ET WO I KIEM 333 FNV/KIEM Om met goed nieuws te beginnen: eind 2010 is het de werkgevers- en de werknemersdelegaties in het cao-overleg gelukt om tot een nieuwe cao te komen voor dat de oude was afgelopen. Ik hoop deze trend de ko mende jaren te kunnen vasthouden. Als nieuwe bestuurder voor het film- en bioscoopbedrijf bij FNV KIEM maak ik in rap tempo kennis met de sec tor. De prachtige nieuwjaarsbijeenkomst in Pathé Tus- chinski was natuurlijk een mooie binnenkomer. Zelden heb ik zo'n enerverende en gezellige nieuwjaarsbijeen komst meegemaakt. Voor mij werd direct duidelijk dat ik een bijzondere sector onder mijn hoede heb gekregen. Een sector die geen last lijkt te hebben van de crisis. Een sector die het voor elkaar krijgt om steeds meer bezoe kers naar de bioscopen te trekken. Dat is bijzonder in een tijd dat particulieren eigenlijk steeds meer mogelijkheden hebben om thuis in goede kwaliteit naar films te kijken. De toename in bezoekersaantallen maakt duidelijk dat het publiek nog steeds liever in de bioscoop van een film geniet: nergens beleef je een film immers intenser. De sec tor zet elke innovatie in om zijn bezoekers een totale film- belevenis te bieden. Die vernieuwingen leiden soms ook tot neveneffecten die voor een bepaalde personeelsgroep minder leuk zijn. De digitalisering heeft tot gevolg dat de functie van operateur op termijn komt te vervallen. Natuurlijk probeer ik daarover goede afspraken te maken met de werkgevers, waarbij de inzet is om de werkgele- genheid voor deze medewerkers te behouden en hen bin nen de sector ander werk te laten doen. Sinds eind 2010 zijn we ook bezig met het opstellen van een arbocatalogus. In een commissie bestaande uit verte genwoordigers van werkgevers en werknemers bespreken we de verschillende risico's en bepalen we welke oplos singen daar het beste bij passen. Daarbij maken we on derscheid tussen wat volgens de wet verplicht is en wat we de werkgever aanraden. Uiteindelijk wordt dat een over zichtelijke website die gemakkelijk te taadplegen is door werkgevers en werknemers en die ertoe zal leiden dat de veiligheid op het werk gewaarborgd blijft. Zowel in het cao-overleg als in de arbocommissie merk ik dat de sfeer van overleg goed is, zonder dat partijen overigens de belangen van hun achterban uit het oog ver liezen. Een goede sfeer leidt volgens mij altijd tot betete afspraken. Tanja Magnée FNVKIEM

Jaarverslagen | 2010 | | pagina 19