Nederlandse Federatie voor de Cinematografie Namens de NVF: mevrouw drs. E. Danker de heer drs. W.C.W. Wolfers de heer D.R.G. de Lille de heer mr. H.J. Pos de heer M. van Praag (2 vacatures) Namens de NVS: de heer R.W.M.M. Scholten (2 vacatures) Bilateraal Overleg Het bilateraal overleg tussen de NVB en de NVF kwam in 2000 twee maal bijeen. Hierin kwamen zaken aan de orde die uitsluitend exploitanten en verhuurders aangaan, zoals de kostenverdeling van het filmtransport en de algemene voorwaarden van vertoning. Eretekens In het verslagjaar werden 51 personen in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf onderschei den ter gelegenheid van hun arbeidsjubileum. Voor een 10-jarig dienstverband werden 36 oorkondes met zilveren speld of brochette uitgereikt. De gouden speld/ brochette werd aan 14 'veteranen' (25 jaar) uitgereikt. De heer G.B. de Graaff, 40 jaar werkzaam in de branche, thans bij Pathé, ontving een gouden speld met diamant. Certificaat van Oorsprong De NFC heeft in 2000, volgens mandaat van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen de volgende certificaten verstrekt op basis van de nationaliteit der medewerkers van de betreffende films: Europees certificaat: The Little Vampire Nederlands certificaat: De Grote Vakantie, The Gas Station, Het Oog Boven de Put. Een drietal verzoeken kon niet worden gehonoreerd. Certificaat van Oorsprong Het Federatiebureau aan de Jan Luykenstraat te Amsterdam huisvest de secretariaten van de NFC zelf, van de aangesloten verenigingen en van de uit de Federatie voortgekomen stichtingen. Ook de diverse administraties worden op het bureau ver zorgd. De post- en offsetafdeling en de receptie/ telefooncentrale maken het functioneren van de diverse afdelingen mogelijk. Het bureau verzorgt de communicatie met, en serviceverlening aan de leden en donateurs. Daarnaast is het als vertegenwoordiger van de gehele bedrijfskolom aanspreekpunt voor buiten landse organisaties, overheid, pers, bedrijfsleven en onderzoeksinstellingen. Hiermee worden vele waardevolle contacten onderhouden. Een deel van het gebouw is verhuurd aan het Nederlands Fonds voor de Film, Stichting Holland Film Promotion en de Beroepsvereniging van Film en Televisiemakers (begin 2001 verhuisd). De huur ders maken tevens gebruik van de post- en offset kamer en de receptie/ telefooncentrale. De leiding en eindverantwoordelijkheid van het bureau ligt bij de algemeen secretaris en zijn plaatsvervanger. De staf bestaat naast de leiding uit de secretaris sen van de verenigingen en stichtingen, de hoofd en secretariaat en administratie, en de netwerk beheerder. Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf Na een ruime voorbereiding is de besluitvorming over een nieuwe pensioensystematiek in het ver slagjaar afgerond. Hiermee zal de bestaande pen sioenregeling met ingang van 1 januari 2001 wor den vervangen door een 'flexpensioenregeling'. Deze flexibele pensioenregeling maakt het moge lijk dat werknemers op 62-jarige leeftijd met pensioen gaan, waarbij een hoog uitkeringsper centage tussen het 62e jaar en het 65e jaar is gegarandeerd. Desgewenst kan de werknemer van deze 'spilleeftijd' afwijken door vroeger of juist later van zijn pensioen gebruikte maken Deze regeling gaat gelden voor werknemers geboren na 31 december 1950. Voor werknemers geboren voor 1 januari 1946 blijft de oude VUT- regeling van kracht die uittreding op 61-jarige leef tijd mogelijk maakt. Voor werknemers geboren tussen 1946 en 31 december 1950 geldt een overgangsregeling, waarbij de uittredingsleeftijd trapsgewijs oploopt naar 62 jaar. Voor de deelnemers aan de VUT-regeling verandert er niets, zij blijven na hun 65e onder de oude pen sioenregeling vallen. FNV KIEM en de NFC vormen gezamenlijk het bestuur van het Bedrijfspensioenfonds voor het Film- en Bioscoopbedrijf. Zij hebben met het door voeren van deze veranderingen tijdig geantici peerd op maatschappelijke ontwikkelingen rond VUT- en pensioenregelingen.

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 8