Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten Een ander punt van intensief overleg tussen socia le partijen was het omzetten van de VUT-regeling en de pensioenregeling in een nieuw flexibel pen- sioen.Zie hiervoor ook het verslag van het Bedrijfspensioenfonds. De Sociale Commissie bestond uit: De heer W. van Dommelen, voorzitter, de heer M.E.W.M. Canisius, de heer R. Sterk en mevrouw drs. M.L. Wolff, werkgeversgedelegeerden; de heer j. van de Belt, de heer G.B. de Graaff, de heer F. Luining en de heer S. Custers, werknemers gedelegeerden. Na het afronden van het CAO-overleg werd aan de zijde van FNV KIEM de heer Custers vervangen door de heer Voormeulen. Aan werkgeverszijde droeg de heer van Dommelen, na vele jaren het voorzitterschap te hebben bekleed, de scepter over aan de heer Canisius. Opleidingen Bioscooppersoneel De in 1999 ingezette koers met betrekking tot de ontwikkeling van nieuwe opleidingen voor bios coopmedewerkers, werd in het verslagjaar verder uitgewerkt. Aan de hand van diverse pilot-trainin- gen werden de verschillende cursussen voor servicemedewerkers en bedrijfsleiders dusdanig ingericht dat deze inhoudelijk goed aansluiten op de dagelijkse praktijk in het bioscoopbedrijf. In het laatste kwartaal konden er een aantal trai ningen 'Omgaan met Agressie' worden uitgevoerd. De andere trainingen (Gastgericht Werken, Coaching en Management Modules) waren nog niet gereed om daadwerkelijk aan te bieden. De opleidingen werden voorbereid door de Leo Claassen Stichting. Het stichtingsbestuur was als volgt samengesteld: namens de werkgevers hadden zitting de heren J.A.A. Wientjes (voorzitter), M.E.W.M. Canisius, R. Sterk en A.J. Vos; namens FNV KIEM de heren van de Belt (penningmeester), B. de Graaff, H. van Grol en L. Voormeulen. Het voornemen om de bestaande operateursoplei ding aan te passen en uit te breiden is, mede in verband met de tijdrovende ontwikkeling van de andere opleidingen, nog niet gerealiseerd. Bij de werkgevers ontstond de wens om de oplei dingen integraal onderdeel te maken van de NVB, met andere woorden: De Leo Claassen Stichting op te heffen. Met de vakorganisatie wordt overleg gepleegd hierover. Exploitantenraad In het begin van het jaar gaf de heer W. van Dommelen te kennen zijn functies neer te zullen leggen in verband met zijn terugtreding als direc teur bij logchem's Theaters. Desgevraagd ver klaarde hij zich bereid nog tot het einde van het jaar het voorzitterschap van de Sociale Commissie te blijven vervullen, alsmede zijn bestuurslidmaat- schap van het VUT- en pensioenfonds. In verband met het grote aantal functies dat hij binnen NFC en NVB heeft vervuld, is binnen dit ver slag een speciaal woord van dank aan zijn adres op zijn plaats. Ditzelfde geldt overigens voor de heer W.H.H. Ruyters, die, zoals vermeld, om gezondheidsredenen zijn functies in de diverse besturen moest neerleggen. De Exploitantenraad was aan het einde van het jaar als volgt samengesteld: de heer A.J. Weststrate, voorzitter de heer J. van Dommelen, vice-voorzitter de heer A.J. Vos, penningmeester de heer L. Nielsen, lid bestuur de heer dr. J.Ph. Wolff, lid bestuur de heer A.T. Abeln mevrouw J.F.L.A. Bakker-de Nijs de heer drs. G.L.J. Bunnik de heer C. Lambregts de heer G.C.M. Ruijs de heer G. Steenbergen de heer R. Sterk de heer H.J.H. Winkens plaatsvervangende leden waren: de heer J.A.A. Wientjes (Jogchem's Theaters) de heer M.E.W.M. Canisius (Pathé) de heer drs. R. de Waard (Wolff Cinema Groep) de heer R. van der Meulen de heer P.M. Nieuwendijk de heer G.J.M.F. Nohlmans Het secretariaat werd beheerd door de heer F.J.M, van der Putte.

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 11