STICHTING BIO KINDERREVALIDATIE neden armee de beperkingen lil!cHr/NG Op 21 maart 2012 was het precies 85 jaar geleden dat de Nederlandse Bioscoopbond "Stichting Bio-Vacantie- oord" oprichtte. In 1933 opende het vakantie-oord in Bergen aan Zee, later volgde in 1959 het kinderrevalidatie vakantie-oord in Arnhem dat sinds 1972 de enige locatie van de stichting is. Op het terrein in Arnhem is ook een ma nege die zich geheel heeft toegelegd op het recreatief en therapeutisch paard rijden voor gehandicapten. Daarnaast is in 2006 het terrein uitgebreid en samen met het Wilhelmina Kinderziekenhuis te Utrecht een wetenschappelijk kenniscentrum opgericht. Binnen het kenniscentrum wordt informatie vergaard op het gebied van de hersen- plasticiteit, het vermogen van kinder- hersenen om voor bepaalde schade te compenseren. Stichting Bio Vakantieoord is het enige park in Nederland dat volledig aangepast is en stelt gezinnen met gehandicapte of chronisch zieke kinderen in staat van een onbezorgde vakantie te genieten. Het park is in de vakanties altijd volgeboekt. Om de banden tussen de bioscoop branche en Stichting Bio Kinder revalidatie weer aan te halen is in 2011 door zowel de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten als door de Nederlandse Vereniging van Filmdistributeurs besloten tot een bijdrage aan de stichting in de komende driejaar. Daarnaast zal gewerkt worden aan de naamsbekendheid van de Stichting Bio Kinderrevalidatie. Verschillende leden van de NVB en de NVF zullen hiervoor in een commissie samenkomen om met hun eigen net werk en enthousiasme de naams bekendheid van de stichting te ver groten middels een structurele campagne in de bioscopen; om in het bijzonder onder een jonger publiek Stichting Bio Kinderrevalidatie weer een plaats te geven. nK,M"evAuBAn. Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten/Nederlandse Vereniging van Filmdistribute

Jaarverslagen | 2011 | | pagina 32