MAANDELIJKSCHE M E D EDEELINGEN. een gelukkige coïncidentie, dat blijkens de toelichting op het nieuwe wetsontwerp de Kamers van Koophandel de vergunningen voor de in het ontwerp bedoelde zaken zullen hebben te verleenen. Spreker releveerde tenslotte, dat hij niet over spe ciale deskundigheid inzake aangelegenheden, het bio scoopbedrijf betreffende, beschikt, doch hij verklaarde er vertrouwen in te hebben, dat het Bureau van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, dat den roep heeft uit stekend geoutilleerd te zijn, alsmede de leden van de Commissie, welke allen wel deskundig zijn, hem zijn taak zullen vergemakkelijken. Onder dankzegging voor het in hem gestelde ver- trouwens verklaarde spreker alsdan het voorzitterschap te hebben aanvaard. Tijdens haar eerste zitting is de Commissie N. Z. overeenkomstig het bepaalde in het „Nieuwe Leden en Zakenbesluit" in drie Kamers gesplitst. Deze zijn als volgt samengesteld: Voorzitter: de heer Mr. Dr. G. M. Greup, Amsterdam. Eerste Kamer de heeren: Th. Gielisse, Scheveningen; W. de Groot, Rotterdam; Joh. Miedema, Deventer; J. de Wind, Amsterdam. Tweede Kamer de heeren: H. C. Barnstijn, Wassenaar; A. Jansen, Deventer; R. Minden, Amsterdam; C. van Willigen, Rotterdam. Derde Kamer de heeren: L. Katz, Amsterdam; P. van Twisk, den Helder; G. H. Witmondt, Amsterdam; A. H. L. Zümdick, Venlo; LUMIÈRE-HERDENKING TE LONDEN. In den loop van de vorige maand is in Londen met grooten luister het feit herdacht, dat Louis Lumière 40 jaar geleden zijn eerste bioscoopvoorstelling in Engeland gegeven heeft. De plechtige herdenkingsbijeenkomst werd gehouden in het Polytechnic Theater, dat gebouwd is op de his torische plek, waar de Engelschen voor het eerst de vin ding van Lumière mochten begroeten. 's Ochtends werd een reprise gegeven van het pro gramma, zooals het op 20 Februari 1896 door Lumière is vertoond, en de projectie geschiedde daarbij met het zelfde apparaat, dat Louis Lumière veertig jaar geleden heeft gebruikt. Het uitgelezen gezelschap, dat de vertooning volgde, stond verbaasd over de verrassende resultaten, die Lu mière destijds reeds aanstonds met zijn vinding heeft weten te bereiken. De heer Lumière was voor deze gelegenheid speciaal naar Engeland gereisd, dezen keer niet om de vertoo ning te verzorgen, doch om als eeregast in de Poly technic aanwezig te zijn en de hulde van de Engelsche bioscoopwereld in ontvangst te nemen. Zoowel bij de herdenkingsplechtigheid des ochtends, als bij de lunch, welke daarna werd aangeboden, waren vertegenwoordigers aanwezig van iederen tak van in dustrie, alsmede tal van leiders van sociale en politieke vereenigingen. VERLIES VEREISCHTEN VOOR LIDMAATSCHAP. De Luxor Bioscoop te Doetinchem, geëxploiteerd door Gemeenschappelijk Bezit „Bioscoop Luxor", Korte Hee- zenstraat 8, alsmede de NV. Luxor Bioscoop te Neede, geëxploiteerd door W. Hogeslag Zoon en de Ver- eeniging T.O.V.A., geëxploiteerd door den heer M. G. van Heel te Rijssen, zijn thans overgenomen door de NV. Algemeene Bioscoop Onderneming Gebrs. Mie dema te Deventer. De exploitatie van het Luxor Theater, Breestraat 3F te Beverwijk, voorheen in handen van de heeren J. C. en J. F. Hoseck, is overgenomen door den heer S. van Frank te Beverwijk. De Spaarbankgebouw-bioscoop te Tiel, voorheen on der leiding van de heeren W. A. van Zetten en M. S. Harte, is in exploitatie genomen door den heer J. M. Luremans te Tiel. De Corso Bioscoop te Wormerveer, voorheen in han den van den heer C. M. B. Bruyn, wordt thans geëx ploiteerd door den heer S. Oenen te Zaandijk. De voormalige exploitanten van genoemde onderne mingen hebben overeenkomstig het bepaalde in art. 9 sub b. van het Algemeen Reglement opgehouden lid te zijn van den Nederlandschen Bioscoop-Bond wegens verlies der vereischten voor het lidmaatschap. De Exploitatie van de Beurs Bioscoop te Oostburg, welke tot dusver gevoerd werd door den heer J. C. Lebleu uit Breskens, is overgenomen door den heer P. F. Standaert, die ook het Luxor Theater te Terneuzen exploiteert. De heer D. A. Th, J. van Walsum, vroeger exploi- teerende de Concertgebouwbioscoop te Den Bosch, als mede de heeren H. J. M. Holm te Arnhem en E. Nap te Hengelo, hebben het Hoofdbestuur verzocht vervallen te worden verklaard van het lidmaatschap van den Bond. Dientengevolge hebben de heeren J. C. Lebleu, D. A. Th. J. van Walsum, H. J. M. Holm en E. Nap opge houden lid te zijn van den Nederlandschen Bioscoop- Bond, zulks overeenkomstig het bepaalde in art. 9 sub b. van het Algemeen Reglement wegens verlies der ver eischten voor het lidmaatschap. In verband met de teruggave van den ingevolge art. 3 van het Algemeen Reglement gestorten waarborg, moeten de leden, die eventueel nog vorderingen op vo- renvermelde exploitanten hebben, hiervan vóór of uiter lijk op 15 April a.s. schriftelijk opgave doen aan het Bondsbureau. De exploitatie van de Almelosche Bioscoop te Almelo, alsmede die van de Cinema Palace te Hengelo, welke voorheen gevoerd werd door den heer E. Nap te Hen gelo, is overgegaan in handen van de Firma Serlie, fir- manden de heeren L. J. Lievenboom en L. M. Serphos te Enschede. AANVRAGEN VOOR HET LIDMAATSCHAP. Voor het lidmaatschap van den Bond hebben zich aangemeld de Handelsvennootschap „We-Wi", firman ten de heeren J. Eichwald en R. Smidt, woonachtig resp. Dintelstraat 84 en Wyttenbachstraat 79 te Amsterdam, exploiteerende de Carlton Bioscoop te Soestdijk, alsmede M. P. S. van Lier, 17 Olympiaplein, Am sterdam, welke de bestaande reizende bioscoop S. O. S. Film Corp. heeft overgenomen. Eventueele bezwaren tegen de toelating moeten schriftelijk vóór 15 April bij het Hoofdbestuur worden ingediend.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1936 | | pagina 4