MAANDELIJKSCHE MEDEDEELINGEN. DE JAARVERGADERING. Op 6 Mei j.1. werd in de Filmbeurs te Amsterdam de jaarvergadering van den Nederlandschen Bioscoop- Bond gehouden. Vertegenwoordigd waren 216 zaken. In zijn openingsrede releveerde de Voorzitter, de heer D. Hamburger Jr. uit Utrecht, dat het Nederland- sche film- en bioscoopbedrijf een reeks van moeilijke crisisjaren op een in vergelijking met andere groote be drij-ven niet ongunstige wijze heeft doorstaan, alhoewel de crisis ook dit bedrijf ernstig getroffen heeft en eenige bedrijfsgenooten het slachtoffer van de crisis zijn ge worden. Voor een belangrijk gedeelte zijn de cnsisschokken opgevangen door het werk van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, waarin het geheele bedrijf is georgani seerd, zoodat het arbeidsveld van de verschillende be stuurscolleges sterk is uitgebreid. Het in de eerste helft van Februari j.1. door den Bond genomen besluit nopens de z.g. tijdelijke afsluiting van het bedrijf was een belangrijke stap op den weg tot beperking van de nadeelige gevolgen der crisis op het film- en bioscoopbedrijf en hij zag de toekomst voor het bedrijf dan ook met vertrouwen tegemoet, ervan overtuigd zijnde, dat de samenwerking van leveran ciers en afnemers, d.w.z. van filmproducenten, -impor teurs, -verhuurders en bioscoopexploitanten in den Bond ongestoord gehandhaafd zou blijven. Het jaarverslag over 1934 uitgebracht door den Di recteur, den heer A, de Hoop, werd hierop goedgekeurd, evenals de Rekening en Verantwoording van het fi nancieel beheer over 1934, sluitende in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 62.964.30, nadat nog be krachtigd was het onder voorbehoud van de goedkeu ring der algemeene ledenvergadering genomen besluit van het Hoofdbestuur tot beschikbaarstelling van een bedrag van ƒ5000.— uit de Bondskas als Kerstgave- 1934 voor de werkloozen. (Eenzelfde bedrag voor dit doel is verkregen uit vrijwillige bijdragen van de leden) Overeenkomstig het voorstel van het Hoofdbestuur werd besloten een bedrag van ƒ2500.— uit de alge meene kas over te brengen naar de Weerstandskas, terwijl de contributie over 1935 op dezelfde grondslagen als het vorig jaar werd vastgesteld. Bij de behandeling van de begrooting van ontvang sten en uitgaven over 1935 werd besloten een bijdrage van ƒ1100.te verkenen aan de Koninklijke Neder- landsche Brandweervereniging voor gedeeltelijke be strijding der kosten voor de instelling van een examen voor filmoperateurs, welk examen zal worden afgeno men door commissies, bestaande uit door den Neder landschen Bioscoop-Bond en de Brandweervereeniging aangewezen deskundige. Tevens werd besloten aan het Hoofdbestuur een crediet te verstrekken van 1000.— voor de kosten van het organiseeren eener herdenking van het 40-jarig bestaan van de cinematografie. Verder werd nog besloten wederom een subsidie van 250.te verleenen aan de Stichting Bio—Vacantie- oord, alsmede tot het verleenen van subsidies elk van 25.— aan de Geluidsstichting te Delft en aan de Stich ting voor Fotografisch en Kinematografisch Onderzoek te Amsterdam. Op voorstel van het Hoofdbestuur werd bovendien besloten de door de leden op te brengen jaarlijksche bij drage aan de Weerstandskas te verlagen van 30 pet. tot 20 pet. van den contributieaanslag. De begrooting over 1935 sluitende in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 50.450.