STICHTING BIO KI ND ER REVALIDATIE 'De hernieuwde belangstellingvan het bioscoopbedrijf voor de Stichting Bio kwam op verschillende manieren tot uitdrukking.' In 2010 werd er voor het eerst sinds 2002 weer een echte Bio-film vertoond in de Nederlandse bioscopen. De film werd geproduceerd in 2009 en had als voornaam ste doel het verbeteren van de naamsbekendheid van de Stichting Bio. Dankzij de medewerking van Jean Mineur Mediavision was het mogelijk om de film gedurende zes periodes van twee weken in ruim honderd zalen te vertonen. De hernieuwde belangstelling van het bioscoopbedrijf voor de Stichting Bio kwam op verschillende manieren tot uitdrukking. Naast meer interesse en de medewerking bij het vertonen van de nieuwe film werden er ook lokaal acties opgezet, waaronder in MUSTSEE Breda en bij Film by the Sea in Vlissingen. Daarnaast kwam er de mogelijkheid om bij het online bestellen van Nationale Bioscoopbonnen een gift over te maken aan te Stichting Bio door een bedrag van een euro toe te voegen. Van deze mogelijkheid wordt zeer regelmatig gebruik gemaakt. Ook door de filmdistributeurs werd er weer aan Bio gedacht. Filmdistributeur Cinemien stelde een filmkopie beschikbaar van de film De eenzaamheid der priemgetallen voor een spe ciale voorpremière. Ruim voor de première van de film werd er op 19 november een besloten voorstelling georganiseerd voor het comité van het Bio-gala, het Bio-bestuur en alle tafelpresidenten van het laatste Bio-gala. Deze voorstelling was uniek omdat het tevens de eerste filmvoorstelling was in het vernieuwde Pathé City in Amsterdam. Filmdistributeur Warner Bros. heeft de gewoonte om haar werknemers eens per jaar een dag in te zetten voor een goed doel. Men pakt dat groots aan, zowel in mankracht (78) als in middelen. Er werd gesnoeid en hout gehakt, er werden vijvers schoongemaakt en er werd opgeruimd in de kinder boerderij. Maar er werden ook nieuwe flatscreen tv's met me diaspelers geïnstalleerd in de vakantiebungalows. Bovendien werd de videotheek volledig gemoderniseerd. De dag werd besloten met een grootse barbecue voor alle deelnemers en medewerkers van Bio. In 2010 werd het aantal ambassadeurs van de Stichting Bio aanzienlijk uitgebreid. Een van de meest aansprekende nieuwe ambassadeurs werd actrice Thekla Reuten, die sinds enige tijd furore maakt in de Amerikaanse filmindustrie met als hoogtepunt een rol naast George Clooney in The American van regisseur Anton Corbijn. Een andere coryfee die ambassadeur van Bio genoemd mag worden is voormalig filmdistributeur Max van Praag. Als oud-bestuurslid en als filmdistributeur heeft hij zich altijd al bijzonder voor Bio ingezet. Meer informatie is te verkrijgen via www.stichtingbio.nl.

Jaarverslagen | 2010 | | pagina 35