lederlandse Vereniging va« Bic VOORWOORD NVB <v idetrandse Vereniging van*§ioscoopexploitaij|en on 'Sb r-N* CO X CU O. tn derlandse Verenimhgvan Bioscoopexploitante: 2010 was een fantastisch bioscoopjaar. Het be zoek steeg van 27,3 miljoen bezoekers in 2009 naar 28,2 miljoen bezoekers in 2010. Als het jaar 2010 wordt ver geleken met 2008 is er zelfs sprake van een bezoekstijging met ruim 16 procent! Het jaar 2010 kende ook andere momenten die dynamiek gaven aan het film- en bioscoopbedrijf. Zo werden er veel bioscoopaccommodaties aangepast, vernieuwd of uitge breid waar enorme investeringen mee zijn gemoeid. Hier uit blijkt dat er een groot vertrouwen is dat deze gelden ook terugverdiend kunnen worden. Bioscopen en filmtheaters staan ook niet stil op andere ter reinen. Er wordt volop gebruik gemaakt van nieuwe ont wikkelingen en technieken om publiek te trekken. Voor beelden daarvan zijn de vertoning van operavoorstellingen en 'themafilmdagen' voor specifieke doelgroepen. Stond 2009 nog in het teken van de hoop dat het digita- liseringsplan op brede steun kon rekenen, in 2010 bleek dat niet alleen de branche, maar ook de overheid een bij drage wil leveren aan de uitvoering van het plan. In 2011 en 2012 zal er hard worden gewerkt aan de plaatsing van digitale apparatuur in alle bioscopen en filmtheaters. Met het aantreden van het nieuwe kabinet werd ook de btw-discussie weer actueel. Ondanks de uitstekende cijfers in 2009 en 2010 zou de omzetting van 6% naar 19% btw tot een enorme lastenverzwaring leiden. Veel bioscopen en filmtheaters zouden dat niet overleven. Gelukkig is dit ingezien en kan een avondje bioscoop of filmtheater nog altijd worden gerekend tot een laagdrempelige vorm van cultuur(uiting). Mede door het btw-tarief is er de branche veel aan gele gen om geld te investeren zodat de Nederlandse film volop kansen krijgt. Twee jaar geleden werd hiertoe het Abraham Tuschinski Fonds opgericht. Daarnaast wordt EYE Film Instituut Nederland financieel ondersteund en ontvangt het Filmfonds middelen van de branche. Ook de NVB - vereniging stond niet stil in 2010. Door de landelijke ontwikkelingen, maar ook als gevolg van verschuivingen in de markt, heeft de NVB het wenselijk gevonden om het meerjarenbeleid van de vereniging tegen het licht te houden. De leden stemden hiermee volmondig in op de ledenvergadering van 23 november. De gekozen lijn is helder: de NVB is er voor alle bioscopen en filmthe aters en wil deze volop ondersteuning bieden in de meest brede zin van het woord. Mij rest u veel leesplezier toe te wensen bij dit jaarverslag. Ik hoop u allen te mogen treffen in een van de mooie bio scopen en filmtheaters die Nederland rijk is. Drs. Gerrit Ybema Voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB)

Jaarverslagen | 2010 | | pagina 3