gouden eretekens ver strekt voor een 25-jarig dienstverband binnen de bedrijfstak. Voor een dienstverband van 40 jaar is in 1999 1 gouden ereteken met diamant verstrekt. Federatiebureau Het Federatiebureau fungeert als algemeen secre tariaat van de NFC, de aangesloten verenigingen en de diverse stichtingen. Vanuit het bureau wordt zorggedragen voor Raad van Arbitrage Raad van Toezicht In de samenstelling van de Raad van Arbitrage kwam in het verslagjaar geen wijziging. De vaste leden buitenstaanders waren: prof. mr. L.H.A.J.M. Quant voorzitter mr. H.C. Bitter vice-voorzitter mr. J.J. van Es mr. W.L. van der Kolf drs. J.H. Knopper mr. H.P.C. Reinhold mr. W.R. Veldhuyzen Ook de Raad van Toezicht voor het film- en bios coopbedrijf in Nederland bleef ongewijzigd: prof. mr. L.H.A.J.M. Quant voorzitter mr. H.C. Bitter vice-voorzitter mr. F.A. Bannier mr. Th.R. Bremer drs. J.H. Knopper mr. L.C.J.M. Spigt mevrouw mr. E.H. Swaab Beide colleges hoefden in 1999 niet bijeen te komen.

Jaarverslagen | 1999 | | pagina 7