8 MAANDELIJKSCHE M E DEDEELINGEN. dat van het totaalbedrag der door partij-Sprecher afgesloten con tracten a ƒ45.834.93 bij de berekening der provisie slechts in min dering kunnen worden gebracht de volgende bedragen: Ie. ƒ525.zijnde niet ontvangen filmhuur op een contract met het City Theater te Venlo, waarvan de afwerking tengevolge van de door den Nederlandschen Bioscoop-Bond in die gemeente ge proclameerde bioscoopsluiting is vertraagd, en waarover partij- Monopole, tenzij door den Bond over dit bedrag alsnog uitkee ring uit de Weerstandskas aan partij-Friedmann zou worden ge geven, afstand op provisie heeft gedaan; 2e. 300.op een contract, hetwelk met het Alhambra Theater te Vaals zou zijn afgesloten, doch waarvan de Raad van Beroep in zijn op 13 December 1933 gehouden zitting heeft uitgemaakt, dat het niet tot stand is gekomen; 3e. 90.op een contract met het Scala Theater te Venlo, zijn de gederfde filmhuur tijdens de door den Bond in Venlo gevoerde actie; 4e. 1300.op een contract met de N.V. Cinema Royal te Amsterdam, zulks ingevolge de desbetreffende uitspraak van den Raad van Beroep van 3 Januari 1934, waarbij is vastgesteld, dat het mede aan de schuld van partij-Sprecher is te wijten, dat partij- Friedmann dit bedrag niet toegewezen heeft gekregen; dat derhalve partij-Monopole aanspraak kan maken op 25 pet. provisie over een bedrag van ƒ43619.93 (ƒ45834.93 verminderd met ƒ2215.—) zijnde een bedrag van ƒ10904.98; dat partij-Monopole stelt, dat partij-Sprecher reeds een bedrag van ƒ6452.10 aan provisie ontvangen heeft, terwijl partij-Friedmann beweert reeds een bedrag van 7875.97, aan partij-Sprecher te hebben uitgekeerd; dat partij-Monopole er niet mede accoord gaat, dat partij-Fried mann in haar provisie-rekening opneemt een bedrag van 869.37, hetwelk zij voor partij-Sprecher zou hebben betaald, zijnde het verlies, dat geleden is op een door haar gegeven filmvoorstelling in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Graven- hage; dat partij-Friedmann hiertegen aanvoert, dat zij aan partij- Sprecher, die de voorstelling zou hebben gegeven, uitsluitend de film voor deze voorstelling heeft beschikbaar gesteld tegen een per centage van de ontvangsten, zonder dat zij met de verdere exploi tatie ervan iets te maken had en dat derhalve, nu de voorstelling verlies heeft opgeleverd, dit verlies door partij-Sprecher gedragen moet worden; dat partij-Monopole zich op het standpunt stelt, dat de filmvoor stelling in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen gegeven is geworden door partij-Friedmann de voorstelling is ook door de A.C.O.-Film geannonceerd en dat het op die voorstelling geleden verlies niet aan partij-Sprecher in rekening kan worden gebracht; dat partij-Friedmann in gebreke is gebleven haar stelling, dat de bioscoopvoorstelling in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen voor rekening van partij-Sprecher zou zijn georganiseerd, met bewijzen te staven en dat derhalve het op die voorstelling geleden exploitatieverlies van 869.37 niet ten laste van partij-Monopole mag worden gebracht; dat partij-Monopole voorts ontkend heeft, dat partij-Sprecher op 3 Juni 1932 een bedrag van ƒ350.als voorschot van partij- Friedmann zou hebben ontvangen; dat partij-Friedmann hiertegen heeft aangevoerd, dat in haar kas boek een post a 350.gedateerd 3 Juni ten laste van partij- Sprecher voorkomt, welke door den heer Sprecher is geparafeerd; dat aan de Commissie echter gebleken is, dat achter de door partij-Friedmann bedoelde post in haar kasboek vermeld staat: „te verrekenen met konto", zoodat, waar partij-Friedmann geen verdere bewijzen heeft kunnen aanvoeren, aangenomen moet worden, dat partij-Sprechter dit bedrag niet heeft ontvangen; dat, waar partij-Monopole de provisierekening van partij-Fried mann verder niet heeft bestreden, de Commissie aanneemt, dat partij- Sprecher van partij-Friedmann aan provisie ontvangen heeft een bedrag van 6656.60 7875.97 verminderd met 869.37 en 350) dat uit het vorenstaande volgt, dat partij-Monopole alsnog aan