MAANDELIJKSCHE M E D EDEELINGEN. gen is uitgetrokken. Dat wil niet zeggen, dat het geheele bedrag zal worden uitgegeven. De heer Godefroa (Amsterdam) spreekt er zijn verwondering over uit, dat de drukkers, die donateur van den Bond zijn o.a. de heer Gianotten uit Tilburg niet zijn uitgenoodigd om offerte te maken. De heer J. L. P a e r 1, secretaris van de bedrijfsafdee- ling Filmverhuurders vraagt, of in het maandblad ook ruimte voor de afdeelingen beschikbaar kan worden ge steld. De Voorzitter verklaart, dat het Hoofdbestuur er geen bezwaar tegen heeft om in het maandblad ruimte voor de afdeelingen, die daaraan behoefte gevoelen, te reserveeren, indien zulks mogelijk blijkt zonder het ge raamde bedrag van 750.te overschrijden. De heer J. d e W i n d (Amsterdam), wenscht nadere inlichtingen omtrent de drukkosten. De Voorzitter zet uiteen, dat van de 750. niet alleen drukkosten, maar ook verzendings- en andere kosten moeten worden betaald. Wat de bemerking van den heer Godefroa betreft, deelt spreker mede, dat het vragen van offertes altijd geschiedt door het Bondsbureau, en dat, indien daarbij de heer Gianotten vergeten mocht zijn, in het vervolg met den wensch van den heer Godefroa rekening zal worden gehouden. Het voorstel van het Hoofdbestuur om Ofer te gaan tot het maandelijks uitgeven van gedrukte maandelijksche mededeelingen aan de leden, wordt vervolgens met alge* meene stemmen goedgekeurd. c. Voorstel van het Hoofdbestuur om de in 1934 te ontvangen boetebedragen in de W eerstands- kas te storten. Ook dit voorstel wordt, zonder discussie, met alge- meene stemmen aangenomen, evenals het onder punt 7, sub. d., voorkomende voorstel: Voorstel van het Hoofdbestuur, om overeenkomstig het bepaalde in art. 1, lid 3, van het Reglement op de Weerstandskas de verplichte bijdragen aan de Weerstandskas foor het jaar 1934 te bepalen op 30 van den contributieaanslag. Na 1 April 1934 zullen dus geen extra-bijdragen van de leden voor de Weerstandskas geheven worden. In behandeling komt nu de concept-begrooting voor het jaar 1934. De heer J. de Wind verwondert er zich over, dat voor honoraria 2000.meer is uitgetrokken dan in 1933. De heer H. C. v. d. W aarden verklaart tot zijn verwondering te hebben vastgesteld, dat op de post hono raria een bedrag van 2400.meer is uitgetrokken, dan blijkens de rekening en verantwoording in 1933 is uitge geven. Het kan er bij spreker niet goed in, dat in dezen tijd van algemeen noodzakelijke bezuiniging, waarin ook de toevloed van nieuwe leden wel niet zoo groot zal zijn, zoo veel meer aan salarissen wordt uitgegeven. Spreker is van meening, dat een te groot deel van de inkomende gelden aan salarissen en bureaukosten wordt uitgege ven. De Voorzitter herinnert er aan, dat een groot gedeelte van de inkomende gelden steeds is aangewend voor het Bondsbureau, en voor salarissen. De eenige in komsten van den Bond bestaan uit contributiën en het eenig orgaan, dat geld mag en kan kosten, is het Bonds bureau. Ieder zal kunnen begrijpen welke eischen het Hoofdbestuur stelt aan het Bondsbureau. Spreker heeft er zoo straks al op gewezen, dat het extra werk meer tijd in beslag neemt dan het gewone werk. Bovendien moet al het werk snel en correct worden uitgevoerd en daarvoor is geschikt en voldoende personeel noodzake lijk. In geen enkele organisatie wordt zoo veel werk door zoo weinig personeel verricht als bij den Neder- landschen Bioscoop-Bond. Willen wij op het Bondsbureau kunnen blijven ver trouwen, dan zullen wij daarvoor bekwame krachten in dienst moeten houden en die moeten wij behoorlijk be talen. Het personeel van het Bondsbureau is evenals de Bondsdirecteur steeds bereid geweest om een gedeel te van zijn vrijen tijd, zelfs des nachts voor het Bonds- werk beschikbaar te stellen. Wellicht