MAANDELIJKSCHE MEDEDEELINGEN. M M tl t, t, ft fJ kelder" te Kortgene, den heer G. van Maldegem, is geplaatst en dat hij dan ook niet aansprakelijk is voor de schade, welke eischer als gevolg van de publicatie dezer annonce heeft geleden; dat de Commissie te dezer zake als getuige genoemden heer Van Maldegem heeft gehoord, die verklaard heeft, dat hij de gewraakte annonce heeft geplaatst, zonder dat gedaagde hiervan kennis heeft gedragen, en dat hij den tekst dezer advertentie ge deeltelijk heeft ontleend aan een door gedaagde hem toegezonden affiche, doch dat hij de zinsnede: „later komt de ,,K. XVIII" geheel op eigen iniatief naar aanleiding van een hem door een exploitant van een andere reizende bioscoop gedane toezegging heeft toegevoegd; dat eischer hiertegen heeft opgeworpen, dat de film „K. XVIII" aan geen enkele reizende bioscoop in Nederland is verhuurd en dat het derhalve uitgesloten is, dat deze film door bemiddeling van welke reizende bioscoop ook aan den heer Van Maldegem zal worden geleverd; dat vast is komen te staan, dat gedaagde de advertentie in het „Noord- en Zuid Bevelandsch Nieuws- en Advertentieblad" niet heeft geplaatst; dat in aanmerking nemende het feit, dat in ieder geval het gedeelte van deze advertentie, dat betrekking heeft op de aan kondiging van de film „K. XVIII" door den meergenoemden Van Maldegem buiten medeweten van gedaagde is ontworpen en tevens aan de Commissie gebleken is, dat niet alleen gedaagde, doch ook andere exploitanten van reizende bioscopen in het hotel van den heer Van Maldegem te Kortgene bioscoopvoorstellingen plegen te geven, niet bewezen kan worden geacht, dat gedaagde al moet hij ook verantwoordelijk worden gesteld voor de advertenties en verdere reclame ten behoeve van zijn bioscoopvoorstellingen, ook al worden deze advertenties en deze reclame geplaatst en gemaakt door zijn personeel of door personen, die bij de voor stellingen direct of indirect betrokken zijn verantwoordelijk is voor de passage in de gewraakte annonce voorkomende inzake de aankondiging van de film „K. XVIII", daar immers rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid, dat behalve de heer Van Maldegem ,een exploitant van een andere reizende bioscoop, wiens naam genoemde heer Van Maldegem geweigerd heeft te noemen, voor deze passage verantwoordelijk moet worden geacht; dat uit het vorenstaande volgt, dat eischers contra gedaagde ingestelde vordering ongegrond moet worden geacht en mitsdien aan eischer deze vordering moet worden ontzegd met zijne ver oordeeling in de geschilkosten. Inzake het door de NV. Monopole Film, gevestigd te Rotterdam op 25 Februari 1936 aanhangig gemaakt geschil contra de N.V. Theater Maatschappij „Het Oosten", exploiteerende het Ooster Theater te Rotterdam, dat de vordering van eischeres (Monopole) moet worden toegewezen en gedaagde (Ooster Theater) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischeres te be talen het gevorderd bedrag a falsmede in de geschilkosten, bedragende ƒ20.zulks op grond van de overweging: dat gedaagde geenerlei verweer ter kennis van de Commissie heeft gebracht, terwijl de ingestelde vordering aan de Commissie niet onrechtmatig of ongegrond voorkomt; dat bovendien die vordering door de aan de Commissie over gelegde bescheiden wordt gestaafd; dat derhalve de vordering behoort te worden toegewezen. Inzake het door de N.V. Netherlands Fox Film Corporation, gevestigd te Amsterdam op 21 Februari 1936 aanhangig gemaakt geschil