Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders Het jaar 2000 is voor de Nederlandse Vereniging van Filmverhuurders betrekkelijk rustig verlopen. De leden van de vereniging hebben in 2000 gebruik gemaakt van de 'checking service', zij het minder frequent dan in 1999. Hierin trad de vereni ging op als coördinator bij bezoekerscontroles in samenwerking met accountantskantoor Deloitte Touche. Tijdens de nationale 2 voor 1 actie van NFC Marketing werden er extra controles uitgevoerd. De 'windowmonitor' bleek ook in 2000 zijn nut te hebben. De meeste films werden overeenkomstig het windowreglement uitgebracht. Toch heeft de vereniging sommige van haar leden moeten atten deren op het feit dat er voor enkele films nog een dispensatieverzoek diende te worden ingediend bij het NFC bestuur. Het bestuur maakt bij de beoor deling van het verzoek onder andere gebruik van criteria die gebaseerd zijn op een notering in de top 20. Het werken met de elektronische postbus blijkt in 2000 nog problemen op te leveren. Het proces van factureren loopt vertraging op doordat de hiervoor benodigde gegevens laat worden aangeleverd. Vaak blijkt pas daarna of eerder aangeleverde data correct zijn en of hierop nog aanpassingen moeten komen. De Voorwaarden van Vertoning werden in 2000 door de NVB formeel opgezegd en tegelijkertijd werden er punten voor verandering aangedragen. In 2001 wordt er over de Voorwaarden van Vertoning verder gediscussieerd tussen de NVF en NVB. In de markt van filmverhuurders is er in 2000 niet veel gewijzigd. In 2000 werd Universal Pictures opgeheven. Als nieuw lid van de vereniging kwam hiervoor in de plaats Independent Films. In het verslagjaar is er een discussie op gang geko men tussen de 'majors' en de 'independents'. De onafhankelijke filmverhuurders hadden voorname lijk problemen met hun positie binnen de NVF. Na uitgebreid overleg zijn partijen weer nader tot elkaar gekomen. De statutenwijziging, die in 1999 niet meer formeel kon worden afgerond, is in 2000 geformaliseerd. Het bestuur bestaat uit vijf vertegenwoordigers van de 'majors' en vijf vertegenwoordigers van de 'onafhankelijken'. In de algemene ledenvergadering van 28 april 2000 werd mevrouw drs. E. Danker gekozen tot voorzitter. Zij was al eerder in functie als interim voorzitter. De heer drs. W.C.W. Wolfers trad toe tot het bestuur en werd verkozen tot vice-voorzitter. Tevens is bij deze vergadering de nieuwe secreta ris van de NVF, mevrouw mr. K.A. Franssen, voorge steld. De heer drs. J.B.H. Huijsdens is per die datum van zijn functie als waarnemend secretaris ontheven. Aan het einde van het verslagjaar bestond het bestuur van de vereniging uit: Mevrouw drs. E. Danker, voorzitter De heer drs. W.C.W. Wolfers, vice-voorzitter De heer mr. H.J. Pos, penningmeester De heer M. van Praag Mevrouw Ch. De Groodt De heer).B.M. Heijl De heer Ch. Van Droffelaar De heer A. Callebout De heerD.R.G. de Lille Mevrouw CD. van Liefland Christlan Bate in American Psycho

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 13