— werd daarna vastgesteld. Bij de vervolgens gehouden verkiezingen werd de heer J. Wessel, directeur van de N.V. Warner Bros First National Pictures te Amsterdam, die periodiek moest aftreden, bij enkele candidaatstelling tot lid-film- verhuurder van het Hoofdbestuur herkozen. Ook de periodiek aftredende leden-exploitanten van het Hoofd bestuur, de heeren H. Ehrlich, directeur van Tuschins- ki's Exploitatie Maatschappij N.V. te Rotterdam en S. Zondervan, directeur van de N.V. Vereenigde Neder- landsche Bioscopen te Leeuwarden, werden herkozen. Een voorstel van de N.V. Capitol Theater te Rotter-- dam, ingediend mede namens de leden van de Afdeeling Rotterdam, om in de Algemeene Voorwaarden van Ver- huur en Huur van Films art. 17 in dien zin te wijzigen, dat van de gelden, die aan de Bedrijfsafdeling Film verhuurders worden betaald voor sommaties en boy- cotten 80 pet. moet worden gestort in de Weerstands kas van den Bond, werd, nadat door het Hoofdbestuur afwijzend prae-advies op dit voorstel was uitgebracht, ingetrokken. Een voorscel van den heer W. P. Peters te Venlo, in gediend mede namens de leden van de Afdeeling „Het Zuiden", om in den vervolge slechts hen, die het bio scoopbedrijf als hoofdmiddel van bestaan uitoefenen, tot het lidmaatschap van den Bond toe te laten, werd ter advies verwezen naar de speciale Studie-Commissie, ingesteld met het oog op de tijdelijke afsluiting van het bedrijf. Teruggenomen werd een voorstel van den heer S. J. Kinsbergen, directeur van de N.V. Metec te 's-Gra- venhage, ingediend mede namens de leden van de Af deeling Den Haag, om sub. 1 van artikel 25 der Sta tuten als volgt te wijzigen: „Schriftelijk verslag wordt uitgebracht van de werkzaamheden over het afgeloo- pen jaar, waarvan een exemplaar minstens 7 dagen vóór den datum der jaarvergadering aan elk der leden wordt toegezonden", nadat het Hoofdbestuur had toegezegd in de toekomst zooveel mogelijk rekening te zullen houden met den wensch, die in dit voorstel tot uitdrukking komt. Ingetrokken werd een door den heer S. J. Kinsbergen te 's-Gravenhage mede namens de leden der Afdeeling Den Haag ingediend voorstel tot instelling van een commissie tot het uitbrengen van advies aan het Hoofd bestuur tot regeling van een juistere heffing der Bonds contributies, nadat het Hoofdbestuur de toezegging had gedaan bij eventueele reclames tegen contributie-aan slagen het advies van het betreffend afdeelingsbestuur te vragen. De behandeling van het hooger beroep van den heer A. Bunk uit Apeldoorn van een boetebesluit van het Hoofdbestuur werd uitgesteld, aangezien genoemde heer door ziekte verhinderd was ter vergadering aan wezig te zijn. De beroepen ingesteld door de N.V. Meteor Films te Amsterdam en N.V. Tuschinski's Exploitatie Maat schappij te Rotterdam van boetebesluiten van het Hoofdbestuur, werden bij de schriftelijke stemming wel iswaar verworpen, doch de stemmenverhouding was zoodanig, dat het Hoofdbestuur daarin aanleiding vond deze boetebesluiten in te trekken. ONWAARDIGE RECLAME. Door het Luxor Palast te Rotterdam is indertijd een advertentie ter aankondiging van de film „Zigeuner- bloed" in de Rotterdamsche bladen geplaatst, in welke advertentie op ongewenschte wijze geschermd werd met de woorden: „paprikasnaar", „temperatuur" e.d. Er wa ren toen bizondere omstandigheden, welke voor het Hoofdbestuur aanleiding vormden om geen gebruik te maken van zijn bevoegdheid om wegens deze het be drijf onwaardige reclame sanctiemaatregelen toe te pas sen. Het Hoofdbestuur heeft onlangs geconstateerd, dat de hier bedoelde advertentie door andere leden van den Bond wordt gecopiëerd. Het gebruik van deze adverten tie, die in strijd moet worden geacht met de waardig heid van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf, kan echter niet worden getolereerd. Het Hoofdbestuur ver trouwt er dan ook op, dat dergelijke annonces in het vervolg niet meer door de leden zullen worden gepubli ceerd.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1935 | | pagina 2