s\ MAANDELIJKSCHE MEDEDEELINGEN. Nieuwe provinciale afdeelingen van exploitanten. Het Initiatief-Comité voor de Stichting van een Be- drijfsafdeeling van Exploitanten is na overleg met het Hoofdbestuur overgegaan tot uitvoering van een ont worpen plan, hierop neerkomende, dat in de gewesten, waar nog geen exploitanten-afdeelingen bestaan, be vorderd zal worden dergelijke afdeelingen in het leven te roepen. De bedoeling is om, wanneer in alle provin ciën eenmaal afdeelingen bestaan (zijn opgericht), al deze afdeelingen te doen vertegenwoordigen in een samen te stellen afdeelingsraad. Deze raad zal bestaan uit de vertegenwoordigers van alle provinciale en plaat selijke afdeelingen van exploitanten. Tot leden van dezen raad zullen door de afdeelingen benoemd kunnen worden uitsluitend eigenaren, mede- vennooten of bestuurderen van een bioscooptheater, die geen filmverhuurbedrijf mogen exploiteeren. Het Initiatief-Comité is er inmiddels in geslaagd reeds 2 afdeelingen op te richten. Te Amsterdam werd opgericht de Afdeeling „Het Centrum", omvattende de provinciën Noord-Holland (met uitzondering van de gemeente Amsterdam) en Utrecht. Het voorloopig be stuur van deze afdeeling werd als volgt samengesteld: I. Cohen Barnstijn, Utrecht. J. van Bentum, Aalsmeer. J. C. Hoseck, Beverwijk P. van Twisk, Den Helder. J. C. Weber, Alkmaar. Te Apeldoorn werd opgericht de Afdeeling „Het Oosten", omvattende de provinciën Gelderland en Overijsel. Het voorloopig bestuur werd als volgt samen gesteld: Joh. Miedema, Deventer, Voorzitter. A. Jansen, Deventer. L. J. Lievenboom, Enschedé. A. A. van Os, Nijmegen. D. Pinto, Zwolle. den filmavond, aansprakelijk stelt, weshalve hij van gedaagde vor dert ten eerste een schadevergoeding van 1000.(of zooveel min der enz.) en ten tweede het doen opnemen in de „Aalsmeersche Courant" eener publicatie ter volledige rehabilitatie van eischer; dat gedaagde, die te kennen heeft gegeven de gewraakte mede- deeling gedaan tijdens de meergenoemde bioscoopvoorstelling te be treuren, zich erop beroept, dat hare vennootschap, die slechts de verzorging van het filmprogramma dier voorstelling op zich had genomen, geenerlei verantwoordelijkheid draagt voor de woorden en daden van de organisatoren der bioscoopvoorstelling; dat vaststaat, dat in de op 15 Februari 1934 in het gebouw „De III Kolommen" te Aalsmeer gegeven bioscoopvoorstelling, waaraan ook gedaagde haar medewerking heeft verleend, mededeelingen zijn gedaan, die eischer ten sterkste in zijn bedrijf zouden hebben kun nen schaden; dat in aanmerking nemende dat gedaagde ook veel nauwere dan zuiver zakelijke relaties met hare cliënten te Aalsmeer, de plaatselijke afdeeling van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en den Aals- meerschen Bestuurdersbond onderhoudt, de Commissie gedaagde niet geheel ontslagen kan achten van de verantwoordelijkheid voor de mededeelingen gedaan tijdens de door voornoemde organisaties op 15 Februari gegeven bioscoopvoorstelling; dat het in ieder geval in de macht van gedaagde heeft gelegen de leiders van de Aalsmeersche afdeeling van het Instituut voor Ar beidersontwikkeling en den Aalsmeerschen Bestuurdersbond zooal niet van het doen der gewraakte mededeelingen te weerhouden, deze althans ongedaan te doen