contra den heer J. P. H. Bertram, exploitant van de Ame- ricain Bioscoop te Nieuwenhagen, dat de vordering van eischeres (Fox) moet worden toegewezen en gedaagde (Bertram) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischeres te beta len het gevorderd bedrag a alsmede in de geschilkosten, bedragende ƒ20.zulks op grond van de overweging: dat gedaagde geenerlei verweer ter kennis van de Commissie heeft gebracht, terwijl de ingestelde vordering aan de Commissie niet onrechtmatig of ongegrond voorkomt; dat bovendien die vordering door de aan de Commissie overge legde bescheiden wordt gestaafd; dat derhalve de vordering behoort te worden toegewezen. VERZOEKEN OM INSCHRIJVING IN HET NAAM REGISTER. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naam register gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de ver langde inschrijving, welke vóór 10 Mei e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum waarop in schrijving ver zocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der exploitatie-rechten 20 Mrt. 1936 Vorstelijke Emigranten Mij. Cinetone N.V. 20 De Clown Bux 27 Een fatale vrouw Warner Bros. First Nat. Piet. N.V. 1 April De Vrouw, die te goed was Metro-Goldwyn-Mayer Film Mij. N.V. 1 De Paarlenroof tt tt 1 Drie Levende Spoken tt i» 1 Extra Tijding M tt 1 In de schaduw der Guillotine 1 Rosé Marie ft M 1 Het Circus komt! >t M 3 Een Spook op Reis Filma N.V. 3 De Golem 3 Tarrass Boulba 3 Onsterfelijke melodieën 3 Parijsche Leven 3 Catharina de Kleine 3 Eva's Huwelijk 3 Bobby, de Duivels Kerel 3 Heldenmoed en Vrouweneer 3 Eerloos 3 Singende Jugend (Zingende Jeugd) N.V. Meteor Film 3 De man achter de schermen N.V. Neth. Fox Film Corp. 3 Naar het U lijkt 3 De zwarte bende 3 Medeminnaars 3 De dorpsdokter tt ti »i 3 Onder twee vlaggen ir t> 3 Champagne Charlie tt tt tt tt 3 De Gevangene van het Haaieneiland 3 Zeemansschatjes 3 De Vreemdelinge ii 3 April 3 3 4 6 9 15 15 16 16 16 1936 16 16 16 18 18 18 18 26 21 21 21 21 21 21 21 21 21 21 21 22 23 23 Ginger, de wildzang De Ördonnance van Garcia Charlie Chan in het Circus Straatzanger Millionnair Hup Holland Rendezvous in Wien Samson Een vreemdeling kwam Het Paradijs der Vrouwen De Witte Majesteit De Fluisterende Schaduw, deel I, De Radio-Misdaad De Fluisterende Schaduw, deel II, De Doodende Straal De Fluisterende Schaduw, deel III, De Kroonjuwee- len van den Czaar De mysterie-Ranch Geheimen van Chinatown De Praatsmaker De Zigeunerprinses Menschenjacht Jonge Liefde Zonen van de Zuidzee Een Vrouw in boeien1) Escapade Donaumelodieën De Heerscher Wie het laatst kust. Martha2) De Klaplooper s) N.V. Neth. Fox Film Corp. N.V." Het millioenenmeisje Het Geheim van den Schorpioen Oproer in San Antonio De drie musketiers De wandelende dood Voetbal en Liefde Kinderen zijn wreed F.I.M. Film A.R.F.I. Universal Film Agency N.V. N.V. Nova Film N.V. Filmverhuurkan toor Nederland Warner Bros First Nat. Piet. N.V. N.V. Monopole Film Centra film N.V. Metro-Goldwyn- Mayer Film Mij. Tobis Filmdistributie N.V. Remaco's Filmbedrijf N.V. Warner Bros First Nat. Piet. N.V. Mij. Cinetone N.V. Firn Film N.V. 1) Hiervoor vervalt de titel „De Petroleumkoningin", ingeschre ven onder no. 574. 2) Hiervoor vervalt de titel „De laatste Roos", ingeschreven onder no. 575. 3) Hiervoor vervalt de titel „Leve de Liefde", ingeschreven onder no. 663. 4) Hiervoor vervalt de titel „La Marmaille", ingeschreven onder no. 729.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1936 | | pagina 8