zal ook het per soneel moeten worden uitgebreid om het Bondsbureau, ons voornaamste orgaan, op hetzelfde peil te kunnen blij ven handhaven. Zonder verdere discussie wordt de begrooting voor het jaar 1934, overeenkomstig het voorstel van het Hoofd bestuur, goedgekeurd. Aan de orde is dan punt 8 van de agenda: Verkie zing van een voorzitter, alsmede van 2 leden van het Hoofdbestuur, allen periodiek aftredend. Als eenig can- didaat voor het voorzitterschap is gesteld de heer D. Hamburger Jr. te Utrecht. Voor de 2 plaatsen, welke door het periodiek aftreden van de heeren E. Alter en B. D. Ochse zijn opengevallen, en welke door eigenaren, mede-vennooten of bestuurders van een filmfabriek, film- importzaak of filmverhuurkantoor moeten worden be zet, zijn candidaat gesteld: E. Alter, Directeur van de N.V. City Film te 's-Gravenhage, Ch. van Biene, Di recteur van de Ufa Maatschappij voor Film- en Bio scoopbedrijf N.V. te Amsterdam en B. D. Ochse, Di recteur van de Filmfabriek Polygoon te Haarlem. De heer B. D. O c h s e deelt mede, dat als eenig can didaat voor het voorzitterschap gesteld is, de heer D. Hamburger Jr., zoodat voor de vacature van voorzitter geen stemming behoeft plaats te hebben. Spreker meent geen geheim te verklappen als hij mededeelt, dat de heer Hamburger op een onzalig oogenblik te kennen heeft gegeven, dat hij zijn bestuursfunctie wilde neerleggen, niet omdat hij die functie niet meer ambieerde, maar omdat hij meende er niet meer aan te kunnen geven wat noodig was. Gelukkig echter heeft onze Voorzitter tij dens zijn vacantie weer zooveel krachten vergaard, dat hij op zijn gedachte is teruggekomen. In den tijd van de afwezigheid van den heer Hamburger heeft het werk van den Bondsvoorzitter op spreker's schouders gerust en toen heeft spreker ervaren welk een zware taak er door den Voorzitter van den Nederlandschen Bioscoop- Bond moet worden verricht. Spreker is blij, dat de heer Hamburger op zijn voornemen, om als voorzitter af te treden, is teruggekomen. Toen stond ook vast, dat er voor het voorzitterschap van den Nederlandschen Bio scoop-Bond geen tegencandidaat gesteld zou worden, want er is geen tegencandidaat. Spreker feliciteerde den heer Hamburger met zijn herbenoeming en de leden van den Bond, op wie hij een beroep doet om het Hoofd bestuur niet met onbelangrijke zaken lastig te vallen, met hun Voorzitter. Hij spreekt den wensch uit, dat de Nederlandsche Bioscoop-Bond nog vele jaren den heer Hamburger als Voorzitter zal mogen behouden, waar mede de vergadering met applaus instemt. De Voorzitter dankt allen, in het bijzonder den heer Ochse, voor deze door spreker zeer op prijs ge stelde hulde. Spreker heeft aanvankelijk voor het voor zitterschap bedankt, omdat hij meende die taak niet meer te kunnen verrichten zooals zij verricht moest worden. Later is spreker hierop teruggekomKt, Hij zal alles in het werk stellen om zijn functie, zoo mogelijk nog beter dan voorheen, te verrichten. Spreker stelt nu aan de orde de verkiezing van twee Hoofdbestuursleden in de vacatures, ontstaan door het periodiek aftreden van de heeren E. Alter en B. D. Ochse, waarvoor als candidaten zijn gesteld: E. Alter, directeur van de N.V. City film, 's-Gra venhage; Ch. van Biene, directeur van de N.V. Ufa Mij. voor Film- en Bioscoopbedrijf te Amsterdam; B. D. Ochse, directeur van de N.V. Polygoon te Haarlem. De heer J. L. P a e r 1 deelt mede, dat de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders candidaat heeft gesteld en ter verkiezing aanbeveelt de heeren Ochse en Van Biene. Hij acht het niet noodig over de capaciteiten van deze candidaten uit te wijden en is ervan overtuigd, dat de leden van de andere afdeelingen zoo organisatorisch

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1934 | | pagina 4