MAANDELIJKSCHE MEDEDEELINGEN. voorwaarden, waarop gedaagde de meerbedoelde fiims aan den col lega van eischers te Hengelo heeft verhuurd; dat eischers in gebreke zijn gebleven hun stelling, dat tusschen partijen een overeenkomst inzake den verhuur en huur van een zestal films tot stand is gekomen, met bewijzen te staven en dat hun dus de op die stelling gebaseerde vordering, die door gedaagde bestreden wordt, moet worden ontzegd met hun veroordeeling in de kosten van het geschil, bedragende ƒ20. Inzake een geschil van den heer W. J. Peters, exploitant van het Grand Theater te Ubach over Worms contra de N.V. Paramount Films te Amsterdam, heeft de Commisie ontbonden verklaard de op of omstreeks 28 November 1934 tusschen partijen gesloten overeen-. komst voor den zoogenaamden verhuur en huur van een aantal tot de Paramountproductie 1934/1935 en oudere producties behoo- rende films, een en ander met veroordeeling van gedaagde (Para mount) in de kosten van het geschil, bedragende 20. Deze uitspraak is gegrond op de navolgende overwegingen: dat eischer stelt, dat hij op of omstreeks 28 November 1934 met gedaagde een contract heeft gesloten voor den zoogenaamden ver huur en huur o.m. van een aantal films behoorende tot de Para- mcunt-productie 1934/1935, te leveren vóór vertooning der betref fende films te Nieuwenhagen, in welk contract tevens ten aanzien van de film „Cleopatra" is bepaald, dat gedaagde deze film aan eischer zal leveren voor vertooning in zijn theater gelijktijdig met de vertooning dezer film in de gemeente Schaesberg; dat eischer verder stelt, dat de film ..Cleopatra" in de week aan vangende 8 Maart 1935 te Schaesberg is vertoond, terwijl hij als inzetdatum voor de film in overleg met gedaagde 15 Maart 1935 had vastgesteld, waardoor hij ernstige schade heeft geleden en ge daagde aldus inbreuk heeft gemaakt op de bepaling van de tusschen partijen bestaande overeenkomst ten aanzien van de gelijktijdige vertooning dezer film te Ubach over Worms en Schaesberg en op grond van welke inbreuk eischer bij wijze van schadevergoeding van gedaagde betaling vordert van een bedrag van f 150.als mede ontbinding der overeenkomst; dat gedaagde erkent zich aan de door eischer gestelde inbreuk op VERZOEKEN OM INSCHRIJVING IN HET NAAM REGISTER.*) Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naam register gedaan: Datum waarop in schrijving ver zocht is 28 Mrt. 29 29 29 30 30 30 30 30 30 30 30 30 30 1 April 1 1 2 2 5 9 9 9 9 9 12 12 12 12 12 12 12 12 12 Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der exploitatie-rechten 1935 4l2' Musketiers Mijnheer zoekt een woning Spektakel om Jolanthe Ein Stern fallt vom Himmel De Nacht der terechtstelling De bonte Sluier Kleuters in Speelgoedland De Lïitgeworpene Het wonder der liefde De Barretts van Wimpole Street De moord in den trein De spionne van Stamboel De Don Juan van Broadway ilf ambachten, dertien ongelukken Amphitryon Spektakel om Irmgard Le Bonheur (Het geluk) Mag een vader...?" Bella Donna Het mysterie van de Mondscheinsonate Tijl Uilenspiegel Moederschap Golgotha De Sperwer Witte Steenkool Jeanne Tussen Twee Werelden Marie heeft pech De Speurhond van Parijs De Witte parade De kleine Kolonel De Speurhond van Londen Brcadwayschandalen 1935 De Kozakken-kapitein Bavianen De Liefdesvlucht N.V. Nova Film Lumina Film N.V. Metro-Goldwyn- Mayer Film Mij. Ufa Mij voor Film- en Bioscoopbedrijf N.V. Muntfilm Splendid Film N.V. Loet C. Barnstijn's Filmproductie N.V. Monopole Film France-Europe Film N.V. Remaco's Film bedrijf Fox Film N.V. het contract ten aanzien van de film ..Cleopatra te hebben schul dig gemaakt, waarvoor