ligin9en ILLEGAAL DOWNLOADEN Maatregelen die noodzakelijk zijn Diefstal van films verbieden Diefstal van software via het internet, zoals bijvoorbeeld Mi crosoft Office, is verboden. Diefstal van populaire games via het internet, zoals bijvoorbeeld Call of Duty, is ook verbo den. Maar de diefstal van films zoals Zwartboek en Alles is liefde via datzelfde internet is toegestaan, zolang het voor eigen, niet-commercieel gebruik is. Er dient een einde te ko men aan deze ongelijke behandeling. Het verbod op het il legaal downloaden van games en software moet worden uit gebreid naar films. Want het illegaal downloaden van films bedreigt de toekomst van de Nederlandse film en van veel bioscopen en filmtheaters, en daarmee van een hele bedrijfs tak. Creativiteit kost geld. Gratis verspreiding is de nekslag voor creatieve producten. Aan de mythe dat 'gratis' op het internet een soort burgerrecht is, moet een einde komen. Illegaal downloadverbod noodzakelijk Er dient een algeheel wettelijk verbod op het illegaal down loaden van films te komen. Dit is nodig om een gezonde marktontwikkeling in de filmindustrie te beschermen, waarmee de hoge kosten voor het maken van films moeten worden terugverdiend. Zowel het illegaal downloaden van films als het illegaal uploaden - het op het internet zetten van materiaal, dat wel verboden is moet strikt worden ge handhaafd. Daar is een belangrijke taak van de aanbieders en met name van de Internet Service Providers (ISP's) die zich tot nu toe afzijdig houden. De consument moet beter worden voorgelicht over en gewaarschuwd voor de gevolgen van het illegaal downloaden. Je bent strafbaar als je een film op dvd uit de winkel steelt, maar ook als je een film via het internet steelt. Aanbevelingen parlementaire werkgroep Gerkens De aanbevelingen van de breed samengestelde parlemen taire werkgroep auteursrechten (werkgroep Gerkens) dienen te worden uitgevoerd. De werkgroep onderkent dat de en tertainmentindustrie niet kan concurreren zolang er gratis aanbod is. De werkgroep concludeert dat 'er een wet zal die nen te komen die voorkomt dat Nederlandse consumenten ongehinderd kunnen downloaden, door dit downloaden strafbaar te stellen, maar pas nadat de industrie een systeem van licenties heeft uitgewerkt'. De werkgroep wil ook het distribueren, faciliteren en commercieel exploiteren van il legaal gekopieerde bestanden bij wet verbieden. Wettelijke verplichtingen voor providers Voor een succesvolle handhaving van het downloadverbod is het noodzakelijk dat de internetproviders worden gedwon gen actief mee te werken. Tot nu toe doen zij dat niet, waar door de illegaliteit op het internet welig tiert. De werkgroep Gerkens wil onder meer dat Nederlandse ISP's en hosting providers wettelijk wordt opgelegd dat zij klantgegevens gaan bijhouden.

Jaarverslagen | 2010 | | pagina 28