maken; dat echter waar eischer geen aantoonbare schade zegt geleden te hebben, er geen grond bestaat tot het toewijzen van de vordering tot schadevergoeding; dat de Commissie eischer's vordering inzake het doen publiceeren eener rehabilitatie evenmin voor toewijzing vatbaar acht, wijl door het oprakelen dezer onverkwikkelijke aangelegenheid in de plaat selijke pers eerder na- dan voordeel voor eischer is te verwachten; dat uit het vorenstaande volgt, dat ook al acht de Commissie de beide vorderingen van eischer (schadevergoeding en rehabili tatie) niet voor toewijzing vatbaar, de Commissie de klacht als zoodanig niet ongegrond acht, waaraan zij uitdrukking heeft willen geven door gedaagde te veroordeelen in de geschilkosten bedragen de 40.—. De plaatsvervangende Secretaris van de „Commissie van Geschillen", H. W. HAGENBERG Jr. VERZOEKEN OM INSCHRIJVING IN HET NAAM REGISTER. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naam register gedaan: Datum Titels waaronder de films waarop in schrijving ver zocht is. in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der exploitatie-rechten 18 Jan. 1934 De Ellendigen NV. Europa Film 19 April Op Koninklijk Bevel Neth. Fox Film Corp. 24 Wenn ein Walzer leis' verklingt Universal Film Agency 24 Polenbloed 24 Paganini 27 De Terugkeer der Jantjes A. Benno 1 Mei De zwarte Zuster Wind en Water Pandion, de Vischarend Het Wonder der Kinderziel Amerika van heden Dwars door een Wereld deel De wereld van het kind Pamir, het laatste zeilschip Eduard Pelster, Cultuur- film Exploitatie 3 20 Millioen sweethearts Warner Bros First Na tional Pictures 5 Nocturne D.L.S. Film Holland 5 Moskauer Nachte 5 Serenade (van Toscelli) 5 Flying down to Rio NV. Remaco's Filmbe drijf 8 Schep vreugde in 't leven Ufa Mij. voor Film- en Bioscoopbedrijf NV. 8 Zigeunerbloed 8 Je bent 'n schatje, Ros- marie 9 Als ik koning was Lumina Film 9 Het Familie-Album 9 De laatste Milliardair 9 Een avontuur in den Zuid- Expres 9 Een lente-sprookje 9 Een wals voor jou 9 Een autoen liefde 9 De vluchteling uit Chicago 9 Mij behoort de wereld 9 Moeder en kind 9 Mijn hart roept om jou 9 De wereld zonder masker 9 Meisjes aan 't roer 9 De strijd tegen de wateren 26 Snelheidsmaniakken Filmverhuurkantoor Centrafilm 26 Het geheimzinnige uur 26 Gekooide jeugd 26 Het startschot knalt 26 De onbekende avonturier 28 De vliegende Hollander NV. Loet C. Barnstijn's Filmproductie 28 Het leven van Rembrandt 28 De familie van mijn vrouw 28 Zwijgen is goud >*28 De vijf Frankforters NV. United Artists 29 Music in the air Neth. Fox Film Corp. 29 Karavaan Rofcchild Jos. Egger 1 Juni Don Juan NV. United Artists 1 Malle gevallen N.V. Loet C. Barnstijn's Filmproductie ***1 Rothchild N.V. Filmex 2 Madame du Barry Warner Bros First Na tional Pictures ^"5 The House of Rothschild N.V. United Artists Rothschild Rivalen 5 Met Vuur gespeeld 5 Danseresje 5 Moulin Rouge 5 't Is voor den Bakker 5 Een verloving met Hin dernissen 5 Ridders van den Kouseband 5 Morphine 5 Gevaarlijk spel 5 Roman Scandals 5 Nana 5 Sorrell en Zoon 5 Het liefdeleven van Hen drik VIII Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke binnen 8 dagen na de verschijning van dit orgaan schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1934 | | pagina 6