STICHTING FILMTRANSPORT NVF 23 Stichting Filmtransport heeft haar dienstverlening van de filmdienst in 2010 uitgebreid met een Online Digita le Distributie (ODD) ten behoeve van de onlineverzending van trailers. Hiermee is in beginsel een door én voor filmdis tributeurs en bioscoopexploitanten in Nederland centrale, onafhankelijke, digitale beheers- en distributiedienst in ge bruik genomen. In 2011 zal voor de onlineverzending van hoofdfilms door de branche onderzocht worden of dit eveneens op collec tieve wijze ingekocht en georganiseerd zal worden en zo ja, met welke aanbieder een uitvoeringsovereenkomst zal wor den gesloten. Voorwaarden voor collectieve onlineverzending De zeggenschap over de digitale content door de eigena ren (rechthebbenden) en de gezamenlijke belangen van de filmbranche zullen te allen tijde gewaarborgd moeten zijn. Daarnaast moet de ODD zijn opgebouwd en ingericht in lijn met de huidige 35mm-filmdienst. Op deze wijze kan Stichting Filmtransport NVF het beste de belangen van alle NVF- en NVB-leden behartigen. Daarnaast regelt zij de administratieve en financiële afhandeling van het beheer en distributie. Het uitgangspunt blijft dat de leden van de NVB en de NVF, doordat zij een collectief vormen, tegen een voordelig tarief van de diensten gebruik kunnen maken. De voorwaar den waaraan de digitale filmdienstaanbieder moet voldoen: geen wijzigingen in huidige werkwijzen en processen tussen distributeurs en theaters; exclusiviteit voor de branche, dat wil zeggen, een eigen net werk met het hoogste beveiligingsniveau; begrip voor het collectief belang; transparante werkwijze en kostenefficiënte oplossingen; pro-actief gericht op mogelijke toekomstige toepassingen; hoog servicelevel. Digitale Filmdienst in 2010 De digitale filmdienst is de gedigitaliseerde opslag- en trans portservice, opgezet door Gofilex in exclusieve samenwerking met Stichting Filmtransport NVF, voor de uitvoering van het Online Digitale Distributiemodel (ODD) voor trailers. De digitale filmdienst is geïntegreerd binnen de gangbare film- transportprocessen. De diensten en organisatie zijn aanvul lend toegespitst op de collectieve behoeften en de specifieke eisen die het beheer van digitale films en materialen. Voor de inrichting van de filmdienst is rekening gehouden met diverse scenario's aangaande de uitrol van digitalisering binnen de filmbranche, zoals Cinema Digitaal. Digitaal netwerk In 2010 werd in opdracht van de stichting een beperkt digi taal testnetwerk gerealiseerd dat wordt onderhouden door de filmdienst van Gofilex. Distributeurs en hun toeleveranciers zijn op het netwerk aangesloten. Op dit exclusieve netwerk waren ultimo 2010 82 theaters en diverse laboratoria aangesloten door de filmdienst. Het net werk wordt uitsluitend gebruikt voor content die bedoeld is voor digitale projectie in de theaters. Sinds april 2010 krijgen de theaters via het netwerk trailers en digitale reclameblokken geleverd. In de tweede helft van 2010 werden er 7.000 digitale zendingen afgehandeld via het netwerk. In december 2010 werd het netwerk succesvol getest met de verzending van de eerste hoofdfilm. Theaters die in de nabije toekomst digitaal gaan projecteren als gevolg van de uitrol van Cinema Digitaal, kunnen direct worden aangesloten op het digitale netwerk. Digitale boekingen Via www.filmtransport.info kunnen theaters, naast de boe kingen van 35mm-leveringen, ook zien welke digitale content naar de in de theaters geïnstalleerde filmkluis wordt verstuurd. In 2011 kan er bij de boekingen van digitale content een af beelding worden getoond van de desbetreffende film. Digitale filmkluizen In 2010 werden er bij 82 theaters digitale filmkluizen geïnstal leerd en in gebruik genomen. De filmkluis fungeert als vaste afleverplaats van digitale content. De filmkluis zal op afstand worden beheerd. Door distribu teurs geboekte content wordt naar de filmkluizen verzonden. Zolang een hoofdfilm prolongeert blijft de digitale content in de filmkluis aanwezig. Zodra de distributeur een retour- depotboeking verstuurt zal de desbetreffende content uit de filmkluis worden verwijderd. JAARVERSLAG 2010 NVB/NVF

Jaarverslagen | 2010 | | pagina 22