MAANDELIJKSCHE MEDEDEEL INGEN. Ingevolge het bepaalde in art. 8 der Statuten maakt het Hoofdbestuur bekend, dat aanvragen voor toelating tot het lidmaatschap van den Bond zijn ingekomen van: Ie. De N.V. Alphia Film, gevestigd te Alphen a/d. Rijn, Stationsstraat 3, waarvan als directeur optreedt de heer A. Kuyper en welke N.V. permanente bioscopen zal gaan exploiteeren in het gebouw „Gemeentezaal" te Katwijk aan Zee, het Hotel „De Nympf" te Brielle en het „Veilingsgebouw" te Boskoop; 2e. De NV. Ambio te Amsterdam, waarvan als di recteur optreedt de heer W. Griesbach en als commissa rissen de heeren A. Simons en R. Terlingen. Deze NV. zal de exploitatie van het Alhambra Theater te Amster dam gaan voeren. Voor het donateurschap van den Bond heeft zich aan gemeld: N.V. tot voortzetting der zaken Bresser Wolzak, fabriek voor metaalbewerking, koper- en bronswerken, verlichtingsornamenten enz., gevestigd te Amsterdam aan de Looiersgracht No. 43. Eventueele bezwaren tegen de toelating moeten schrif telijk voor 16 October a.s. bij het Hoofdbestuur worden ingediend. Op Maandag 30 September j.1. is te Amsterdam een goed bezochte buitengewone spoed-ledenvergadering van den Nederlandschen Bioscoop-Bond gehouden, waarin allereerst op plechtige wijze den overleden Voorzitter der Commissie van Geschillen, den heer David Ham burger, is herdacht. Daarna kwam aan de orde een voorstel van het Hoofdbestuur om ter aanvulling van het reeds verstrekte crediet van 1000.— alsnog een crediet van 9000.aan het Hoofdbestuur te verkenen voor de financiering der herdenking van het 40-jarig bestaan der cinematografie gedurende de week van 1117 Octo ber 1935 en daarvoor de begrootingen voor 1935, 1936 en 1937 elk met 3000.— te belasten. Hierbij is door het Hoofdbestuur een uitvoerige uiteenzetting gegeven van het programma der herdenkingsweek, alsmede van de daaraan voor den Bond verbonden kosten. Door sommige leden werd nog de vraag opgeworpen, of onder de huidige tijdsomstandigheden, waarbij aller- wege op versobering en bezuiniging wordt aangedrongen, een uitgave van 10.000.wel gewettigd is. Het Hoofdbestuur voerde hier tegen aan, dat het 40- jarig bestaan van de uitvinding der cinematografie, welke de grondslag vormt van het geheele film- en bioscoop bedrijf, in overeenstemming met de waardigheid van den Bond behoort te geschieden, terwijl deze herdenkings week tevens van groote propagandistische waarde voor de bioscopie zal zijn. Andere leden voegden hieraan nog toe, dat elke week door alle leden gezamenlijk een veel grooter bedrag voor reclamedoeleinden wordt uitgege ven dan thans voor de herdenkingsweek wordt gevraagd, waarbij zij er sterk de aandacht op vestigden, dat de wijze, waarop deze herdenking zal geschieden, dusdanig is, dat het algemeen bedrijfsbelang er ten zeerste door zal worden bevorderd. Het voorstel werd dan ook met algemeene stemmen aangenomen. Bij acclamatie werd hierop een voorstel van het Hoofd bestuur, om den uitvinder van de cinematografie, den heer Louis Lumière te Parijs, tot eere-lid van den Ne derlandschen Bioscoop-Bond te benoemen, aangenomen. Aan de orde was vervolgens een voorstel van het Hoofdbestuur om bij suppletoire begrooting 500.