10 MAANDELIJKSCHE ME DEDEELINGEN. Onder leiding van den waarnemenden Voorzitter, den heer D. Hartogs, is Zaterdag 9 Februari j.1. de Jaarlijksche Algemeene Vergadering van de Afdeeling Amsterdam gehouden. Goedgekeurd werd het jaarverslag over 1934, als mede de rekening en verantwoording over het afgeloo- pen jaar, terwijl aan den Penningmeester décharge werd verleend voor het gevoerd beleid. De begrooting voor het jaar 1935 werd vastgesteld, waarbij een voorstel van het Bestuur om aan de Stich ting ,,Bio-Vacantieoord" een subsidie van ƒ250.te verleenen, werd goedgekeurd. Tevens vond instem ming een voorstel van het Bestuur om de contributie te verlagen in dezen zin, dat de bestaande klassen van resp. 175.—, 100.—, 75.—, 50.—, 30.— werden terug gebracht op ƒ150.—, ƒ100.—, ƒ75.—, ƒ60.—, ƒ40.— en ƒ25.—. De aftredende Bestuursleden de heeren D. Hartogs en W. van Royen werden herkozen. Tot leden van de Commissie van Verificatie voor het jaar 1935 werden benoemd de heeren: P. H. Bakker (Odeon Theater), Godefroa (Ooster Theater) en W. Griesbach (Alhambra Theater). Er werden mededeelingen gedaan over het plan van het Initiatief Comité voor de stichting eener bedrijfs- afdeeling-exploitanten tot de vorming van een afdee- lingsraad, waardoor een permanent contact gelegd wordt tusschen de onderscheidene afdeelingsbesturen. Daarna heeft nog een uitvoerige gedachtenwisseling plaats gehad over het concept-besluit van het Hoofd bestuur nopens de afsluiting van het bedrijf. Het Hoofdbestuur herinnert eraan, dat vaste spreek tijden zijn ingesteld voor den Bondsdirecteur in ver band met het feit, dat het werk op het Bondsbureau ten zeerste belemmerd wordt, doordat op elk uur van den dag de Directeur leden en personen, die inlichtingen wenschen, te woord heeft moeten staan. De Directeur houdt spreekuur: des Maandags van 12 tot 5 uur middags op de Filmbeurs; des Dinsdags (met uitzondering van den eersten Dinsdag der maand) van 's morgens 9 tot 12 uur op het Bondsbureau; des Donderdags van 's morgens 9 tot 12 uur op het Bondsbureau b. bezoekers bevinden, niet kan worden geacht te zijn een uitvoering te goeder trouw van het tusschen partijen bestaand contract; dat gezien de wijze en het tijdstip, waarop de vertooning van de projectie-reclame gedurende de V/i jaar, dat het contract reeds loopt, geschied is en er geen dwingende redenen voor partij-Janssen aan wezig kunnen worden geacht om in die wijze van vertooning veran dering te brengen, een zoodanige verandering schade kan berokkenen aan partij-Calff, die immers bij het gebruik maken van haar optierecht terecht heeft aangenomen, dat partij-Janssen in de wijze en het tijd stip van projecteeren der reclame-plaatjes geen verandering zou brengen; dat partij-Janssen dan ook aan partij-Calff heeft te vergoeden alle schade, welke voor laatstgenoemde is ontstaan, door het aanbrengen van verandering in de gebruikelijke wijze van vertooninlg der pro jectie-plaatjes; dat partij-Calff dan ook terecht gevorderd heeft van partij-Janssen een schadevergoeding van 200.welk bedrag der Commissie billijk voorkomt.wegens de vertooning der projectie-plaatjes vóór den aanvang der betreffende voorstellingen en dat mitsdien partij- Janssen moet worden veroordeeld tot betaling van dit bedrag aan partij-Calff; dat wat de secundaire vordering van partij-Calff betreft de Com missie van oordeel is, dat partij-Janssen zich terecht beroept op dei 3e alinea van artikel 3 van het tusschen partijen bestaande contract, terwijl ook overigens partij-Calff nimmer aanspraak gemaakt heeft op vertooning van door haar te verstrekken projectieplaatjes in het dooor partij-Janssen geëxploiteerd Roxy Theater, weshalve de secun daire vordering aan partij-Calff moet worden