03 Voorwoord 2004 Was voor de NVB een jaar met twee gezichten. Voor de organisatie mag 2004 worden gekenschetst als een succesvol jaar, waarin een ingrijpende reorganisatie kon worden afgerond met het realiseren van een belangrijk deel van de doelstellingen die daaraan ten grondslag hebben gelegen. Constateerden we in het jaarverslag over 2003 nog dat "de feitelijke breuk met het NFC-verle- den enerzijds aanleiding (mag) geven tot overpeinzingen vanwege het einde van het polder model in film- en bioscoopland", na het eerste jaar als volledig zelfstandige organisatie blijkt de soep minder heet gegeten. De NFC heeft dan formeel als platform zijn betekenis verloren, in 2004 is er over verschillende onderwerpen intensief overleg gepleegd tussen de voormalige NFC-smaldelen. U leest hierover verder in dit verslag meer. Zo is dit gezamenlijke jaarboek een tastbaar bewijs dat de samenwerking met de NVF in 2004 is gecontinueerd. Weliswaar is het karakter van de samenwerking niet hetzelfde als onder NFC- vlag, maar dat deed niets af aan de erkenning dat beide verenigingen in gezamenlijkheid moeten blijven optrekken. Het belang hiervan werd ook in economisch opzicht nog eens onderstreept. Na jaren van groei in de sector, bleven de resultaten dit jaar achter. Het ontbreken van grote blockbusters door het jaar heen, maar met name gedurende de laatste maand, deed zich sterk voelen. De afge lopen jaren kon telkens gerekend worden op grote publiektrekkers die garant stonden voor volle zalen. In 2004 werd op de top-10 al een daling genoteerd van ruim 1 miljoen bezoekers. Deze ontwikkeling is zorgwekkend omdat er de afgelopen jaren fors door de sector is geïn vesteerd en ook de komende jaren nieuwe bouwprojecten op stapel staan. Het is buitenge woon lastig om het ontbreken van toptitels, waar bioscopen geen invloed op hebben, te com penseren met maatregelen die zorgen voor extra publiek. Zeker de investerende partijen zijn kwetsbaar bij achterblijvende omzetten. Ook de vooruitzichten voor 2005 zijn weinig hoopgevend. Bij het ter perse gaan van dit jaar boek bleek het bezoek opnieuw fors achter te blijven bij 2004 en vooralsnog biedt het titel- aanbod voor dit jaar weinig vooruitzicht op herstel. Dit doet een buitengewoon groot beroep op creativiteit en ondernemerschap van onze leden. Ik heb er alle vertrouwen in dat deze factoren in ruime mate bij onze leden aanwezig zijn en samen met de inzet van de filmdistributeurs zullen leiden tot een herstel van gezonde rendementen. Ad Weststrate, voorzitter international www.ticket-international.com Your professional ticketing concession partner Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten NVB NVF

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 2