MAANDELIJKSCHE M E DEDEELINGEN. Uitspraak Raad van Beroep. Op de blanke top der duinen De heer André de Jong uit Rotterdam schrijft ons: Onwillekeurig kwamen de woorden van dit Neder- landsche lied mij in de gedachten, toen wij met meer dere bestuursleden van de Stichting Bio-Vacantie-oord onlangs een bezoek brachten aan onze stichting, gele gen op de blanke top der duinen te Bergen aan Zee. Het was een goed idee van het dagelijksch bestuur om de jaarvergadering daar te houden. De bestuursleden konden dan weer eens met eigen oogen aanschouwen hoe veel gezondheid, levensvreugde en vriendschap de kinderen wordt aangeboden, maar bovenal wat een prachtige plicht hier wordt vervuld tegenover de ge meenschap. Reeds op den weg naar het hoofdgebouw kwamen wij de bleekneusjes tegen onder geleide van de verpleeg sters. Kinderen uit alle deelen van het land. Deze groep was er pas eenige dagen, doch er begon zich al op de gezichtjes een gezonde kleur af te teekenen. Allen ge kleed in een keurig blauw linnen pakje. Een vroolijk clubje in een prettige stemming. Die stemming viel ons ook op bij een rondgang door het gebouw, zoowel in het zwembassin waar de kinde ren leeren zwemmen, als in de eetzaal bij den maaltijd. Men kreeg den indruk, dat zoowel de directrice als adjunct-directrice en helpsters de takt bezitten om deze kinderen, uit zooveel verschillende gezinnen, volop te laten genieten van alles, doch tevens een rustige sfeer weten te scheppen. Het ontroerde even, toen wij die kleuters daar zagen eten. Zoovelen ondervoed, niet goed verzorgd thuis, zwak, mager. De eerste dagen krijgen ze niet te veel om eerst aan dat goede krachtige voedsel te wennen, maar dan zijn het hongerige wolven. Maar het doet ze goed. Er is genoeg en het ziet er zoo smakelijk uit. Overal in het gebouw bemerkt men dat hier menschen aan het werk zijn die een hooge opvat ting hebben van hun taak. Die kinderen zijn voor hen geen last. Liefdevol wordt voor hen gezorgd en ik kan mij best de honderden brieven indenken, die de ouders schrijven als hun kinderen na zooveel weken flink en gezond thuis komen en dan de directrice en verpleeg sters bedanken voor dat liefdevolle wat hun kinderen is bewezen. Toen wij na afloop der vergadering Rus senduin weer hadden verlaten, was het ons allen of wij stilzwijgend een belofte deden nog meer te helpen, nog meer te doen voor deze stichting van het Nederland- sche bioscoopbedrijf. Wij waren inwendig trotsch op deze schepping, die door allen in ons bedrijf zoo geheel belangloos wordt vertroeteld. Moge zij die nog niets of nog veel te weinig deden, de gezichten van' die geluk kige kinderen zien, en zij zullen zeker iets of meer doen voor ons troetelkind: „Bio-Vacantieoord". De Tweede Kamer van den Raad van Beroep heeft in haar op Woensdag, 5 September 1934 gehouden zitting inzake het door de N.V. Algemeen-Reclame Bureau en Filmimport (Arfi) te Amster dam aanhangig gemaakt hooger beroep en het door den heer J. van Bentum, exploitant van het Bioscooptheater „De Oude Veiling" te Aalsmeer aanhangig gemaakt tegenberoep van het vonnis van de Tweede Kamer der Commissie van Geschillen, gewezen in haar zitting van 4 Juni 1934 in het door voornoemden van Bentum contra N.V. Arfi aanhangig gemaakt geschil, in hoogste instantie uitspraak gedaan, dat het vonnis, waarvan beroep, moet worden vernietigd en opnieuw rechtdoende aan van Bentum zijn vordering moet worden ontzegd met diens veroordeeling in de kosten van beide arbitrages, door den Raad bepaald op 60.zulks op grond van de overweging: dat de grieven van partij-Arfi tegen het gewezen vonnis twee ledig zijn, n.1. dat de Commissie ten onrechte zou hebben aange nomen, dat partij-Arfi veel nauwere dan zakelijke relaties zou onderhouden met de organisatoren