Nederlandse Federatie voor de Cinematografie Door de langdurige ziekte van de algemeen secretaris Hans Tijssen en doordat de drie verenigingen die samen de NFC vormen (bioscoop exploitanten, filmverhuurders en speelfilmprodu centen) zich elk afzonderlijk richten op hun reorganisatieplan, zijn op NFC niveau geen nieuwe initiatieven genomen. De bestaande activiteiten werden zo goed mogelijk voortgezet. Na jarenlange voorbereiding is Kijkwijzer, het nieuwe classificatiesysteem voor audiovisuele media, in februari ingevoerd. Daarmee is een einde gekomen aan de Filmkeuring. Het Nederlands Instituut voor de Classificatie van Audiovisuele Media, NICAM, is verantwoordelijk voor het functio neren van Kijkwijzer. Aan het einde van het verslagjaar werd Kijkwijzer door de meeste leden consequent gehanteerd. Enkele filmtheaters en onafhankelijke arthouses werken echter nog niet mee. Zij beroepen zich op principiële bezwaren tegen het systeem. In het schoolseizoen zijn opnieuw voorstellingen georganiseerd voor schoolklassen in het kader van de filmeducatie. Ook dit project wordt door de bedrijfstak gezien als een zinvolle lange-termijn- investering. Sommige deelnemende bioscopen lopen echter tegen praktische problemen aan, zoals beperkte arbeidstijden van het personeel en probleemgroepen die afval en vernielingen achterlaten. Federatiebestuur De samenstelling van het bestuur was aan het eind van het verslagjaar als volgt: de heer J. van Dommelen, voorzitter de heer H.j.A. Tijssen, secretaris Namens de NVB: de heer A.T. Abeln, penningmeester de heer A.J. Weststrate Namens de NVF: de heer Ch. Oosterom, vice- voorzitter de heer).B.M. Heijl Namens de NVS: mevrouw S. Bosklopper Kwaliteitszetels: de heer L. Nielsen, namens Pathé Cinemas de heer drs. W.C.W. Wolfers, namens de MPA leden In verband met de langdurige ziekte van de heer Tijssen is zijn taak waargenomen door de heer drs. J. Ott, adjunct algemeen secretaris. De Federatieraad In de vergaderingen van de Federatieraad, die in juni en november werden gehouden, werd door het bestuur verantwoording afgelegd over het gevoerde beleid en de financiën. De jaarcijfers over 2000 wer den in juni goedgekeurd, de begroting voor 2002 werd in november besproken en in een extra federatieraad in januari 2002 goedgekeurd. Ook kwamen de activiteiten van de aangesloten verenigingen en stichtingen aan de orde. De Federatieraad was aan het einde van het verslag jaar als volgt samengesteld: de heer J. van Dommelen, voorzitter de heer H.J.A. Tijssen, secretaris Namens de NVB: de heer A.T. Abeln de heer drs. G.L.J. Bunnik de heer C. Lambregts de heer L. Nielsen de heer G.C.M. Ruijs de heer R. Sterk de heer A.J. Vos de heer A.). Weststrate de heer J.A.A. Wientjes de heer H.j.H. Winkens de heer dr. J.Ph. Wolff Namens de NVF: de heer).B.M. Heijl deheerD.R.G. de Lille de heer Ch. Oosterom de heer M. van Praag de heer drs. W.C.W. Wolfers Namens de NVS: mevrouw S. Bosklopper Eretekens In het verslagjaar werden 42 personen in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf onderscheiden ter gelegenheid van hun arbeidsjubileum. Voor een 10-jarig dienstverband werden 22 oorkondes met zilveren speld of brochette uitgereikt. De gouden speld/brochette werd aan 19 'veteranen' (25 jaar) uitgereikt. Mevrouw S.G. Swarthoff, 40 jaar werk zaam bij de Wolff Cinema Groep, ontving een gouden brochette met diamant, de heer J. Sprenger, thans werkzaam bij Cineworld te Enschede, was 50 jaar werkzaam en ontving een gouden speld met robijn. Certificaat van Oorsprong De NFC heeft in 2001, volgens mandaat van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Weten schappen de volgende certificaten verstrekt op basis van de nationaliteit van de medewerkers van de betreffende films: Europees certificaat: Shooters Nederlands certificaat: Vergeef Me, Yo Soy Asi, Down, Morlang, Soul Assassin, Moonlight, Tom and Thomas, In White Solitude. Windowbeleid In de Window-overeenkomst tussen de aangesloten verenigingen is bepaald dat films niet binnen 6 maanden na de bioscooprelease op video/DVD mogen worden uitgebracht. In aanvulling hierop is afgesproken dat automatische dispensatie mogelijk is tot maximaal 3 maanden, afhankelijk van het

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 6