«VS Nederlandse Federatie voor de Cinematografie De activiteiten van de NFC, waarmee de belangen van de aangesloten verenigingen (Bioscoopexploitanten, Filmverhuurders en Speelfilmproducenten) worden behartigd, zijn onder meer georganiseerd in stichtingen (Filmtransport, Marketing, Onderzoek, Opleidingen, Bioscoopbon, BUMA/ Statistiek, Bedrijfspensioenfonds). Het secretariaat en de administratie van de aangesloten verenigingen en stichtingen zijn ondergebracht op het Federatiebureau. Federatiebestuur Het bestuur van de NFC boog zich in 2000 over diverse onderwerpen waarvan de belangrijkste waren: Activiteiten van het NICAM (Nederlands Instituut voor de Classificatie van Audiovisuele Media); voorbereidingen voor de invoering van 'Kijkwijzer' waarmee ouders worden geïnfor meerd over adviesleeftijden voor films en de inhoudelijke basis daarvan. De heer drs. W.C.W. Wolfers heeft namens de NFC zitting in het NICAM bestuur. Het beleid van Stichting Filmtransport naar aanleiding van de overgang naar een nieuwe vervoerder en een andere logistieke organisa tie, discussie over verdeling van de kosten over de gebruikers van het transport. De acties van NFC Marketing en het beleid ten aanzien van filmeducatie. Onderhandelingen met SENA over afdracht van naburige rechten op gebruik van reeds bestaande muziek in films. Deze worden in 2001 voortgezet. Het windowbeleid; dispensatieverzoeken voor uitbreng op video binnen 6 maanden na de theater-release werden aan het bestuur voor gelegd en in de meeste gevallen gehonoreerd. Een tweetal films werd ondanks een afgewe zen verzoek toch te vroeg uitgebracht. De betreffende distributeurs werden door het bestuur gehoord. Besloten werd deze zaken te laten toetsen door de interne rechtspraak. De Raad van Toezicht zal zich hierover in 2001 uit spreken. Met het oog op de continuïteit van de activitei ten van de NFC heeft het bestuur besloten een adjunct algemeen secretaris te benoemen. Deze is gevonden in de persoon van de heer drs. J. Ott, sinds 1997 werkzaam bij de NFC, o.a. als secretaris van de Stichting voor Onderzoek en van de Stichting Filmtransport. De samenstelling van het bestuur was aan het eind van het jaar als volgt: mevrouw drs. E. Danker, vice- voorzitter de heer A.J. Weststrate de heer mr. H.J. Pos de heer R.W.M.M. Scholten de heer L Nielsen de heer drs. W.C.W. Wolfers de heervan Dommelen, voorzitter de heer H.J.A. Tijssen, secretaris de heer A.T. Abeln, penningmeester De heer W. van Dommelen ontvangt van de voorzitter, I. van Dommelen, de penning en oorkonde, behorende bij het erelidmaatschap De Federatieraad In de vergaderingen van de Federatieraad, die in juni en november werden gehouden, werd door het bestuur verantwoording afgelegd over het gevoerde beleid en de financiën. De jaarcijfers over 1999 werden in juni goedgekeurd, de begro ting voor 2000 in november. Ook kwamen de acti viteiten van de aangesloten verenigingen en stich tingen aan de orde. Speciale aandacht werd besteed aan de ontwikkelingen rondom het film transport, het marketingplan en het NICAM. In de vergadering van juni werd de heer W. van Dommelen benoemd tot erelid van de NFC. De raad keurde de hiervoor noodzakelijke statutenwijzi ging goed. De Federatieraad was ultimo 2000 als volgt samengesteld: de heer J. van Dommelen, voorzitter de heer H.j.A. Tijssen, secretaris Namens de NVB: de heer A.T. Abeln de heer drs. G.L.J. Bunnik de heer C. Lambregts de heer L. Nielsen de heer G.C.M. Ruijs de heer R. Sterk de heer AJ. Vos de heer A.J. Weststrate de heer H.J.H. Winkens de heer dr. J.Ph.WoIff de heer J.A.A. Wientjes (2 vacatures)

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 7