MAANDELIJKSCHE M E D EDEELI NGEN. Buitengewone Ledenvergadering. In Memoriam David Hamburger. Het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop- Bond noodigt de leden van den Bond ingevolge het bepaalde in de artt. 26 en 27 uit tot bijwoning van een buitengewone algemeene ledenvergadering op Maan dag, 9 December e.k. des middags om 2% uur in de Filmbeurs, Hotel Krasnapolsky te Amsterdam. Agenda. 1. Opening en voorstel tot benoeming van een commis sie voor het nazien van de notulen dezer vergade ring. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Voorstel van het Hoofdbestuur om het Bondsbesluit, vastgesteld in de Algemeene Ledenvergadering van den Bond d.d. 11 Februari 1935 en gewijzigd in de Algemeene Vergadering d.d. 17 Juni j.1., geldig te verklaren tot uiterlijk 15 Februari 1936; bijgevolg in den tekst van dit besluit overal waar vermeld staat de datum van 31 December 1935, te lezen 15 Fe bruari 1936. Toelichting. De door het Hoofdbestuur ingestelde commis sie, die de taak heeft te onderzoeken, of het al dan niet wenschelijk is om ook na den 31 sten December 1935 regelen, gelijk in het Bondsbesluit zijn vastgesteld, of andere regelen, die echter de gezonde ontwikkeling van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf niet in den weg mogen staan, voor te bereiden en daaromtrent het Hoofdbestuur te rapporteeren, is niet tijdig met haar rapport gereed gekomen. Deze commissie had immers mede tot taak het Hoofdbestuur te adviseeren over de dispensatie-aanvragen, welke ingevolge het bepaalde in sub. 3 van het Bonds besluit werden ingediend. Het daaraan verbon den werk was zoo veelomvattend, dat de com missie eerst betrekkelijk korten tijd geleden met haar eigenlijke studietaak een aanvang heeft kunnen maken. Zij heeft echter het vaste voor nemen het rapport, waarin nieuwe voorstellen zullen worden geformuleerd, gereed te hebben uiterlijk vóór 15 December e.k. Aangezien het Hoofdbestuur geen kans ziet nog vóór 31 De cember 1935, den datum waarop het besluit auto matisch zou afloopen, de nieuwe voorstellen bij de ledenvergadering ingediend en afgehandeld te krijgen, vraagt het Hoofdbestuur van de Al gemeene Vergadering eenig respijt ten einde de gelegenheid te krijgen de nieuwe voorstellen rus tig voor te bereiden en in de vergadering te doen behandelen, daar het er in samenwerking met de Studie-Commissie naar streeft met voorstellen te komen, die de instemming van alle groepen, waaruit ons bedrijf is samengesteld, kunnen ver werven. 4. Voorstel van het Hoofdbestuur om ingevolge het be paalde in artikel 9 sub b van het Algemeen Regle ment den heer H. M. A. Alsem, den eigenaar van de vroegere Hispano Filmfabriek voor Nederland en Koloniën te 's-Gravenhage, van het lidmaatschap van den Bond vervallen te verklaren wegens verlies der vereischten voor het lidmaatschap. 5. Rondvraag en sluiting. Namens het Hoofdbestuur, D. HAMBURGER, Voorzitter. S. ZONDERVAN, Secretaris. Het heengaan van den heer David Hamburger, den Voorzitter der Commissie van Geschillen, heeft niet na gelaten groote droefenis onder de leden van den Neder landschen Bioscoop-Bond te verwekken. De leden der Commissie van Geschillen, aan wie een zoo voortreffelijk Voorzitter is ontvallen, hebben ge meend aan het Hoofdbestuur van den Bond ter blijven de herinnering een portret van den grooten arbiter te moeten aanbieden. Op Maandag, 18 November j.1., heeft op het Bonds bureau een sobere plechtigheid plaats gevonden, waar bij de plaatsvervangende Voorzitter der Commissie van Geschillen, de heer Ed. Cohen Barnstijn, in een korte rede eenige gevoelvolle woorden heeft gewijd aan de nagedachtenis van den heer David Hamburger, Namens de leden der Commissie van Geschillen heeft hij daarbij het Hoofdbestuur het portret aangeboden en tevens ver zocht het een passende plaats te willen geven in de Be stuurskamer, waar de heer Hamburger zoovele jaren zijn beste krachten aan het arbitrage-instituut heeft ge geven, daarbij de verwachting uitsprekende, dat de her innering aan het vele, dat bedrijf en organisatie aan den heer David Hamburger te danken hebben, bestendigd zal blijven. De Bondsvoorzitter, die namens het Hoofdbestuur de fraai omlijste foto in ontvangst nam, heeft erop gewezen, dat de hevigheid van den slag, welke den Bond door het heengaan van den heer David Hamburger heeft ge troffen, wel heel sterk spreekt uit het feit, dat het Hoofd bestuur eerst na lang en rijp beraad tot benoeming van een nieuwen Voorzitter der Commissie van Geschillen is overgegaan. Zelfs heeft het Hoofdbestuur een groot gedeelte van eenige op elkaar volgende vergaderingen aan deze benoeming gewijd, een benoeming, die voor het geheele bedrijf van zoo groote beteekenis is. Hij dankte den heer Ed. Cohen Barnstijn voor het door hem genomen initiatief om dit geschenk aan het Hoofdbe stuur aan te bieden. De ongeretoucheerde foto, welke op het Bondsbureau in de Bestuurskamer een eereplats inneemt, geeft een wel zeer waarheidsgetrouw beeld van wijlen den heer David Hamburger gedurende zijn laatste levensjaren. Als men de foto beschouwt is het, alsof men nogmaals in de zoo trouwhartige en verstandige oogen van den over leden Voorzitter der Commissie van Geschillen kijkt. Ongetwijfeld zal deze foto ertoe medewerken de herin nering aan zijn groote verdiensten levendig te houden. G. J. A. M. Wap t. Te Den Haag is in den ouderdom van 71 jaar na een kortstondige ziekte overleden de heer G. J. A. M. Wap, Directeur van het Capitol Theater aldaar. De heer Wap heeft steeds een groote belangstelling voor het Bondsleven aan den dag gelegd en meer in het bijzonder van de Afdeeling Den Haag van den Bond was hij een trouw en toegewijd medewerker. Het Hoofdbestuur en zeer vele leden van den Bond, die het genoegen hadden wijlen den heer Wap tijdens diens werkzaam leven te ontmoeten, zullen steeds een goede en aangename herinnering aan den overledene bewaren. Hoezeer de overledene, die in leven tevens Consul van Portugal was en Voorzitter van de Union Amicale des Consuls a la Haye, een algemeene hoogachting ge noot, kwam wel op ondubbelzinnige wijze tot uiting bij de begrafenis, waarbij o.m. tegenwoordig waren de Gezant van Portugal en tal van autoriteiten en ver tegenwoordigers uit consulaire kringen. We behoeven hier wel nauwelijks aan toe te voegen, dat zeer velen uit de bioscoopwereld, w.o. het voltallig Bestuur van de Afdeeling Den Haag van den Bond, het stoffelijk overschot naar zijn laatste rustplaats hebben begeleid.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1935 | | pagina 2