VOORWOORD Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten Het filmaanbod uit binnen- en buitenland was in 2011 heel goed; de kwaliteit van de Nederlandse film is er in 2011 wederom op vooruit gegaan (zo is het algemene gevoel) wat leidde tot mooie bezoekcijfers. Van 28,2 miljoen bioscoopbezoekers in 2010 naar 30,4 miljoen bezoekers in 2011! Het stijgende bioscoopbezoek is het bewijs dat de bioscoop exploitanten hun werk goed doen. Zij zorgen er namelijk voor dat er ideale omstandigheden worden gecreëerd. Via het aanbod van 3D-films, waarvoor exploitanten grote investeringen moeten plegen, en door zich te verdiepen in de wensen van het publiek waardoor een bioscoopbezoek een echt 'avondje uit' is geworden. Er spelen echter ook zaken die onze blijvende aandacht vragen: de cultuursector is in 2011 zwaar aangepakt met de vele be zuinigingen en ook 'de film' is hier niet aan ontkomen. Dit heeft ongetwijfeld ook gevolgen voor de ontwikkeling van ons film- en bioscoopbedrijf. Een ander belangrijk punt van aandacht is het 'illegaal down loaden van films'. Voor het maken van een film zijn grote investeringen nodig die in fasen terugverdiend moeten worden. Eerst door vertoning in de bioscopen, daarna op dvd en video on demand, en tenslotte de TV. Als de overheid het illegaal down loaden van films niet wil tegengaan, dan dreigt het bestaande filmfinancierings-model onderuit te gaan, met alle negatieve gevolgen voor de gehele Nederlandse filmsector. Het zal duidelijk zijn dat de NVB-brancheorganisatie voor 2012 in deze en andere onderwerpen veel tijd zal steken zodat de bioscoopexploitant zich kan richten op zaken waar hij goed in is: het vertonen van mooie films in een prettige ambiance, waar bezoekers gastvrij worden ontvangen. mr. Winnie Sorgdrager Voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten (NVB) Nederlandse Vereniging van Bioscoopexploitanten

Jaarverslagen | 2011 | | pagina 6