ze FILMDEPOT 'Vooral met het aanbieden van de trailers op basis van streaming video heeft het depot een belangrijke stap voorwaarts gezet.' Van sommige dingen kun je je nauwelijks voorstellen dat er ooit een tijd is geweest dat ze niet bestonden. Neem nu bijvoorbeeld het filmdepot. Deze dienst van de gezamenlijke filmdistributeurs verenigd in de Nederlandse Vereniging van Filmdistributeurs (NVF) werd in oktober 2008 live gezet en is nu eigen lijk niet meer weg te denken. Sinds de oprichting van de Stichting Digitaal Filmdepot NVF, die de praktische uitvoering van de dienst in handen heeft gegeven van Filmtaal en Technicolor, is het aantal afnemers van fil- minformatie en het gebruik van de dienst voortdurend gestegen. Het ziet er niet naar uit dat daar binnenkort een einde aan komt. Filmdepot.nl is opgezet om bioscopen, filmtheaters, filmhuizen en de (film)pers de gelegenheid te geven om digitale filminformatie op een overzichtelijke en com plete wijze aan te bieden. Voor de gebruikers van film depot. nl is het - getuige de cijfers - een verademing dat ze met één loginnaam en wachtwoord toegang hebben tot alle relevante informatie van bijna alle films, zoals de poster, film stills, de trailer(s) en zaken zoals hoofd rolspelers, synopsis, lengte en de Kijkwijzer-classificatie. Sinds de vorige verslaglegging is er een aantal aanpas singen doorgevoerd die de functionaliteit van het film depot nog verder hebben doen verbeteren. Zo is het sinds het voorjaar van 2010 mogelijk om de informatie uit het depot te betrekken via een zogehe ten xml-feed. Daarnaast is het mogelijk geworden om trailers op te nemen in websites zonder dat men deze daarvoor eerst hoeft te downloaden. De streaming vi deofunctionaliteit maakt het namelijk mogelijk dat kan worden volstaan met het gebruiken van de zogeheten embedden codes. Ook de persagenda is tegenwoordig in bepaalde gevallen in real time op het filmdepot terug te vinden. Vooral met het aanbieden van de trailers op basis van streaming video heeft het depot een belangrijke stap voorwaarts gezet. In de huidige Internetwereld is het voor veel websites heel vanzelfsprekend om trailers met behulp van YouTube te streamen. Door van het filmde pot gebruik te maken is de betreffende partij er zeker van dat de juiste trailer - bedoeld voor de Nederlandse markt - wordt gebruikt. Ook aan het begin van 2011 heeft het filmdepot weer enkele, kleine wijzigingen doorgevoerd die het ge bruiksgemak verder hebben doen toenemen. Zo zijn de mediabestanden voorzien van de titel van de betreffen de film zodat de bestanden gemakkelijker te herkennen zijn. Daarnaast is het nu mogelijk om de accountgege- vens, zoals het e-mailadres en het wachtwoord, door de geautoriseerde gebruiker zelf te laten aanpassen. Eerder kon dat niet. Het verlenen van toegang tot het filmde pot blijft echter in handen van de hoofdredactie. De laatste aanpassing betrof de mogelijkheid om aan het achtcijferige filmnummer van een filmrecord, dat fei telijk de ruggengraat van het filmdepot vormt, andere filmnummers te plakken. Daarmee wordt geregeld dat de verschillende versies van een film (35mm, digitaal, IMAX, 2D, 3D) niet allemaal apart in het filmdepot hoeven te worden opgenomen. JAARVERSLAG 2010 NVB/NVF

Jaarverslagen | 2010 | | pagina 25