Het Bio-vacantieoord dankt u! MAANDELIJKSCHE MEDEDEELINGEN. regelen, welke thans tot 17 Februari 1937 worden voor gesteld, dan wel aan een eventueel ander besluit. Wij weten al te zeer, dat onze Leden zonder uitzon dering hun gezamenlijk bedrijfsbelang voldoende begrij pen en naar juiste waarde schatten om de noodzakelijk heid te kunnen inzien van de maatregelen, welke thans opnieuw noodig zijn, teneinde ons "bedrijf tot in den kern gezond te houden. Het lijdt dan ook geen twijfel, of zij zullen in de eerst komende buitengewone Ledenvergadering instemmen met dit zeer belangrijke voorstel van het Hoofdbestuur. Het is het Bestuur van de Stichting „Bio-Vacantie oord" een ware voldoening te kunnen mededeelen, dat de in de bioscopen gehouden Kerstcollecte ten bate van het Bio-Vacantieoord in totaal een bedrag van f40.388.08 heeft opgebracht. Deze opbrengst bedroeg het vorig jaar ƒ40.521.19. Het bedrag van de laatste collecte bestond uit de volgende muntsoorten: 2 Bankbiljetten a 10.— 20 1 Goudvijfje 5. 96 Rijksdaalders 240.— 1937 Guldens1937. 16 Halve Guldens8. 24902 Kwartjes6225.— 201790 Dubbeltjes 20179.— 58794 Stuivers 2939.70 108864 Halve Stuivers,,2721.60 602126 Centen 6021.26 7000 Halve Centen35.— Ingewisselde vreemde munten 56.02 Totaal ƒ40388 08 Zij nog vermeld, dat het Theater Lumière te Rot terdam den wisselbeker heeft gewonnen met een op brengst van 747.20, tegen 269.32 bij de Kerstcollecte 1934. Hoewel de totaalopbrengst 133.11 beneden de totaal opbrengst van Kerstmis 1934 is gebleven, aarzelen wij niet om ook de collecte van dit jaar, de tijdsomstandig heden in aanmerking genomen, een buitengewoon succes te noemen. Het is het Bestuur der Stichting een behoefte aan de theaterdirecteuren, de collectanten en collectrices, de dames en heeren, die bij de telling zoo belangeloos hun medewerking hebben verleend, en niet in het minst de honderdduizenden milde gevers uit het geheele land, zijn hartgrondigen dank te betuigen. Laat het allen een blijde voldoening zijn, dat zij door aan het welslagen van deze collecte het hunne te hebben bijgedragen, het mede mogelijk blijven maken, dat jaar lijks honderden kinderen aan het donker en de zorgen van de behoeftige gezinnen worden ontrukt om in het Bio-Vacantieoord, temidden van de heerlijke omgeving van het Bergensche strand, de duinen en de bosschen. wat aan te sterken en onbekommerd te genieten. FILMINDUSTRIE EN TELEVISIEVRAAGSTUK. De Britsche Omroeporganisatie, algemeen bekend on der de initialen B.B.C., heeft besloten haar eigen films te vervaardigen. Deze beslissing is genomen als gevolg van het af breken der onderhandelingen tusschen de B.B.C, en de Engelsche filmindustrie In verband hiermede heb ben de twee groote Engelsche organisaties van ver huurders en exploitanten, de K.R.S. en de C.E.A. een maatregel genomen, volgens welke geen enkele film voor de televisie zal kunnen worden gebruikt, alvorens drie maanden zijn verloopen sedert den laatsten ver huur aan de exploitanten. Aangezien de B.B.C, op 1 Mei a.s. een begin maakt met een regelmatige televisie-uitzending, zal1 voren- vermelde clausule in alle contracten betreffende den verhuur en huur van films worden opgenomen. In verband met de situatie, welke hierdoor zal ont staan, zal de B.B.C, verplicht zijn haar eigen films te vervaardigen, want bij den tegenwoordigen stand der televisie is de uitzending van films veel gemakkelijker dan die van tooneelspel in de studio's. De B.B.C, zal zoowel actualiteits- als speelfilms uitzenden, waar door zij rechtstreeks gaat concurreeren met de Ameri- kaansche- en Engelsche filmindustrie. De heer Frank Hill, secretaris van den Engelschen Bond van filmverhuurders, heeft naar aanleiding hier van in een interview met een Engelschen journalist de volgende verklaring afgelegd ,,De kwestie is zeer netelig. Het is vanzelfsprekend, dat de bioscoop-exploitanten geen films kunnen ver- toonen, welke reeds geteleviseerd zijn. Wanneer de B.B.C, haar eigen films gaat vervaardigen, dan wordt het eenvoudig een kwestie van concurrentie. Voor een goede filmproductie is een langdurige ervaring noodig, en het is dientengevolge dan ook niet aan te nemen, dat de filmindustrie voorloopig veel van deze concurrentie te vreezen heeft. Een andere moeilijkheid waarmede de B.B.C, te kam pen zal hebben, is het engageeren van film-artisten en regisseurs, wijl deze immers geen toestemming zullen krijgen om te werken voor films, welke geteleviseerd zullen worden. Verder is daar nog het niet te onder schatten vraagstuk van de auteursrechten. Welke po sitie zal de B.B.C, immers innemen, wanneer zij een film televiseert, waarvan zij de rechten heeft uitsluitend voor zoover het Engeland betreft? Hoe het echter zij, de filmindustrie zal de kwestie met de grootste nauwlettendheid volgen en die beslissingen nemen, welke door de omstandigheden noodzakelijk worden." AANMELDING VOOR HET DONATEURSCHAP. Voor het donateurschap van den Bond hebben zich aangemeld: Firma C. Stibbe, Makelaardij in Assurantiën, Ged. Glashaven 21 te Rotterdam, eenig firmant: E. Lioni. Samson's Reclame-Bureau, pachter der projectie in verschillende bioscooptheaters. Henegouwerlaan 61a, Rotterdam. Eventueele bezwaren tegen de toelating moeten schrif telijk vóór 4 Februari a.s. bij het Hoofdbestuur worden ingediend. WIJZIGING LIDMAATSCHAP. Het Hoofdbestuur brengt ter kennis van de Leden, dat ten behoeve van de France Europe Film te Den Haag de inschrijving in het ledenregister van den Bond in dier voege is gewijzigd, dat het lidmaatschap van den Bond niet staat ten name van clen heer H. Bood te Parijs doch ten name van de Commanditaire Ven nootschap France Europe Film Nederland, Stations plein 7, Den Haag.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1936 | | pagina 2