MAANDELIJKSCHE ME DEDEELINGEN. Uitspraken Raad van Beroep. Uitslag Scenario-Prijsvraag. Dringend verzoek aan eenige inzenders. De inzendingen van de deelnemers aan de door den Nederlandschen Bioscoop-Bond uitgeschreven film scenario-prijsvraag, welker uitslag zoowel in het num mer van heden van de „Maandelijksche Mededeelin- gen" als in de pers is gepubliceerd, zijn thans via de opgegeven correspondentie-adressen aan de eigenaars teruggezonden. De inzenders van de filmnovelles onder de volgende motto's: ,,A1 doende leert men", „Napoleon", „Take it", „Waar magerman den pot roert", „Kringloop", „Het Proefschrift", hebben echter verzuimd een enveloppe met vermelding van het correspondentie-adres in te sluiten. Wij verzoeken deze inzenders derhalve beleefd doch dringend alsnog hun correspondentie-adres op te geven aan het Bureau van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, Achtergracht 19, Amsterdam, opdat wij hun de inge zonden bijdrage voor deze prijsvraag kunnen terug zenden. ■wijze van schadeloosstelling vordert betaling van f 1000.of zoo veel minder als de Commissie billijk acht; dat gedaagde ontkent, zoowel dat het haar bekend was, dat eischeres haar rechten op de vertooniug van reclamefilms in meer genoemde theaters aan een derde had overgedragen, als dat zij „machinaties" zou hebben gebruikt om de voormelde reclamefilm in die theaters vertoond te krijgen, daar zij deze film daartoe op de normale wijze aan eischeres heeft doen toekomen; dat uit het door de Commissie ingesteld onderzoek niet is komen vast te staan, dat eischeres gedaagde ervan in kennis heeft gesteld, dat zij haar rechten op de vertooning van reclamefilms in het Luxor- en het Lido Theater te Leiden aan een derde had overge dragen, doch wel, dat eischeres vroeger aan gedaagde een aanbieding had gedaan voor de vertooning van reclamefilms in die theaters; dat eischeres er verder niet in is geslaagd eenig bewijs te leveren voor de door haar vermeende machinaties van gedaagde; dat, zoo er al sprake van schade voor eischeres zou kunnen zijn, deze zulks naar de meening der Commissie grootendeels aan zichzelf te wijten heeft, daar zij beter de vertooning der reclame film niet had kunnen doen staken, waardoor ten eerste aan de onderneming, voor wier rekening de reclamefilm werd vertoond, geen nadeel zou zijn toegebracht en ten tweede aan den goeden naam van eischeres geen afbreuk zou zijn gedaan, ongeacht, dat eischeres zich niet kan beklagen over inbreuk op rechten, die zij aan een derde reeds heeft overgedragen; dat uit het vorenstaande volgt, dat de vordering van eischeres ongegrond moet worden geacht en derhalve aan eischeres haar vordering moet worden ontzegd met hare veroordeeling in de kosten van het geschil. Inzake een geschil van de N.V. Filma te Amsterdam contra den heer H. F. Nieveen van Dijkum, exploitant van het Carlton Theater te Soest, dat de vordering van eischeres (Filma) moet worden toegewezen en gedaagde (Nieveen) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischeres te betalen het ge vorderd bédra'g alsmede in de geschilkosten, bedragende 20. Deze -€ftpraak is gegrond op de navolgende overwegingen: dat gedaagde geenerlei verweer ter kennis van de Commissie van Geschillen heeft gebracht, terwijl de ingestelde vordering aan de Commissie van Geschillen niet onrechtmatig of ongegrond voor komt; dat bovendien die vordering door de aan de Commissie over gelegde bescheiden wordt gestaafd; dat derhalve de vordering behoort te worden toegewezen. De Raad van Beroep (Eerste Kamer) van den Nederlandschen Bioscoop-Bond heeft in zijn zitting van Woensdag, 2 October 1935 de navolgende uitspraken in hoogste instantie gedaan; 1. Inzake het door de N.V. Paramount Films, gevestigd te Amsterdam aanhangig gemaakt hooger beroep van de beslissing der Commissie van Geschillen, gewezen in het door den heer W. J. Peters, exploitant van het Grand Theater te Ubach over Worms contra genoemde N.V. aanhangig gemaakt geschil. 2. Inzake het door de N.V. Habé Film, gevestigd te Amsterdam aanhangig gemaakt hooger beroep van de beslissing gewezen door de Commissie van Geschillen inzake het door den heer F. A. van Opbergen, exploitant van het Thalia Theater te IJmuiden contra genoemde N.V. aanhangig gemaakt geschil. Overwegende, dat de Raad zich met deze beslissingen der Com missie van Geschillen, alsmede met de motiveering, die aan deze beslissingen ten grondslag ligt, geheel kan vereenigen, heeft de Raad van Beroep de vonnissen der Commissie van Geschillen be vestigd met veroordeeling van de appellanten in de kosten van beide arbitrages. VERZOEKEN OM INSCHRIJVING IN HET NAAM REGISTER. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naam register gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de ver langde inschrijving, welke vóór 16 October e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum waarop in schrijving ver zocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der exploitatie-rechten 15 Sept. 1935 15 9 Oct. 9 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 16 17 17 17 18 18 18 18 18 18 18 18 19 29 29 29 1 Nov. 1 1 1 2 2 Geen vrouwen meer Het Spookkasteel Huweiijkszwendel Met Han Hollander in de wildernis De overwinnig van Sher- lock Holmes Liebeslied Zwarte Rozen Fientje Petersposte- restante 't Was 1 April Königswalzer De wereld kijkt naar Abes- sinië De groene Domino Herfstmanoeuvres Lichte Kavallerie Du solist meine Königin sein Eén te veel aan boord Het Leven is niet zoo kwaad De gunsteling van den Ko ning Haar groote succes Haar grootste schat De laatste halte Donkere oogen Peter De geheime zender van Londen De Vrouw bij vreemde vol ken Het complot der 39 stap pen Verraad Vrijclagskind Mannen van vijftig Verliefd... maar op wie? De Blonde Carmen Een Egyptische Idylle Het geld ligt op straat Het valsche bankbiljet Een ideaal echtgenoot De verwoesting van de wereld Veertig jaar Cinematografie Zijn. laatste commando Veertig Jaar Veertig Jaar Bioscoop Der unsterbliche Wiener Walzer (Valse Eternelle) Ballerina Gelukkige Jeugd M'n Hartewensch Een Nacht in Budapest Buiten de Wet Dr. Socrates N.V. Metro Goldwyn Mayer Film Maatschappij Internat. Film Agentuur Ufa Mij. voor Film- en Bioscoopbedrijf N.V. N.V. Filma N.V. Nova Film Remaco's Filmbed. N.V. N.V. Paramount Films Lumina Film Express Film N.V. Profilti Filmfabr. N.V. Paramount Films N.V. Profilti Filmfabr. N.V. Monopole Film N.V. Nova Film Warner Bros First National Pictures N.V. Tegen inschrijving van dezen titel, vervalt de titel „Om het recht van het kind". Hierdoor vervalt „Mysterie 39" gedateerd 15 Augustus 1935.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1935 | | pagina 9