12 M AANDELIJKSCHE M E D E D EEL I N G E N. in strijd met de z.g. voorvertooningsclausule heeft gehandeld, maar dat ook eischeres bij het verschuiven van den inzetdatum verzuimd heeft er gedaagde op te wijzen, dat zij door het uitstellen van den inzetdatum geen afstand wenschte te doen van haar recht om de film vóór Hengelo te mogen vertoonen; dat uit het vorenstaande volgt, dat eischeres het ook aan zichzelf te wijten heeft, dat zij, door de vertooning van de film „Triomf der Liefde" te Hengelo, vóórdat de vertooning van deze film te En schedé heeft plaats gehad, schade heeft geleden en dat dan ook haar vordering tot schadevergoeding tot een bedrag van of zoo veel minder als de Commissie goeddunkt, ongegrond moet worden geacht; dat het feit, van de door gedaagde gepleegde inbreuk op de z.g. voorvertooningsclausule geen voldoenden grond oplevert om annu leering van de tusschen partijen bestaande overeenkomst in over weging te nemen; dat mitsdien aan eischeres haar vorderingen, zoowel voor wat betreft de schadevergoeding als de annuleering der overeenkomst moeten worden ontzegd; dat de Commissie echter wel van oordeel is, dat van eischeres redelijkerwijze niet verwacht kan worden, dat zij alsnog de film „Triomf der Liefde", die door de eerdere vertooning te Hengelo voor haar aanzienlijk in waarde gedaald is, tegen den overeenge komen auteursprijs ter vertooning brengt; dat dan ook eischeres niet verplicht kan worden geacht voor noemde film op 4 September 1936 of op welken anderen datum ook ter vertooning te brengen noch den daarvoor overeengekomen auteursprijs aan gedaagde te betalen; dat wat de arbitragekosten betreft in aanmerking moet worden genomen, dat beide partijen voor het gebeurde met voornoemde film schuld dragen; dat beide partijen dan ook elk in de helft der arbitragekosten moeten worden veroordeeld. VERZOEKEN OM INSCHRIJVING IN HET NAAM REGISTER. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naam register gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de ver langde inschrijving, welke vóór 25 October e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum waarop in schrijving ver zocht is Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der exploitatie-rechten 7 Juli 1936. 30 30 1 Aug. Ziegfeld, de Revuekoning' Een koninkrijk voor een kus Noodlottige misdaad** Ramona Een huwelijk uit liefde Meisjes lyceum Een renbaan-tragedie De rijke Asschepoester De weg naar glorie Cyrano de Bergerac Het teeken van Zorrow De roode japon Zing, baby zing! De blanke jager De heilige leugen Zondige menschen Verliefde vrouwen- Een zeker jong meisje. Conflict*** Ave Maria Meisjes in het wit Moskou-Shanghai Fraulein Lilly 90 Minuten oponthoud Schandaal om een Vleer muis Onze speciale verslaggever meldt Schaduw van het verleden Parijs Madchenpensionat Het eeuwige masker N.V. Metro-Goldwyn- Mayer Film Maat schappij. Warner Bros First Na tional Pictures N.V. N.V. Netherlands Fox Film Corporation. Lumina Film N.V. Nova Film 4 Aug. 1936 De kleine madonna 4 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 5 10 10 10 11 12 12 12 12 15 17 21 24 24 24 27 28 28 28 29 29 1 Sept. 3 3 3 3 4 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 9 11 11 15 15 De stad der verlorenen Verdachte, sta op! Het huis der duizend vensters Orkaan Geen vrouw zonder fout De laatste der Mohicanen Storm in een glas water Ridder zonder harnas Hoogverraad De geheime koerier Het witte wonderpaard In dienst van Zijne Ma jesteit Sabotage (Een superproduc tie van Alfred Hitchcock) Vrouw van 'n staatsvijand Moord in de gevangenis Dancing Feet Het geheim van de kermis- wagen De overval in de prairie Circus Carré De stormkapitein Drie menschen Opgejaagd Het complot der zeven Hals over kop De strijd tegen de misdaad Maar een vrouw. De wrekende hand Kuss im Schnee Pareh, het lied van de rijst Pareh, de macht van de kris Hallo, hallo, hier Hilversum Gevaarlijk spel Door het noodlot veroor deeld Verloren in de wildernis (Deel I: De bedolven stad) Verloren in de wildernis (Deel II: De schat van Kamor) Verloren in de wildernis (Deel III: Menschelijke hyena's) De nacht na de opera Zaken zijn zaken Onkruid vergaat niet Het geheim van het oude huis Het gaat om mijn leven Dappere Jenny Groote dwaasheden Seine Lordschaft serviert Een vrouw van geen betee- kenis Drei Wiener Maderl Verleiding Waar de leeuwerik zingt De circuskoning Zinga Met donderend geweld De Postiljon van Lon- jumeau De onbekende Zij kent mij niet meer Warner Bros First Na tional Pictures N.V. N.V. Firn Film Loet C. Barnstijns Film Distributie N.V. Loet C. Barnstijns Standaard Films N.V. N.V. Filmverhuurkan toor „Nederland" Warner Bros First Na tional Pictures N.V. N.V. Filmverhuurkan toor „Odeon" N.V. Loet C. Barnstijns Filmproductie N.V. Loet C. Barnstijns Standaard Films Loet C. Barnstijns Film distributie N.V. N.V. Filmverhuurkan toor „Nederland" Warner Bros, First Na tional Pictures N.V. D.L.S. Film Holland N.V. N.V. Nova Film Mij. Cientone, Afd. Filmevrhuur N.V. Marconi Centrafilm Ufa Mij. voor Film- en Bioscoopbedrijf N.V. Warner Bros, First Na tional Pictures N.V. N.V. Filmverhuur kantoor Odeon. Tobis Filmdustributie N.V. Warner Bros, First Na tional Pictures N.V. Lumina-Film Warner Bros, First Na tional Pictures N.V. N.V. Filmex Lumina-Film In het nummer van 30 Juli j.1. abusievelijk gepubliceerd ten name van de Warner Bros First National Pictures N.V. Hiervoor vervalt de reeds eerder gepubliceerde titel „Boul- der Dam". Hiervoor vervalt de gelijknamige titel, waarvan inschrijving is verzocht door de Tobis Filmdistributie NV., en welke werd ge publiceerd in de Maandelijksche Mededeelingen van 30 Juli j.1.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1936 | | pagina 12