Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten In internationaal verband, maar zeker ook in Nederland hebben de snelle ontwikkelingen van de afgelopen paar jaar rond DVD en internet tot zorgen geleid omtrent de mogelijkheid de huidige windows te kunnen beschermen. Het komt steeds vaker voor dat filmtitels al voor de première via internet kunnen worden gedownload. Ook de kopieer mogelijkheden van DVD maken piratering eenvoudig. Hoewel de schade van deze illegale distributie voor de bioscopen nog beperkt blijft, mag deze ontwikkeling niet worden onderschat. In Europees verband wordt m.n. vanuit de Union Internationale des Cinemas (Unie) veel aandacht besteed aan de problematiek van de windows en het naar elkaar toe groeien van de verschillende media-vormen. De gevaren van internet worden daarbij nadrukkelijk onderkend, maar enige oplossing is in dit stadium nog niet in zicht. In de Exploitantenraad is ook veel aandacht besteed aan sociale aangelegenheden, zoals de CAO onderhandelingen en de regelgeving omtrent de arbeidstijden én aan de plannen voor de scholing van bioscooppersoneel die door De Leo Claassen Stichting zijn ontwikkeld. Beide onderwerpen komen hieronder meer uitge breid ter sprake. Lidmaatschap en bedrijfsregister In 1999 werden vijf bioscopen uitgeschreven, te weten Parisien in Eindhoven, Movieskoop in Heerenveen, Roxy 1 en 2 in Weert en het Meyer Theater in Middelharnis. Nieuw ingeschreven werden: Gotscha 1 t/m 5 in Weert, CineMec, 1 t/m 4 te Ede, Corso 2 in Castricum en Roxy 3 in Gorinchem. Aan het einde van het jaar bedroeg het totaal aantal bioscoopzalen 461 met een gezamenlijke stoelencapaciteit van 92.724, wat neerkomt op een gemiddelde van 201 per zaal. De Exploitantenraad was als volgt samengesteld: W.H.H. Ruyters voorzitter J. van Dommelen vice-voorzitter A.J.Vos penningmeester A.T. Abeln mevrouw J.F.L.A. Bakker-de Nijs drs. G.L.J. Bunnik C. Lambregts L. Nielsen G.C.M. Ruijs A.J. Weststrate H.J.H. Winkens dr. J.Ph. Wolff (Jogchem's Theaters) (Pathé) (Minerva) (Bioscoopond. Wolff) plaatsvervangende leden waren: W. van Dommelen M. Canisius R. Sterk drs. R. de Waard M.R.C. Fonke R. van der Meulen P.M. Nieuwendijk G.J.M.F. Nohlmans Het secretariaat was in handen van F.J.M, van der Putte.

Jaarverslagen | 1999 | | pagina 9