ontzegd; dat aan partij-Janssen moet worden ontzegd haar tegen partij- Calff ingestelde vordering, daar partij-Janssen geen enkel bewijs heeft kunnen leveren, dat de tusschen partijen op 27 Augustus 1931 gesloten overeenkomst zou zijn aangegaan voor den tijd van 3 jaar, hetgeen door partij-Calff wordt ontkend, terwijl in het contract is gestipuleerd, dat de overeenkomst is aangegaan voor den tijd van één jaar met 4 optiejaren en partij-Calff van haar optierecht steeds tijdig gebruik heeft gemaakt, hetgeen door partij-Janssen niet is be streden; dat wat de kosten van het geschil betreft, de Commissie het billijk acht, dat deze kosten gedragen worden door partij-Janssen, wier vordering geheel van de hand moet worden gewezen, terwijl het intrensieke gedeelte van de vordering van partij-Calff gegrond moet worden geacht. Inzake een door de D. L. S. Film Hilland N.V., gevestigd te Rot terdam aanhangig gemaakt geschil contra het Algemeen Reclame Bureau en Film Import N.V. ,,Arfi", gevestigd te Amsterdam, dat de vordering van eischeres (D. L. S.) moet worden toegewezen en gedaagde (Arfi) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen be hoorlijk bewijs van kwijting aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag, alsmede in de geschilkosten, bedragende 20.zulks op grond van de overweging: dat gedaagde geenerlei verweer ter kennis van de Commissie heeft gebracht, terwijl de ingestelde vordering aan de Commissie niet onrechtmatig of ongegrond voorkomt; dat bovendien die vordering door de aan de Commissie over gelegde bescheiden wordt gestaafd; dat derhalve de vordering behoort te worden toegewezen. Inzake een door de Universal Film Agency N.V., gevestigd te Amsterdam aanhangig gemaakt geschil contra den heer G. van Opstal, exploitant van de Nieuwe Bioscoop te Tilburg, dat de vor dering van eischeres (Universal) moet worden toegewezen en ge daagde (van Opstal) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen behoorlijk bewijs van kwijting aan eischeres te betalen het gevor derd bedrag, alsmede in de geschilkosten, bedragende 20.zulks op grond van de overweging: dat gedaagde geenerlei verweer ter kennis van de Commissie heeft gebracht, terwijl de ingestelde vordering aan de Commissie niet onrechtmatig of ongegrond voorkomt; dat bovendien die vordering door de aan de Commissie overge legde bescheiden wordt gestaafd; dat derhalve de vordering behoort te worden toegewezen. Jaarvergadering Afdeeling Amsterdam. Spreektijden Bondsdirecteur. a. c. VERZOEKEN OM INSCHRIJVING IN HET NAAM REGISTER. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naam register gedaan: Datum waarop in schrijving ver zocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der exploitatie-rechten 28 Jan. 1935 Captain Blood Warner Bros 12 Febr. Mercadet N.V. Universal Film Agency 15 Meisjes van Achttien N.V. Remaco's Filmbedrijf 15 Het Gif der Beschaving 15 Wilde Ballast 15 De Speler 15 Rare Snuiters 15 Moord in de School 15 Asfaltlelie 15 Bandieten aan het werk N.V. Meteor Film 15 De Prijsvechter 15 De groote Wherry-race 16 Chansons de Paris F.I.M. Film 16 Red Wagon o 16 Je zult met met Trouwen ii 16 Blossom Time >i 16 Op Stap 16 De Hemel op Aarde N.V. Nova Film 18 Nachten in Chinatown N.V. Paramount Films 18 Jane Eyre, De Wees van Lowood N.V. Meteor Film 23 Zij en haar Chauffeur M ii ii 25 De Duivel is een Vrouw N.V. Paramount Films 28 De Rozenkrans Melior Films 1 Maart Alles voor een Vrouw Ufa Mij. v. Film- en Bioscoopbedrijf N.V. 1 Een Paradijs op Aarde ,i ii 1 Punks komt uit Amerika •i ii 1 Auf f ordening zum Tanz Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrij ving, welke vóór 23 Maart e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1935 | | pagina 10