MAANDELIJKSCHE M E D EDEELINGEN. ACCOUNTANTSCONTROLE OP RECETTES. De Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders heeft op gr van art. 9 van de Algemeene Voorwaarden van Ver huur en Huur van Films besloten, om de controle van de ontvangsTbij den huurder voortaan te doen uitvoe ren door een accountantskantoor, lid van-het Ne landsch Instituut van Account, ;welk hiertoe spe ciale opdracht zal worden verleend. Uiteraard geldt deze controle uitsluitend voor de ont vangsten van films, welke op percentage-basis zijn ge huurd. Blijkens het bepaalde in voornoemd art. 9 is de exploitant verplicht ten behoeve van de controle alle op de opbrengst van elke voorstelling betrekking hebbende bescheiden over te leggen. Den exploitanten wordt dientengevolge verzocht, voor een controle, als hier bedoeld zich mocht voor doen, de aak van den aangewezen accountant zooveel mogelijk te willen verlichten door de noodige medewer king te verleenen. COMMISSIE NIEUWE ZAKEN. De Derde Kamer der Commissie N.Z. heeft in haar zitting van Donderdag 3 September besloten aan den heer J. A. van Unen te Roosendaal vergunning te ver leenen tot het vestigen eener permanente bioscoop aan de Markt te Steenbergen. De Eerste Kamer der Commissie N.Z. heeft in haar zitting van Woensdag 16 September afwijzend beschikt op het verzoek van den heer G. L. van Toombergen te Boskoop tot vestiging van een permanente bioscoop in het Floragebouw aldaar. Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van Dins dag, 15 September 1936 besloten de beslissing der Com missie N. Z., gewezen op 14 Mei 1936, waarbij afwijzend is beschikt op de aanvrage van den heer M. J. Philipse, wonende te Brielle, ter verkrijging van vergunning tot het vestigen van een nieuwe permanente bioscoop te Brielle, te vernietigen en in hoogste instantie de gevraagde vergunning, overeenkomstig het bepaalde in hoofdstuk D van het ..Nieuwe Leden- en Zaken- besluit" d.d, 10 Februari 1936, aan den heer M. Phi lipse voornoemd te verleenen. Deze beslissing is gegrond o.m. op de navolgende overweging: dat de bezwaren van appellant (Philipse) tegen de beslissing der Commissie N. Z. zich voornamelijk aan sluiten bij het bepaalde in hoofdstuk G. sub. 7 IVd. van het Nieuwe Leden- en Zakenbesluit", waarbij als norm bij de beoordeeling van vergunningsaanvragen wordt gesteld, dat geen nieuwe permanente bioscopen mogen worden opgericht, wanneer daardoor de normale exploi- tatie-mogelijkheid voor de ter plaatse gevestigde, be hoorlijk ingerichte en goed geleide bioscopen in gevaar komt, daar naar de meening van appellant de inrich ting van de in Den Briel bestaande permanente bioscoop, n.1. de door het lid van den Bond, de N.V. Alphia Film, geëxploiteerde bioscoop in hotel „De Nymph" niet be hoorlijk is ingericht; dat uit een nader ter plaatse ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat niet alleen de inrichting van de bioscoop in hotel ,,De Nymph" onvoldoende moet worden geacht, maar tevens, dat de zaal, waarin de N.V- Alphia Film te Den Briel bioscoopvoorstellingen geeft, aan de meest elementaire vereischten niet kan voldoen en op één lijn moet worden gesteld met de pri mitieve zaaltjes, waarin thans circa 40 jaar geleden de eerste films werden vertoond; dat dan ook bij de beoordeeling van de aanvrage van appellant niet het belang van de N.V. Alphia Film met betrekking tot de bioscoop in hotel „De Nymph" in aan merking kan worden genomen; dat het gebouw, waarin appellant een bioscoop wil gaan exploiteeren, behoorlijk is ingericht en aan rede lijke eischen voldoet, zij het, dat de afmetingen van diens bioscoopzaal niet groot zijn en het aantal zitplaat sen uiteraard beperkt is, doch dat naar de meening van het Hoofdbestuur door het gaan exploiteeren van deze bioscoop ongetwijfeld in de behoefte aan meerdere ge legenheid tot bioscoopbezoek te Brielle zal worden voor zien; dat de Commissie N. Z. in eersten aanleg de N.V. Alphia Film in de gelegenheid heeft gesteld zoodanige verbeteringen in de bioscoop van hotel ,,De Nymph" aan te brengen, dat deze bioscoop aan redelijke eischen zal voldoen, doch dat de N.V. Alphia Film deze verbeteringen niet of nagenoeg niet heeft aangebracht of kunnen aanbrengen, waarbij in aanmerking moet worden genomen, dat het transformeeren van het kleine bioscoopzaaltje in hotel „De Nymph" tot een eenigszins behoorlijke bioscoop slechts mogelijk zou zijn, indien daaraan een som gelds zou worden besteed, waarvan de grootte boven de financieele draagkracht der N.V. Alphia Film ligt. TERUGSTORTING WAARBORG. De leden, die nog vorderingen hebben op de N.V. Lêthe, Localiteiten- en Theater Exploitatie, vroeger exploiteerende een bioscoop in het Casino Gebouw te 's-Hertogenbosch, en daarvan nog geen opgave aan het Hoofdbestuur hebben gedaan, worden üitgenoodigd als nog vóór 8 October a.s. hun vorderingen bij het Hoofd bestuur in te dienen, zulks in verband met de terugstor ting van den door genoemde N.V. bij den Bond gede- poneerden waarborg. WIJZIGINGEN LEDENLIJST. De ledenlijst van den Bond heeft de navolgende wijzigingen ondergaan: Op pag. 25: Tot het lidmaatschap van den Bond is toegelaten de N.V. Bioscoopexploitatie Mij. „Luxor Vlaardingen", waarvan directeuren zijn de heeren A. van Meel en N. Ortje, resp. wonende Badhuisweg 14 te Scheveningen en Plantage Kerklaan 41 te Amsterdam. Deze vennootschap zal in de plaats van den heer C. A. Diks het Trianon Theater te Leiden exploiteeren. Op pag. 33: Het Alhambra Theater te Vlissingen zal worden geëxploiteerd door den heer C. J. van Liere, exploitant van het Grand Theater te Goes. Het Luxor Theater blijft in exploitatie bij de Erven A. W. Smits. Op pag. 35: De Concertzaal „Sound" Bioscoop te Zierikzee wordt thans geëxploiteerd door de N.V. de Concertzaal, directeur de heer E. J. Gelderman, Haven- park aldaar. Op pag. 46: Amsterdam. Tot Donateur van den Bond is toegelaten de N.V. Bloemenhandel „Corona" aldaar, Kalverstraat 175. Directeuren de heeren G. W. IJsel- stijn en J. W. Groenewegen. Op pag. 47: Den Helder. Eveneens is tot Donateur van den Bond toegelaten de N.V. Mij. tot Exploitatie van Bioscooptheaters „Lumière", gevestigd te Den Hel der. Directeur de heer J. Geervliet.

Ledenbulletin en maandelijkse mededelingen | 1936 | | pagina 3