van de op 15 Februari 1934 in het gebouw „De III Kolommen" te Aalsmeer gehouden bioscoop voorstelling, en dat de Commissie, die geen grond aanwezig achtte tot het toewijzen van de vordering op schadevergoeding, desniet temin de klacht van partij-van Bentum niet ongegrond heeft ver klaard; dat de grief van partij-van Bentum tegen het gewezen vonnis hoofdzakelijk hierop neerkomt, dat de Commissie van Geschillen de vordering op schadevergoeding niet voor toewijzing vatbaar heeft verklaard, omdat geen schade zoude zijn aangetoond, hoewel zij (partij-van Bentum) toegevende, dat zij niet nauwkeurig haar schade kan aantoonen, in ieder geval aan de hand van de recette- staten (betrekking hebbende op haar voorstellingen vóór en na het gebeurde in het gebouw „De III Kolommen" te Aalsmeer) kan bewijzen schade te hebben geleden; dat de eerste grief van partij-Arfi in zooverre gegrond is, dat niet met zekerheid is vast te stellen, dat partij-Arfi andere dan zuiver zakelijke relaties met de plaatselijke afdeelingen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en den Aalsmeerschen Be stuurdersbond te Aalsmeer onderhoudt, althans dat het in de macht van partij-Arfi zou hebben gelegen, de leiders van evenvermelde Aalsmeersche afdeelingen van het doen der gewraakte mededeelin- gen te weerhouden of deze mededeelingen ongedaan te maken; dat, daar uit het vorenstaande volgt, dat de Raad de klacht van partij-van Bentum geheel ongegrond acht, de tweede grief van partij-Arfi onbesproken kan blijven; dat, wat betreft de grief van partij-van Bentum tegen het ge wezen vonnis, de Raad, die met de Commissie van Geschillen ten scherpste afkeurt, wat er in het gebouw „De III Kolommen" te Aalsmeer is voorgevallen, weliswaar aanneemt, dat partij-Bentum door het voorgevallene schade heeft geleden, doch, zooals uit de voorgaande overwegingen valt op te maken, partij-Arfi voor deze schade niet aansprakelijk kan worden geacht; dat derhalve het vonnis van de Commissie van Geschillen moet worden vernietigd en aan partij-van Bentum haar vordering moet worden ontzegd met hare veroordeeling in de kosten van beide arbitrages, welke de Raad in totaal op 60.heeft bepaald. VERZOEKEN OM INSCHRIJVING IN HET NAAM REGISTER. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naam register gedaan: Datum waarop in schrijving ver zocht is 24 Aug. 1934 24 24 24 24 24 24 25 25 25 25 25 25 25 25 25 27 Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Zondagsjagers Geluksvogels Ich heirate meine Frau Bezauberendes Fraulein (La petite chocolatiaire) 'n Walsdroom (Walzertraum) Mister X La Paloma De stem van het hart In diplomatieken dienst Een Meinacht in Weenen Speel niet met vuur! De mysterieuse Gravin Het Adelaarsnest Als Zondagavond de Dorpsmuziek speelt De onstuimige Don Juan Om een menschenleven. De matrozenbruid Naam van den houder der exploitatie-rechten N.V. Universal Film Agency 27 De schaduw van Sing-Sing 27 Mysterie in Hut 31 27 Serenade 27 Jaloersche vrouwen 27 De Chineesche Papegaai 28 Causerie voor Dames, Het kookboek in klank en beeld 5 Sept. FrauenhSnde 10 Op Hoop van Zegen 12 De wereld in wording 18 Het lachende Hotel 18 L'Ordonnance 18 Valsch beschuldigd 19 Frasquita 19 De Zigeunerbaron 19 Turandot 19 Barcarole 19 Peter, Paul en Nanette N.V. Ufa Mij. v. Film en Bioscoopbedrijf N.V. Filmex N.V. Netherlands Fox Film Corporation Filmverhuurkantoor „Odeon" N.V. Monopole Film M.H.D. concern N.V. United Artists. Oostra's Toonfilm Ufa Mij. v. Film- en Bioscoopbedrijf N.V. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrij ving, welke binnen 8 dagen na de verschijning van dit orgaan schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raad plege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1934 | | pagina 8