JAARBERICHT 2010 NVB vijfjaar oud en daarmee dringend aan vernieuwing toe was. De meerjarenbegroting geeft een inzicht in de komende jaren, maar is niet in beton gegoten. Ieder jaar zal, bij de aanbieding van een jaarplan ook een jaarbegroting worden aangeboden - ter vaststelling - aan het bestuur en de ALV. Het wordt als wenselijk gezien om te komen tot een dusda nig eigen vermogen dat, als de vereniging geliquideerd zou (moeten) worden de lopende verplichtingen, in ieder geval kunnen worden voldaan. De verwachting is dat er kan worden toegewerkt naar een stabiele groei met een licht, positief eigen vermogen. De MaDiWoDo-kaart is inmiddels overeenkomstig de wensen van de leden in prijs verhoogd. Er wordt verwacht dat de I 4— omzet van deze bon zich op gelijk niveau zal blijven bewe gen. De vereniging heeft een behoorlijke kaspositie. Helaas wordt daar, als gevolg van de huidige lage rentestand, weinig aan verdiend. De mogelijkheid van het wegzetten van geld in voorzichtige termijndeposito's zal nog nader worden be keken, zo werd gemeld. Ten aanzien van de jaarlijkse leden bijdrage merkte Ron Sterk op dat het deel dat betrekking heeft op de contributie jaarlijks wordt geïndexeerd en dat het deel dat de leden bijdragen als gevolg van het btw-conve- nant zal worden geïndexeerd aan de hand van de bepalingen van het btw-convenant. Deze splitsing in ledenbijdragen verhoogt de transparantie in het cijfermateriaal. Zonder opmerkingen over het beleidsplan en de meerjaren- begroting werden deze door de leden vastgesteld. Jaarplan en begroting 2011 Ron Sterk lichtte het jaarplan toe aan de hand van enkele highlights: De papieren Nationale Bioscoopbon zal geheel of gedeel telijk worden vervangen door een digitaal exemplaar. Veel andere aanbieders van bonnen kampen met digitale kinderziektes. Veel haast heeft de NVB dus niet. Het wordt verstandig gevonden om pas over te gaan op een digitale bon als de kinderziektes eruit zijn. De drukkosten op de bon zijn in mindering gebracht. De verkoop van de MaDiWoDo-kaarten verloopt voorspoedig en de onlineverkoop van de bioscoopbonnen is een prima zet gebleken. Zelfs met het nemen van een voorziening op de bioscoopbonnen mer guldenwaarde heeft de vereniging nog niet eerder over zulke goede resultaten kunnen beschikken. Vijfjaar geleden vond er een juridische toetsing plaats van MaccsBox. Nagegaan zal worden of MaccsBox nog steeds 'NMa-proof' is. De begroting van 2011 is verder voorzichtig qua opzet en kent verder geen bijzonderheden. Zonder vragen en opmerkingen werden het jaarplan en begroting 2011 vastgesteld. Digitalisering, de laatste stand van zaken Ron Sterk begon zijn betoog met de constatering dat het Ministerie van OCW wederom het te nemen besluit over de drie miljoen euro aan overheidsbijdrage aan het business plan digitalisering heeft uitgesteld. De verwachting is dat er op 30 november 2010 meer duidelijkheid zal zijn. In het achterliggende jaar zijn er, specifiek voor de leden, enkele digitaliseringsdagen georganiseerd die nader ingin gen op de techniek en financiering. Het businessplan is ter beschikking gesteld aan de leden en deze hebben alle kans gekregen om zich in te schrijven voor het businessplan. Alle filmdistributeurs en de exploitanten (met uitzondering van Pathé en Utopia) hebben hun committment gegeven aan het plan. Gerrit Ybema constateerde na het betoog van Ron Sterk dat er tot nu toe veel tijd en energie is gestopt in het project. De politiek is tot op heden positief geweest over de digitalise ring. Hij sprak de verwachting uit is dat er een grote kans bestaat dat de overheid (deels) zal bijdragen aan de finan ciering van het plan. Via de NVB-nieuwsbrief, de website en de speciale digitaliseringsdagen zullen de leden blijvend worden geïnformeerd over dit belangrijke dossier. Collectieve afspraken en overig Regeerakkoord en de eventuele gevolgen voor de branche In korte lijnen schetste Ron Sterk de politiek zoals voorge staan door het nieuwe kabinet-Rutte. De bioscoopbranche als geheel komt er redelijk goed vanaf (handhaving 6% btw- tarief en enkele ondernemersverlichtingen), maar duidelijk is dat 'cultuur' het zeer zwaar gaat krijgen. Gedacht moet worden aan de subsidies die filmtheaters en filmhuizen van gemeenten en provincies krijgen. In het nieuwe beleidsplan JAARVERSLAG 2010 NVB/NVF

Jaarverslagen | 2010 | | pagina 11