— be schikbaar te stellen voor de verwerving van een hulde blijk ter blijvende nagedachtenis aan den heer David Hamburger, den overleden voorzitter van de Commissie van Geschillen. Nadat het Hoofdbestuur had medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt het uitgetrokken bedrag te doen aanwenden voor de inrichting van een zaal in het Bio- Vacantieoord „Russenduin" te Bergen aan Zee, welke zaal den naam van „David Hamburger-zaal" zal dragen, waarmede ongetwijfeld gehandeld wordt in den geest van den overleden Voorzitter van de Commissie van Geschillen, die de Stichting Bio-Vacantieoord steeds een warm hart heeft toegedragen, werd het voorstel met al gemeene stemmen aangenomen. Omtrent de toepassing van het bedrijfsbesluit inzake filmlevering aan koopmanszaken (vastgesteld in de alge meene ledenvergadering d.d. 13 Maart 1933) schijnt bij sommige leden een misverstand te zijn gerezen. Volgens dit bedrijfsbesluit is het aan de leden ver boden, films ten verhuur, verkoop of gebruik af te staan aan of ten behoeve van koopmanszaken, die niet uit oefenen één der in art. 6 der statuten van den Neder landschen Bioscoop-Bond vermelde bedrijven, doch an dere zaken drijven en de films vertoonen of doen ver- toonen bij wijze van toegift op de bij hen gekochte arti kelen, ook al wordt voor die vertooning in den een of anderen vorm een bijdrage geheven. Zooals uit vorige beslissingen van het Hoofdbestuur blijkt, (o.a. ook ten opzichte van den heer H. J. M. Holm, exploitant van de Corso Cinema te Arnhem, gelijk in dit nummer is vermeld), moet het in strijd met dit bedrijfs besluit worden geacht, bioscoopzalen te verhuren aan koopmanszaken voor het geven van reclamevoorstellin gen, waarbij gewone films worden vertoond en tot welke voorstellingen gratis toegang wordt verleend aan de cliënten van deze koopmanszaken. Het is echter geenszins verboden bioscoopzalen te ver huren voor het geven van reclamevoorstellingen, indien in deze voorstellingen uitsluitend reclamefilms e.d. wor den vertoond, zelfs al wordt tot die voorstellingen gratis toegang verleend. Men denke hierbij b.v. aan de reclame voorstellingen van de Persil-fabrieken, waarbij een spe ciale reclamefilm van deze onderneming wordt vertoond, de voorstellingen van het Comité voor Theepropaganda, waarbij een film wordt vertoond, die de theefabricage in beeld brengt. In twijfelgevallen kunnen de leden zich om advies tot het Bondsbureau wenden. Het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop- Bond heeft in zijn op Dinsdag, 17 September 1935 ge houden vergadering op grond van art. 17a der Statuten besloten de straf van waarschuwing toe te passen op den heer H. J. M. Holm, exploitant van de Corso Cinema te Arnhem, zulks op grond: dat de heer Holm in advertenties en affiches ter re clame voor de door hem vertoonde film „Juffertje Blauw baard" deze film heeft aangekondigd onder een anderen titel dan waaronder deze film voor openbare vertooning in Nederland was toegelaten, n.1. „Schattebout", waarbij een van de medespelenden in deze film, Shirley Temple, wordt aangeprezen als: „De h a r t e d i e f van alle bioscoopliefhebbers in haar allernieuwste prachtvolle filmwerk"; dat in dezelfde week, dat de heer Holm de film „Juf fertje Blauwbaard" vertoonde, n.1. van 23 tot en met 29 Augustus 1935 in een ander bioscooptheater te Arn hem vertoond werd de Shirley-Temple-film „Hartedief"; dat de heer Holm zich erop beroept, dat hij het woord „hartedief" in zijn reclame heeft gebruikt zonder d^^arbij Aanvragen voor het Lidmaatschap. De Ledenvergadering van 30 September 1935. Reclame-voorstellingen. Toepassing Art. 17 der Statuten.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1935 | | pagina 4