INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER. 12 noemden heer o.m. heeft medegedeeld: „dat wij (gedaagde) den oorspronkelijken contractprijs voor „Watt en Halff Watt als dakloozen" (voor het Capitol Theater) handhaven en deze niet met 50.wordt gereduceerd, indien de prijs voor het Rembrandt Theater van 75.zou blijven be staan", waaraan echter wordt toegevoegd, dat de heer Hirschberg (later) nadrukkelijk verklaard heeft, dat hij nooit anders dan een bedrag van 125.heeft genoemd; dat de Commissie, waar het door gedaagde ter zitting ge voerd verweer in flagranten strijd is met haar vroegere cor respondentie met eischeres, bij de vaststelling van haar oor deel als basis deze correspondentie moet aannemen, daarbij uitgaande van de stelling, dat op de zaak betrekking heb bende brieven van gedaagde naar aangenomen moet wor den in rustig beraad te goeder trouw zijn geschreven; dat elke twijfel, welke er nog zou kunnen bestaan ten aan zien van de vraag, of als auteursprijs voor het Rembrandt Theater 75.dan wel 125.was overeengekomen, wordt weggenomen door den brief van gedaagde d.d. 13 Mei 1936, gericht tot eischeres (in den aanhef van dezen brief is vermeld: directie van het Rembrandt Theater)waarin o.m. is vermeld: ,.De mededeeling van Uwen heer Hirschberg aan Uwen heer Leipziger, dat wij thans 125.voor het Rem brandt Theater voor de navertooning van de film „Watt en Half Watt als dakloozen" verlangen zouden, is niet juist. Wij hebben van begin af aan voor deze film een bedrag van 75.verlangd. Aangezien de heer Kahn van het Capitol Theater zich echter plotseling op het standpunt heeft gesteld, dat hij niet, zooals hij ons eerst verklaarde 350.wenschte te betalen, doch slechts 300.hebben wij op de filmbeurs tegen Uwen heer Hirschberg gezegd, dat het er voor ons op aankomt, in totaal 325.te ontvangen. Hoe de heeren dit nu on derling met elkaar wenschen te regelen, interesseert ons niet. De hoofdzaak voor ons is, dat wij voor de betref fende film voor eerstvertooning en tweede vertooning Den Haag een totaalbedrag van 325.ontvangen. Verder maken wij U er wel op attent, dat de heeren Hirschberg en Kahn ons hebben medegedeeld, op de filmbeurs van Maandag, 4 Mei j.1., dat het contract voor het Rembrandt Theater perfect was tegen een vasten prijs van 75.onder voorbehoud echter van de toestemming van den heer Leipziger. Zoodra wij dus deze toestemming van den heer Leipziger hebben, is zoowel het contract voor het Capitol Theater als voor het Rembrandt Theater in orde." dat de heer Leipziger met zijn brief dato 13 Mei 1936 aan gedaagde de vereischte toestemming voor de overeenkomst tegen den auteursprijs van 75.heeft gegeven, waar mede deze overeenkomst perfect was geworden; dat weliswaar merkwaardigerwijze de heer C. Hirschberg op 19 Mei 1936 alsnog gedaagde een prijs van 125.voor dezelfde film heeft aangeboden, welke offerte door gedaagde werd geaccepteerd, maar dat daardoor de ingevolge de tus- schen partijen gewisselde brieven van 13 Mei 1936 tot stand gekomen overeenkomst niet buiten werking kan worden ge steld; dat evenmin steekhoudend kan worden geacht het door ge daagde naar voren gebrachte argument, dat eischeres niet gereageerd zou hebben op de haar door gedaagde kort voor de vertooning der film in het Rembrandt Theater voor deze vertooning gezonden factuur voor een auteursprijs van 125. daar deze factuur niet in overeenstemming was met de tus- schen partijen aangegane overeenkomst; dat uit het vorenstaande volgt, dat gedaagde terecht heeft gesteld, dat tusschen haar en gedaagde als auteursprijs voor de vertooning van de film „Watt en Half Watt als dak loozen" in het Rembrandt Theater te 's-Gravenhage een be drag van ƒ75.(verhoogd met 5~% reclamehuur) is over eengekomen en dat gedaagde derhalve ten onrechte aan spraak maakt op.betaling van een bedrag van ƒ125.als auteursprijs voor deze vertooning; dat gedaagde mitsdien moet worden veroordeeld in de ge- schilkosten. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 10 November e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden inge diend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naam register. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit gebracht houder der ex ploitatie-rechten 2 Oct. 1935 Vingerafdrukken Paramount 2 Het masker valt Firn Film 3 China Clipper Warner 9 Zijn beste vriend Lumina 9 Majoor Frans A. Benno 9 Het geheim van het gezon ken schip Filmex 10 De wraak van Pecos Centrafilm 10 Van kwaad tot erger Metro 10 De veelbegeerde vrouw 10 De tweelingbroers 12 Verboden lading Ufa 12 Zestien jaar 12 De kassier vergist zich Oostra 12 Vlasman als Hoofdonder wijzer. 12 De veedief 12 De gevreesde speurder 12 Donna Fracisquita 12 De zondebok 12 De schrik van Durango 12 Lopez de struikroover 12 De schrik der smokkelaars 12 De wrekende zoon 13 Snelheid en geduld Filmex 13 Van pelsdier tot bontmantel 13 Kinderhart Victoria 13 We zijn toch allemaal geen engelen? 14 Brandend goud Ufa 14 De laatste ronde Warner 15 Strijders om het leven (1) 15 De vrouw die men begeert 15 Het huis van den Spanjaard Cinetone 16 Jij bent mijn leven Universal F. A. 16 Het meisje met protectie Ufa 17 De man, die zijn ziel ver kocht Nederland 17 't Jochie Nova 20 Nederlandsche Filmrevue Cinetone 20 Legioen der Verlorenen Odeon 20 De officier's Baby 20 Verboden toegang 20 Volgt Uw hart 20 Sitting on the moon 20 De terugkeer van Captain Ricks 20 Robinson Crusoë *t 20 Op den bodem der zee n 20 Jaloezie 20 Zondaars 20 Ticket to Paradise 22 Regie Filmex 24 De Speurhond van Alaska Meteor 26 Petertje (2) Tobis 1Ter vervanging van den titel: „Het leven van Louis Pasteur". (2) Ter vervanging van den titel: „Paradijsstraatje".

Officieel Orgaan | 1936 | | pagina 14