MAANDELIJKSCHE M E D EDEELINGEN. gehouden buitengewone spoed-ledenvergadering en te vens tot benoeming eener Commissie tot het nazien der notulen van deze vergadering. De Bondsdirecteur deelt mede, dat door de Commissie tot het nazien van de notulen van de op 27 December 1933 gehouden leden-vergadering geen be zwaren tegen deze notulen zijn ingediend. besloten wordt de notulen van de ledenvergadering van 27 December 1933 goed te keuren en tot leden van de Commissie tot nazien van de notulen van deze ver gadering te benoemen: de heeren J. J. Otter, L. Paerl en de Bondsvoorzitter. Aan de orde is dan punt 3 van de agenda: Jaarverslag over 1933. De Bondsdirecteur deelt mede, dat op blz. 70 van het jaarverslag abusievelijk vermeld staat: jaarver slag over 1932 (van de af deeling 's-Gravenhage). Dit moet natuurlijk zijn jaarverslag over 1933. De heer Ch. van Biene, voorzitter der Bedrijfs- af deeling Filmverhuurders heeft er bezwaar tegen, dat in de aan het jaarverslag gehechte ledenlijst onder het hoofd: „Filmverhuurders", ook filmimportzaken en film fabrieken worden genoemd. Hij verzoekt dit hoofd te willen wijzigen in: filmfabrieken, filmimportzaken en filmverhuurkantoren. Spreker maakt er voorts bezwaar tegen, dat de leden te weinig tijd hebben gehad om het lijvig jaarverslag be hoorlijk te bestudeeren. Hij verzoekt ervoor te willen zorgdragen, dat het jaarverslag in het vervolg 4 weken vóór de jaarvergadering in het bezit van de leden is. De Voorzitter verklaart, dat de extra werkzaam heden van het Hoofdbestuur en dus van den Bondsdi recteur, die daar immers nauw bij betrokken is, zoo vele zijn geweest, dat de gewone werkzaamheden er door vertraagd zijn. Het is daaraan te wijten, dat het jaarver slag niet vroeger aan de leden kon worden toegezonden, doch er zijn maatregelen aenomen om herhaling daarvan te voorkomen. Onder applaus van de vergadering betuigt spreker den heer A. de Hoop zijn dank voor de samenstelling van het jaarverslag. Het jaarverslag over 1933 wordt met algemeene stem men goedgekeurd. Aan de orde is punt 4 van de agenda: Rekening en verantwoording van het financieel beheer over 1933 en voorstel om den penningmeester voor diens beheer dé charge te verkenen, waarbij voorstel tot goedkeuring van de bij suppletoire begrooting vastgestelde posten voor extra subsidie aan het „Bio-Vacantieoord" en voor speciale kosten voor rechtskundigen bijstand. Hierbij wordt tevens voorgesteld de rekeningen over 1933 van de Bedrij f saf deeling Filmverhuurders en de af deelingen Am sterdam, Den Haag, Rotterdam en ,,Het Zuiden", welke rekeningen door het Hoofdbestuur accoord zijn bevon den, goed te keuren. De Bondsdirecteur deelt mede, dat in de reke ning en verantwoording, welke voorkomen op de convo catie voor deze vergaderingen een drukfout is geslopen. De post drukwerken bedraagt n.1. niet 2240.92, doch 2440.92. Onder dankzegging aan den Penningmeester voor diens beheer worden de rekening en verantwoording over 1933 met de daarbij genoemde voorstellen bij ac clamatie goedgekeurd. Aan de orde is punt 5 van de agendaa Voorstel van het Hoofdbestuur om een bedrag van 3500.— uit de algemeene kas over te brengen naar de Weerstandskas. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangeno men. Aan de orde is punt 6 van de agenda: Vaststelling van de contributie over 1934. Overeenkomstig het voorstel van het Hoofdbestuur wordt besloten ook in het jaar 1934 de contributie op dezelfde grondslagen als het vorig jaar, in 7 klassen te heffen. Aan de orde is vervolgens punt 7 van de agenda: Begrooting van ontvangsten en uitgaven voor 1934, waarbij aan de orde wordt gesteld: a. Voorste/ van het Hoofdbestuur om aan de stich ting „Bio-Vacantie-Oord" yoor het jaar 1934 een subsidie te verleenen ten bedrage van 250. