MAANDELIJKSCHE MEDEDEELINGEN. toe af te breken, zal de Nederlandsche Bioscoop-Bond ook gaarne zijn medewerking verkenen. Er is uiteraard ook geen bezwaar tegen, dat dan de leden van den Nederlandschen Bioscoop-Bond voor zulk een katholieke actie hun bioscoopzalen ter beschik king stellen. Bereids heeft het Hoofdbestuur van den Nederland schen Bioscoop-Bond zijn medewerking toegezegd aan verschillende leiders van de „Gezinsfilmactie" en het is ook bereid met het Landelijk Comité voor de vervaardi ging van de R.K. Gezinsfilm, mits los van de Vereeni- ging „Filmfront" en haar leiders, te onderhandelen over het welslagen van de door dat Comité ondernomen po- pingen. Einde van het bioscoopconflict te Venray, Het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop- Bond heeft tot zijn groote voldoening een schrijven ont vangen van het gemeentebestuur van Venray, waarin wordt medegedeeld, dat de gemeenteraad dezer gemeen te in zijn openbare vergadering van 11 Januari 1934 heeft besloten aan Burgemeester en Wethouders de be voegdheid te geven artikel 141 van de Algemeene Po litieverordening Venray en artikel 5 der Bioscoopver ordening voor een proeftijd van een jaar buiten werking te stellen. Dit besluit beteekent, dat het jarenlang bestaand jeugdverbod in de gemeente Venray nu eindelijk buiten werking is gesteld. Het is juist iy2 jaar geleden, dat ingevolge een be sluit van de algemeene vergadering van den Bond de stopzetting van het bioscoopbedrijf in deze gemeente werd afgekondigd, op grond dat men het onmogelijk achtte een bioscoopexploitatie rendabel te maken onder den last eener vermakelijkheidsbelasting van 25 met een minimum van 20.per voorstelling en onder den eveneens zwaren druk eener verordening, welke per sonen beneden 18 jaar den toegang tot de bioscoop ont zegt. Nadat gedurende \l/2 jaar in Venray geen enkele filmvertooning was gegeven, besloot de gemeenteraad het heffingspercentage der vermakelijkheidsbelasting te rug te brengen op 20 met een minimum van 5. per dag. En na heel veel aarzeling heeft nu eindelijk de Raad het wijze besluit genomen om ook de laatste belemme ring, welke de exploitatie van het bioscoopbedrijf in den weg was gelegd, n.1. het jeugdverbod, weg te nemen. Een en ander is voor het Hoofdbestuur aanleiding ge weest te besluiten, zulks onder voorbehoud van de na dere goedkeuring der algemeene ledenvergadering, het besluit tot stopzetting van het bioscoopbedrijf in de ge meente Venray in te trekken. Bij de heropening van de Luxor Bioscoop in deze ge- gemeente op Zaterdag 26 Januari 1935, bleek van de zijde van autoriteiten en publiek zeer groote belangstel ling voor de hervatte filmvertooning of beter gezegd voor de intrede van de geluidsfilm in Venray te be staan. Jeugdverbod in Utrecht. Onlangs heeft het Hoofdbestuur van den Nederland schen Bioscoop-Bond aan den Raad der gemeente Utrecht gerequestreerd met verzoek de bestaande ver ordening, volgens welke kinderen beneden 14 jaar, be houdens dispensatie van B. en W., niet de bioscoop mogen bezoeken, te willen intrekken. B. en W. van de gemeente Utrecht hebben op dit ver zoek afwijzend gepraeadviseerd en de Raad heeft dit prae-advies in zijn laatstelijk gehouden vergadering goedgekeurd. Officieele Mededeelingen. Aanvragen. Ingevolge het bepaalde in artikel 8 der Statuten maakt het Hoofdbestuur bekend, dat aanvragen om toe lating tot het lidmaatschap van den Bond zijn ingeko men van: 1. W. P. Schefer, eigenaar van de Ha. Vo. Filmonder- neming (reisbioscoop), Laan van Nieuw Oost Einde 208 te Voorburg. 2. Tobis Film Distributie N.V. i.o., waarvan als direc teur zal optreden de heer Ch. van Biene, gevestigd Willemsparkweg 12 te Amsterdam. 3. Habé-Film N.V. i.o. (filmverhuurkantoor) onder directie van den heer H. Deen, gevestigd Volkerak- straat 40 te Amsterdam. 4. A. Doorewaard, Burgemeester Lucasselaan E. 118 te Reeuwijk, exploitant van een reizende bioscoop onder den naam Kinobedrijf Doorewaard. (Na toe lating van den heer Doorewaard zal de firma Refil- mo te Reeuwijk, waarvan firmanten waren de heeren v. Toombergen en Doorewaard, van het lidmaat schap vervallen worden verklaard). 5. France Europe Film (filmverhuurkantoor) gevestigd te 's-Gravenhage, Stationsplein 7, waarvan als di recteur zal optreden de heer H. Bood te Parijs. 6. W. Wijsbek, eigenaar van het Electro Technisch Installatie-Bureau, Benzenraderweg 40 te Heerlen, die de voormalige Emma Bioscoop te Hoensbroek in exploitatie zal nemen. 7. A. J. H. Klein, wonende Spoorbaanstraat 7 I te Am sterdam, die de vroegere Witte Bioscoop te Losser zal gaan exploiteeren. 8. P. A. Aardenburg, wonende Hoogstraat 2 te Alk maar, die te Medemblik de Scala Bioscoop aan de Nieuwstraat aldaar gaat exploiteeren. 9. D. van der Mijn, directeur van het Gebouw ,,Ly- belle", Ged. Vest 6-10 te Rotterdam, in welk ge bouw filmvertooningen worden gegeven. 10. J. C. Mensé, wonende Billitonstraat 5 te Dordrecht, die als exploitant van het Edison Theater te Am sterdam gaat optreden. Voorts zijn ingekomen verzoeken om als donateur te worden toegelaten van: 1. J. W. Maas, Molenlaan 132 te Hillegersberg, instal lateur van bioscoop-theaters. 2. M. Bonnist en Zn., uitgevers van foto's en reclame materiaal, van Eeghenstraat 46 te Amsterdam. 3. Internationale Tobis-Cinema N.V., gevestigd Wil lemsparkweg 12 te Amsterdam, welke zich bezig houdt met de verhandeling en de financiering van films (niet bestemd voor vertooning in Nederland). Eventueele bezwaren tegen de toelating moeten schriftelijk vóór 22 Februari a.s. bij het Hoofdbestuur worden ingediend. Vermakelijkheidsbelasting in Zeist. De gemeenteraad van Zeist heeft in zijn vergadering van 23 Januari ƒ.1. besloten tot invoering eener verma kelijkheidsbelasting. Aanvankelijk was door het college van B. en W. een heffing van 15 voorgesteld, doch, na een uiteenzet ting door het Hoofdbestuur van de daartegen bestaande bezwaren, hebben B. en W. het heffingspercentage voor de eerste drie jaren met 40 pet. gereduceerd, zoodat de vermakelijkheidsbelasting 9 zal bedragen.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1935 | | pagina 4