MAANDELIJKSCHE M EDEDEELINGEN. Ziekteverzekering. Zooals den leden van den Nederlandschen Bioscoop bond bekend zal zijn, staan, voor wat betreft de nako ming van de verplichtingen, die de Ziektewet aan den werkgever oplegt, twee wegen open. Ten eerste kan men deze verzekering doen uitvoeren door de Ziekenkas van den Raad van Arbeid. Men be taalt dan een vaste premie van 23.per 1000. jaarloon en heeft daarmede aan de wettelijke verplich ting voldaan. Het eenige dat men daarbij nog moet doen is aangifte doen van de voorkomende ziektegevallen, de rest geschiedt door de Ziekenkas van de Raden van Arbeid. Men weet dat de wet de arbeiders bij ziekte een ziekengeld waarborgt van 80 pet. van het loon gedu rende zoo noodig 26 achtereenvolgende weken, doch van eenige medezeggenschap van den werkgever in de verdere uitvoering der verzekering door de Ziekenkas van de Raden van Arbeid is geen sprake. Het is dus duidelijk, dat men, wanneer men maar 2 X per jaar aan zijn verplichting tot storting van de premie aan de Ziekenkas van de Raden van Arbeid voldoet, van de zaak af is. Voor degenen echter, die het particulier initiatief dus het zelf doen huldigen bij de uitvoering der so ciale wetgeving, staat een andere weg open, n.1. zich aansluiten bij een Bedrijfsvereeniging. Deze laatste weg is nagenoeg door alle grootere Nederlandsche werkge vers gekozen. Bij welke Bedrijfsvereeniging de werkgever zich wil aansluiten staat hem geheel vrij. Anders dus dan bij de reeds genoemde ambtelijke in stellingen. n.1. de Ziekenkassen der Raden van Arbeid, waar men een vaste premie betaalt, heffen de bedrijfs verenigingen een voorschotpremie, waarmede aan het einde van een boekjaar de werkelijke kosten der ziekte gevallen, vermeerderd met de noodzakelijke administra tie- en controlekosten en de verplichte stortingen in het door de wet ingestelde fonds voor geneeskundige be handeling (pröphylaxe-fonds), worden verrekend. Een van de hiervoor bedoelde bedrijfsvereenigingen is de Algemeene Bedrijfsvereeniging voor Ziekengeld verzekering, welke mét nog een 17-tal andere be drijfsvereenigingen z.g.n. „vak-bedrïjfsvereenigin- g'en" -, het voeren van hare administratie heeft opge dragen aan de Coöp. Vereeniging „Centraal Beheer". Bij deze Algemeene Bedrijfsvereeniging zijn verschillen de bedrijven soortgewijze tot groepen vereenigd, terwijl die groepen al naar gelang van het ziekterisico, dat zij geacht worden over de laatste jaren te hebben opgele verd, weder in hoofdgroepen zijn ingedeeld. Een van die groepen is de groep voor het film- en bioscoopbedrijf. Bij het in werking treden van de Ziektewret heeft het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond zijn leden geadviseerd tot genoemde groep toe te treden, aan v/elk advies een groot aantal leden heeft gevolg gegeven. De groep voor het film- en bioscoopbedrijf heeft, doordat hare leden met andere ondernemingen op ou derlingen grondslag gezamenlijk de werkelijke kosten hiervoor opgesomd hebben opgebracht, over de jaren 1930, 1931 en 1932 gunstige resultaten bereikt. Deze kosten beliepen over die jaren respectievelijk f 16.10, f,17.10 en 13.50 per 1000.—loon. Over het jaar 1933 zal zeer waarschijnlijk weder .worden afgerekend op 13.50 per 1000.— loon. Wij meenden goed te doen, in ons orgaan nóg eens op het bestaan van de, groep voor het film-eh bioscoop bedrijf in de Algemeene Bedrijfsvereeniging te wijzen en haar resultaten te vermelden, opdat onze leden, die tot nu toe verzuimden tot deze groep toete treden, daartoe alsnog zullen overgaan. Bovendien moge het voor hen, die bij een andere bedrijfsvereeniging zijn aangesloten, een aansporing zijn om de resultaten van meergenoemde groep eens te vergelijken met de resultaten van die an dere bedrijfsvereeniging. terwijl tenslotte voor de leden, die nog zijn verzekerd bij de Ziekenkas van de Raden van Arbeid, de keus niet moeilijk zal zijn. Schriftelijke of mondelinge inlichtingen worden gaar ne verstrekt door „Centraal Beheer' Zeestraat 71b, 's-Gravenhage. Officieele Hededeelingen. Bij het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bio scoop-Bond zijn aanvragen om tot het lidmaatschap van den Bond te mogen worden toegelaten, ingekomen van: 1. N.v. i.o. Nova Film, waarvan directeuren zijn de heeren Ludwig Katz, W. Witsenplein 5 te 's-Gra venhage en Jos. Egger, den Texstraat 5 te Amster dam. 2. P. H. Zieren, wonende Houtmarkt 64 te Zutphen, welke het Luxor Theater te Zutphen gaat exploi- teeren. 3. Alfred Levy-Hainen en Victor Israël, firmanten van de Victoria Film te Amsterdam. 4. F. Rehl, exploitant van Grand Theatre en Casino te Breda. Voorts is ingekomen een verzoek om als donatrice van den Bond te mogen worden toegelaten van de NV. Drukkerij „Hermesv/aarvan directeur is de heer A. Zoetmulder, Kleine Berg 1 te Eindhoven. Eventueele bezwaren tegen de toelating kunnen uiter lijk vóór 1 October a.s. bij het Bondsbureau schriftelijk worden ingediend. De Directeur van den Nederlandschen Bioscoop- Bond houdt spreekuur: a. des Maandags van 12 tot 5 uur 's middags op de Filmbeurs; b. des Dinsdags (met uitzondering van den eersten Dinsdag der maand) van 's morgens 9 tot 12 uur op het Bondsbureau; c. des Donderdags van 's morgens 9 tot 12 uur op het Bondsbureau. Op 16 Augustus 1934 hebben de heeren S. Zonder- van (secretaris) en A. d e H o o p (directeur) namens het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop- Bond een onderhoud gehad met Burgemeester en Wet houders van Heerenveen, die voornemens waren voor de nieuwe (samengevoegde) gemeente Heerenveen-één een verordening op de Vermakelijkheidsbelasting door den Gemeenteraad te laten vaststellen, waarbij het per centage op 20 zou worden bepaald, terwijl in de vroe gere gemeenten Schoterland en Aengwirden, welke thans opgeheven zijn en aan Heerenveen zijn toege voegd, aan vermakelijkheidsbelasting geheven werd resp. ƒ4.per dag en 15 pet. Onzerzijds is er bij B. en W. op aangedrongen om het percentage niet hooger dan op 10 pet. vast te stellen. Op 24 Augustus d.o.v. hebben beide genoemde verte genwoordigers, van het Hoofdbestuur een onderhoud gehad met den Burgemeester van Appingedam in ver- hand met het bij. den Raad dier gemeente aanhangig ge maakte voorstel om de vermakelijkheidsbelasting van lO.tpt 15 pet, te verhoogen. i Bij dit onderhoud kwam een oplossing tot stand, welke voor dep plaatselijken bioscoopexploitant nage noeg geen verzwaring van lasten beteekent. De Gemeenteraad van Appingedam heeft zich met deze oplossing vereenigd, welke hierop neerkomt, dat de belasting voor de bioscoop op een vast bedrag van ƒ4.50 per dag, waarop voorstellingen worden gegeven, is bepaald.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1934 | | pagina 2