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aange nomen. b. Voorstel van het Hoofdbestuur om over te gaan tot de uitgifte van gedrukte maandetijksche me~ dedeelingen, aan de leden. Op een vraag van den heer O S. Roem, voorzitter van de afdeeling Rotterdam, deelt de Directeur mede, dat het Hoofdbestuur voorstelt maandelijks een mede- deeling van ongeveer 4 pagina's te laten drukken, waar aan alleen kosten voor het drukken en het verzenden verbonden zullen zijn. Op de begrooting is hiervoor een bedrag van 750.uitgetrokken. Het ligt in de bedoe ling van het Hoofdbestuur de mededeelingen te laten drukken bij de drukkerij Westerbaan te Den Haag. Het maandelijksch drukwerkje zal bevatten: officieele me dedeelingen van het Hoofdbestuur, uitspraken van de Commissie van Geschillen en van den Raad van Be roep, en berichten omtrent alles wat er in den Bond gebeurt. De heer Roem vraagt nog of in het blad adverten ties zullen worden opgenomen en of het gratis aan de leden zal worden toegezonden. De Bondsdirecteur antwoordt, dat de „rnaan- delijksche mededeelingen", die gratis aan de leden van den Bond zullen worden toegezonden, geen advertenties zullen bevatten. De heer H. C. v. d. W a a r d e n (Tilburg), brengt naar voren, dat de officieele mededeelingen van het Hoofdbestuur thans reeds gepubliceerd worden in het Nieuw Weekblad voor de Cinematografie. Als er van Bondswege tot de uitgifte van een mededeelingenblad wordt overgegaan, zullen dan de officieele berichten van het Hoofdbestuur niet meer in het Nieuw Weekblad worden gepubliceerd? De Voorzitter verklaart, dat het Hoofrbestuur van meening was, dat alle leden van den Bond nu wel voldoende op de hoogte waren van de kwestie van het vakblad. Er zijn nog altijd redenen voor het Hoofd bestuur om de vrije beschikking te hebben over een eigen „orgaan". Men moet hierin ook geen daad zien, die gericht zou zijn tegen den heer Westerbaan, den uitgever van het Nieuw Weekblad voor de Cine matografie, die altijd zijn kolommen heeft opgengesteld voor de mededeelingen van het Hoofdbestuur. Het Hoofdbestuur moet echter op elk oogenblik de gelegen heid hebben om zijn mededeelingen in den door dat col lege gewenschten vorm te kunnen publiceeren. De heer Ch. van Biene meent in de op de be grooting uitgetrokken post van 750.voor de uitgifte van maandelijksche mededeelingen een subsidie voor het Nieuw Weekblad voor de Cinematografie te zien, daar de heer Westerbaan tot nu toe de kosten van het zet ten en het drukken van onze mededeelingen zelf heeft moeten dragen. Spreker komt tot deze conclusie, omdat de Bondsdirecteur verklaard heeft, dat de mededeelingen door den heer Westerbaan zullen worden gedrukt, ten zij ook van andere drukkerijen offerte was gevraagd en de offerte van den heer Westerbaan daarbij de voor- deeligste was gebleken. De Voorzitter zegt, dat de Bondsdirecteur dui- delijkheidshalve aan zijn toelichting had kunnen toevoe gen, dat de offerte van den heer Westerbaan het voor- deeligste en het gemakkelijkste is gebleken. Van een subsidie is dus geen sprake. Spreker zet nog nader uit een, waarom het Hoofdbestuur behoefte heeft aan een eigen mededeelingenblad. De heer J. Miedema (Deventer) vraagt of het blaadje definitief iedere maand moet verschijnen. Het zal misschien niet noodig zijn dat het 12 keer per jaar wordt uitgegeven. De Voorzitter zegt, dat er op de begrooting een bedrag van 750.voor de maandelijksche mededeelin-

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1934 | | pagina 3