SAMENWE VEILIG WERKEN De overheid heeft ten opzichte van de arbeids omstandigheden regels bedacht die zijn vastgelegd in de Arbowet, het Arbobesluit en de Arboregeling. In deze wet- en regelgeving zijn zogeheten doelvoorschriften op genomen. Dit is het niveau van bescherming dat werkge vers moeten bieden aan hun medewerkers, zodat zij veilig en gezond kunnen werken. In het zogeheten private domein maken werkgevers en medewerkers vervolgens samen afspraken over de wijze waarop zij binnen hun sector of branche invulling geven aan de door de overheid gestelde voorschriften. In het bioscoopbedrijf worden deze afspraken tussen de NVB (namens de werkgevers) en FNV KIEM (namens de werknemers) vastgelegd in de arbocatalogus voor het bio scoopbedrijf. De gemaakte afspraken zijn onderverdeeld in een minimaal verplichtend en een aanvullend vrijwillig karakter. Niet iedere bioscoop of ieder filmtheater is im mers in de gelegenheid (door kosten, bouw, invulling van werkzaamheden en de samenstelling van personeel) om ook de vrijwillige voorschriften op te volgen. Wat is er te vinden in de catalogus? De arbocatalogus voor het bioscoopbedrijf biedt zogehe ten (arbo)oplossingen voor risico's die zich kunnen voor doen. Vooralsnog zijn er drie risicogroepen (bedrijfshulp verlening, psychische belasting en dagelijks onderhoud) met tal van oplossingen uitgewerkt door de begeleidings groep arbocatalogus bioscoopbedrijf. In deze begelei dingsgroep hebben medewerkers en vertegenwoordigers van de NVB en FNV KIEM zitting. Het is de bedoeling dat er in 2011 een definitieve, uit gewerkte versie van de catalogus kan worden voorgelegd aan de arbeidsinspectie. Na goedkeuring van dit docu ment door de arbeidsinspectie heeft de catalogus zijn of ficiële zeggingskracht voor de branche. In de maanden daaropvolgend zullen er voor de leden, bedrijfsleiders en theatermanagers speciale arbomiddagen worden georga niseerd waarbij tekst en uitleg zal worden gegeven over de catalogus. In de toekomst zal de catalogus worden uitge breid met de risicogroep fysieke belasting. Voor wie is de catalogus bedoeld? De arbocatalogus is bedoeld voor zowel werkgevers als medewerkers. Werkgevers kunnen in een oogopslag zien waar zij in de praktijk van alledag rekening mee hebben te houden teneinde hun medewerkers een veilige werkom geving te bieden. Medewerkers weten heel praktisch dat zij rekening zullen moeten houden met bepaalde (gebrui- kers)voorschriften, protocollen en dergelijke. Kortom, met de nieuwe arbocatalogus voor het bioscoopbedrijf zal er inhoud worden gegeven aan de werktitel van de catalo gus, namelijk Veilig kijken in het donker.

Jaarverslagen | 2010 | | pagina 21