8 MAANDELIJKSCHE M E D EDEELINGEN. Het Hoofdbestuur heeft bepaald, dat na 1 Mei film- reizigers en andere vertegenwoordigers der leden uit sluitend toegang tot de filmbeurs verleend wordt op vertoon van de filmbeu/s-diploma's-1934. De diploma's van het vorig jaar zijn niet meer geldig. De diploma's van 1933 voor de leden van den Bond zijn na 21 Mei niet meer geldig; ze zullen worden uit gereikt, nadat de contributie over het eerste halfjaar 1934 zal zijn betaald. Voordat de jaarvergadering op Maandag 23 April 1934 werd geopend, had een korte plechtigheid in de groote feestzaal van Hotel Krasnapolsky te Amsterdam plaats ter gelegenheid van de officieele ingebruikne ming van de nieuwe filmbeurs. De Bondsvoorzitter, de heer D. Hamburger Jr. hield daarbij een toespraak waarin hij de directie van Kras napolsky den dank overbracht van den Nederlandschen Bioscoop-Bond voor de loyale wijze, waarop zij ge meend heeft aan een bij ons reeds jarenlang bestaand verlangen tegemoet te komen. Niet alleen, dat wij over een veel ruimere lokaliteit de beschikking hebben gekregen, waarin op afdoende wijze kan worden gezorgd voor betere temperatuur en ventilatie, doch door deze verbouwing zijn wij tevens in staat gesteld het aantal boxen aanzienlijk uit te breiden. Maar niet alleen heeft de Directie van Krasnapolsky gezorgd voor een betere en ruimere lokaliteit, maar heeft tevens het bedrijf, in het bijzonder den filmverhuurders in de gelegenheid gesteld hun TRADE-SHOWS ook hier te doen plaats vinden. Tegelijkertijd met den bouw van deze zaal heeft Krasnapolsky gezorgd voor een cabine met projectie- en geluidsinstallatie, waardoor het mogelijk zal zijn om tegen een bescheiden tarief filmvertooningen te doen plaats vinden voor de leden van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. Na de nieuwe filmbeurs officieel geopend te hebben verklaard, overhandigde de Bondsvoorzitter aan de Di rectie van Krasnapolsky een prachtig bloemstuk. De heer Ch. van Biene sprekende namens de Be- drijfsafdeeling Filmverhuurders, complimenteerde daar op de Directie van Krasnapolsky, aan wie hij tevens mooie bloemen als bewijs van waardeering der filmver huurders aanbood. De heer Staal, gedelegeerd commissaris van de N.V. Krasnapolsky dankte in een vlotte speech het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond voor de aan ,,Kras" gebrachte hulde. VERZOEKEN OM INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naam register, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan: Diploma's 1934. heeft verklaard, de film „Facing the Music" alsnog aan eischers te leveren en het aldus daarvoor reeds betaalde garantiebedrag in mindering te brengen voor de t.z.t. verschuldigde filmhuur voor genoemde film, mits deze film, behalve de verplichte afname van 1 film per maand, vóór 30 Juni 1934 door eischers wordt afgenomen; dat de door eischers gegeven interpretatie van de in het tusschen partijen bestaand contract voorkomende clausule: dat de eventueele meerdere opbrengst per film dan één tiende van het garantiebedrag zal worden beschouwd als vooruit betaalde filmhuur op een volgende film, welke even tueel minder zou kunnen opbrengen"; n.1. dat ook de filmhuuropbrengst van geprolongeerde vertooningen in mindering zou moeten worden gebracht van het totale garantie bedrag, onjuist moet worden geacht, wijl de voren geciteerde clau sule, gelijk partijen zelf hebben toegegeven, uitsluitend betrekking kan hebben op vertooning gedurende één vertooningsweek (als be doeld in art. 3 van de Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films), terwijl bovendien in de speciale bepalingen van het tusschen partijen bestaand contract nog gestipuleerd is, dat de condities voor eventueele prolongatie nader tusschen partijen over eengekomen dienen te worden; dat derhalve de vordering van eischers slechts voor wat betreft de levering van de film „Peenhaar" behoort te worden toegewezen. De plaatsvervangend secretaris van de „Commissie van Geschillen" H. W. HAGENBERG Jr. Opening van de nieuwe filmbeurs. Datum waarop in schrijvingver- zocht is. Titel waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der exploitatie-rechten 4 Jan. 1934 20 Febr. 22 19 Mrt. 27 1934 1934 19 April 1934 Catharina de Groote The Maid of the Mountains De Veroveraar 'n Geveltoerist Carnaval Zijne Hoogheid mijn Schoonzoon Fanny (De zwarte Wal- visch) Een Vrouw die weet wat zij wil Schwarzwaldmadel Vliegende Hollander Goud 20 21 27 1 Mei 1934 De Wonderbar Verkeerd verbonden Harold heeft pech Millionaires Het Dagboek der Misdaad Vrouwen in het wit Hartenvrouw Dark Hazard Wereldkam pioen De dag zal komen De Winton Affaire Fashions of 1934 Hé Nellie Voor de vrijheid van zijn volk Liefde is geen speelgoed Hou je roer recht Lady Killer De dubbele moord op Archer Coe Menschen die verdwijnen Waar zijn onze kinderen? Footlight parade For love of you Vijf vroolijke vrouwtjes Een vrouw een vriend een lied Speculanten Hoepla De wereld draait voort Scandals Ik ben Suzanne Orient-express Op Koninklijk Bezoek Gestreepte menscheneters Paddy, op één na de beste Er is een man gestolen Kanoduivels Op zoek naar schoonheid Blanke vrouw De Dictator Gezworen kameraden Het Grenslegioen Montmartre Bolero Cleopatra De dame met den zwarten sluier Vader worden is niet moeilijk Wien wo der Wein und der Walzer blueht Een nacht in Venetië Een meisje met tempera ment Tooneelintriges Elsy Ufa Mij. voor Film- en Bioscoopbedrijf N.V. Fim Film Llniversal Film Agency N.V. „Polygoon" Ufa Mij. voor Film- en Bioscoopbedrijf N.V. Warner Bros First Na tional Pictures N.V. Fim Film Neth. Fox Film Corp. The Express-Film N.V. Paramount-Films Ufa Mij. voor film- en Bioscoopbedrijf N.V. F.T.L. (Filmtechnische Leergang) Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrij ving, welke binnen 8 dagen na de verschijning van dit orgaan schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men Art. 6 van het Reglement op het Naamregister.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1934 | | pagina 8