zij ..ais verzachtende omstandigheid" slechts aanvoert uit een van eischer ontvangen brief dd. 25 Februari 1935 te hebben opgemaakt, dat eischer, aan wien het naar haar veronder stelling bekend was. dat deze film op 8 Maart te Schaesberg zou worden vertoond, willens en wetens de film een week na Schaes berg ter vertooning wenschte te brengen: dat eischer. die een dergelijken wensch nimmer kenbaar heeft ge maakt, ter ondersteuning van zijn vordering tot ontbinding der overeenkomst aanvoert, dat juist de film ..Cleopatra" voor hem de voornaamste aanleiding is geweest om deze overeenkomst aan te gaan, terwijl de door hem van de vertooning der film „Cleopatra" gekoesterde verwachtingen niet alleen niet in vervulling kunnen gaan,, maar deze vertooning hem zelfs nadeel zou moeten opleveren als gevolg van de vroegere vertooning dezer film in een op korten afstand van zijn bioscoop gelegen theater te Schaesberg; dat de Commissie het beroep van gedaagde op den brief van eischer dd. 25 Februari 1935 ongegrond acht, daar in dien brief niets voorkomt, dat de veronderstelling zou kunnen wettigen, dat eischer afstand heeft gedaan van zijn recht om de film „Cleopatra" gelijktijdig met Schaesberg te vertoonen; dat de door gedaagde gepleegde inbreuk op de tusschen partijen bestaande overeenkomst, die gedaagde erkend heeft, vaststaat; dat de Commissie van oordeel is, dat gedaagde door de film „Cleopatra" in Schaesberg te doen vertoonen, vóórdat eischer deze film heeft kunnen vertoonen, de grondslag aan de tusschen partijen gesloten overeenkomst, bij het afsluiten waarvan juist deze film voor eischer de beslissende factor is geweest, ontnomen heeft; dath eischer dan ook terecht ontbinding der overeenkomst vor dert en hem dit deel zijner vordering behoort te worden toeqe- wezen; dat, nu de overeenkomst ontbonden is, eischers vordering tot schadevergoeding a 150.—, waar hij de film „Cleopatra" niet heeft vertoond, niet meer voor toewijzing vatbaar kan worden geacht en dat dit deel zijner vordering derhalve aan eischer moet worden ontzegd; dat. aangezien het belangrijkste gedeelte van eischers vordering is toeqewezen, gedaagde moet worden veroordeeld in de kosten van het geschil, bedragende 20. 12 12 12 12 12 12 23 23 16 18 24 24 24 24 24 24 25 25 25 25 25 27 27 27 1 Mei Een aap van een jongen Dr geheimzinnige reisgenoote Liefde is troef Als vrouwen gokken... Moord in het Hotel Het Spionnage-schandaal Sweet Music Duivels der Lucht Twee dagen in de nor Een nacht in Carlton Hotel Alles draait om Baby David Copperfield Het vroolijke Bruidje Liefde op 't Voetbalveld Een Liefde aan den Donau Een Wedloop met Amor Een kleine hartedief De middernachtprins Koning en kruier Artisten Casta Diva Beheerscher der wereld Menschen in de arena Een liefdesparade De Moord in het Casino Vanessa: Een groote Liefde In de schaduw der wolkenkrabbers Om het recht van het kind Staatsvijand No. 1 Diesel Expres De vrouw in het duister De laatste dagen van Pompeji Zij... die gehoorzaamd moet worden Kermis der ijdelheid 30 jaar wereldgebeuren Rhapsodie-Symphonie van Amsterdam Actualiteiten Revue Opgenomen en uitge bracht door Filmfabriek „Holland". Amsterdam Warner Bros First National Pictures N.V. N.V. Metro-Goldwyn- Mayer Film Mij. N.V. Netherlands Fox Film Corporation Lumina Film N.V. Monopole Film Warner Bros First National Pictures N.V. N.V. Metro-Goldwyn- Mayer Film Mij. N.V. Remaco's Film bedrijf N.V. Fox Film N.V. Monopole Film Filmfabriek „Holland" Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrij ving welke vóór 23 Mei e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1935 | | pagina 6