N F N F 4 W Nederlandse Vereniging Vc Ilmdistributeurs VOORWOORD NVF Jederla üJmdtdH dederl /erenig irs In 2010 gingen er in ons land meer dan achten twintig miljoen mensen naar de film. Daarmee zijn we in Nederland terug op het niveau van 1978. De bruto omzet bedroeg in het verslagjaar een historische 219 miljoen euro. Dat is een stijging van 9% ten opzichte van 2009. Het gaat dus goed met de bioscoopsector. De belangrijkste reden van de groeiende omzet is 3D. Van de circa achtentwintig miljoen bezoekers gingen er het afgelopen jaar meer dan 4,2 miljoen naar een film in 3D. De verhoogde toegangsprijs die geldt bij 3D-films deed de omzet flink stij gen. Een andere belangrijke oorzaak van de goede resultaten was het aanhoudende succes van de Nederlandse film. Het marktaandeel van de Nederlandse film, uitgedrukt in bezoe kers, van 15,8% bewijst dat de Nederlander vandaag de dag met plezier en vertrouwen naar films van eigen bodem gaat. Van de 52 uitgebrachte Nederlandse films trokken er dertien meer dan 100.000 bezoekers. Bioscopen en filmtheaters floreren in een markt die garant staat voor een breed aanbod van goed gemaakte en aantrekke lijke films uitgebracht door professionele distributeurs. Maar de films van deze maatschappijen zouden nooit tot hun recht komen als de bioscopen, filmtheaters en filmhuizen in ons land niet van een dermate niveau zouden zijn dat de consu ment film op een onderscheidende wijze kan ervaren. Met andere woorden: de bioscoopbranche kan goede zaken doen omdat bioscoopondernemers, ook in 2010, zijn blijven inves teren in de uitbreiding van het aantal zalen en het verbeteren van de vertoningsomstandigheden. Wat deze omstandigheden betreft heeft de filmsector eind 2010 een aanzienlijke stap kunnen zetten omdat de landelijke overheid zich bereid heeft verklaard het branchebrede digitali- seringsplan te ondersteunen. Daarmee wordt de sector, die al flinke stappen gezet had, in zijn geheel klaargemaakt voor de digitale toekomst. Dit neemt echter niet weg dat de filmdistributeurs verenigd in de NVF zich nog steeds grote zorgen maken om filmpiraterij en de impact die het heeft op deze economisch en cultureel belangrijke sector. Zorgen zijn er ook ten aanzien van de in 2010 aangekondigde bezuinigingsmaatregelen op cultuur en die impact die deze gaan hebben op het Nederlandse produc tievolume. Desalniettemin heeft de NVF er vertrouwen in dat de sector met hard werken én constructief overleg al te grote schade kan vootkomen en kan blijven bewijzen dat bioscoopbezoek een belangrijke plaats inneemt in de Nederlandse cultuur en economie. Drs. Wilco Wolfers Voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Filmdistributeurs (NVF) Nederlandse vereniging va 'ilmdistributeurs iA\ ndse Vereniging va N F JAAR 10 NVB/NVFl

Jaarverslagen | 2010 | | pagina 4