spraak kan maken op uitbetaling door partij-Friedmann van de haar nog toekomende provisie, zijnde 10904.98 verminderd met ƒ6656.60 is ƒ4248.38; dat partij-Monopole in de zitting der Commissie haar vordering heeft verminderd tot een afgerond bedrag van 4000.en dat in aanmerking nemende de berekening waartoe de Commissie is ge komen, toewijzing dezer vordering redelijk geacht moet worden; dat, wat betreft de tegenvordering, welke partij-Friedmann con tra partij-Sprecher heeft ingediend, n.1. tot terugbetaling van te veel uitgekeerde provisie en tot vergoeding van de schade, welke partij- Friedmann als gevolg van handelingen van partij-Sprecher heeft geleden, reeds is komen vast te staan, dat partij-Sprecher geen provisie heeft te restitueeren aan partij-Friedmann, die integendeel nog provisie verschuldigd is; dat partij-Friedmann haar vordering tot schadevergoeding hier mede motiveert, dat partij-Sprecher buiten haar medeweten toezeg gingen aan haar cliënten heeft gedaan, welke niet nagekomen konden worden en handelingen heeft verricht, waardoor het bedrijf van partij-Friedmann nadeel zou zijn berokkend en haar goeden naam in het film- en bioscoopbedrijf afbreuk zou zijn gedaan, ten bewijze waarvan zij zich beroept op verschillende uitspraken der Commis sie van Geschillen en van den Raad van Beroep; dat uit de motiveeringen van die uitspraken slechts blijkt, dat partij-Friedmann zich steeds beroepen heeft op toezeggingen en be loften, welke partij-Sprecher buiten haar medeweten aan haar cliën ten zou hebben gedaan, doch dat partij-Friedmann in gebreke is gebleven hiervoor de bewijzen, welke zij naar aan de Commissie toeschijnt blijkbaar reserveert voor de behandeling van de onder havige zaak in hooger beroep, niet heeft aangevoerd; dat aan partij-Friedmann haar tegenvordering moet worden ont zegd; dat derhalve de vordering van partij-Monopole om partij-Fried mann te veroordeelen tot betaling van een bedrag van 4000. moet worden toegewezen; dat verder de Commissie het bedrag der arbitrage-kosten op 200.heeft vastgesteld wegens den omvang dezer arbitrage, die zoowel het Bureau van den Bond als de Commissie van Geschillen zeer veel tijd en arbeid heeft gekost, tot betaling van welk bedrag partij-Friedmann moet worden veroordeeld. VERZOEKEN OM INSCHRIJVING IN HET NAAM REGISTER. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naam register gedaan: Datum waarop in schrijving ver zocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der exploitatie-rechten 18 Juli 1934 Het Booze Oog N.V. Paramount Films 18 Rhumba 18 Intiem Schandaal 18 Drie dragen bij de levenden 18 Het meisje uit de Zeemans kroeg 18 Tsarina van Rusland 18 De trompet schalt 19 Dat klopt niet N.V. Filma 19 Man van Goud 19 Wiener Blut 19 Schandaal 19 Amok 19 Schlafwagencontrolleur. 19 Polenbloed 19 Musik im Blut 19 Alleen op de wereld 19 Parijsche Jeugd 19 De dansgirls van Panama 19 Früh j ahrsparade 19 De afgod der Vrouwen (Vrouwenbad) -, 19 Kleine Dora 19 De Privésecretaresse getrouwd 19 Variété 19 Het meisje met de blauwe 20 hoed Wilde Dieren N.V. Remaco's Filmbe drijf N.V. United Artists 23 De Roode Pimpernel 23 Het liefdeleven van Don Juan 25 Uit het dagboek van een N.V. Remaco's Filmbe dokter drijf 25 Wereldsche Vrouwen 26 Profilti Nieuws N.V. Filmfabr. Profilti 26 Nederland in Klank en Beeld 6 Aug. Als ik Koning was N.V. Paramount Films 8 Salto in die Seligkeit N.V. Monopole 8 Tatra-Romance 8 Ball im Savoy 8 Ihre tollste Nacht 8 Eva 9 Chu Chin Chou Filmverhuurkantoor Nederland 9 Volk van Aran 9 Mannen keken haar aan... 9 Süss de Jood 9 De man, die te veel wist... 10 De Zoon van Tarzan N.V. Oostra's Toonfilm H Verwoeste Levens A. Friedmann, Den Haag D.L.S. Film Holland 15 Vor der Matura N.V. 16 De man met het dubbele aangezicht Warner Bros 18 Leve de Vrouwtjes Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrij ving, welke binnen 8 dagen na de verschijning van dit orgaan schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raad plege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1934 | | pagina 8