VERMAKELIJKHEIDSBELASTING Indertijd hebben Burgemeester en Wethouders van Winterswijk aan den Raad dezer gemeente voorgesteld de vermakelijkheidsbelasting te ver- hoogen van 10 tot 20%. Dezerzijds is daarop een adres aan den Raad gezonden, waarin tegen dit voorstel bezwaren werden ingebracht, daar de eenige bioscoop, die te Winterswijk bestaat, die van den heer M. Scharphorn, reeds als gevolg van de tijdsomstandigheden met verlies werkt. Ook de heer Scharphorn zelf heeft in een adres aan den Raad aan de hand van cijfers aangetoond, dat deze belastingverhooging den ondergang van zijn bedrijf zou beteekenen. De Raad heeft dan ook dit voorstel verworpen. Gedeputeerde Staten hebben echter aangedron gen op verhooging der vermakelijkheidsbelasting, naar aanleiding waarvan het Hoofdbestuur de bescherming van Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken heeft ingeroepen, waar bij het is mogen gelukken van Zijne Excellentie de toezegging te verkrijgen, dat een lagere belas ting op vermakelijkheden voor bioscopische voor stellingen dan voor andere vermakelijkheden geen bezwaar zal ontmoeten, indien zulks noodzakelijk moet worden geacht om voor het eenige bioscoop bedrijf ter plaatse een exploitatie-verlies te voor komen, hetwelk van de belastingverhooging het gevolg zou kunnen zijn. Vervolgens hebben B. en W. opnieuw een voor stel tot verhooging der vermakelijkheidsbelasting aanhangig gemaakt, n.1. om deze belasting voor bioscoopvoorstellingen te verhoogen van 10 op 15%. In een adres aan den Raad heeft het Hoofd bestuur zich ook tegen dit nieuwe voorstel verzet, zich beroepende eenerzijds op het standpunt van Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken, anderzijds op de motiveering van B. en W. zelf, die immers in de toelichting op hun voorstel erkenden, dat het bioscoopbedrijf te Winterswijk geenszins bloeit. Het is ons een genoegen thans te kunnen mede- deelen, dat als resultaat van onze bemoeiingen de Raad der gemeente Winterswijk besloten heeft de belasting voor bioscoopvoorstellingen te verhoogen van 10 tot slechts 12%. Verwacht moge worden, dat de Kroon haar goedkeuring aan dit besluit thans niet meer zal onthouden. De gemeenteraad van Wormerveer heeft dezer dagen besloten tot verlaging van de vermakelijk heidsbelasting. In een onlangs gehouden vergadering van den Raad der gemeente Borne hebben B. en W. mede gedeeld, dat het Raadsbesluit, waarbij de verma kelijkheidsbelasting van 20 op 10% werd terug gebracht, geen goedkeuring kon verkrijgen van de Kroon. Op voorstel van B. en W. werd daarom be sloten de belasting wederom op 20 vast te stellen. TERUGGAVE VAN DE WAARBORGSOM. De volgende leden hebben aan het Hoofdbestuur verzocht vervallen te worden verklaard van het lidmaatschap van den Bond. IJ. Loots, exploitant van de Doele Bioscoop te Enkhuizen. F. T. L. Film (Filmtechnische Leergang), Am- stel 100 te Amsterdam. Dir. de heer W. F. Bon. In verband met de teruggave van den ingevolge art. 3 van het Algemeen Reglement door deze leden gestorten waarborg moeten de leden, die even tueel nog vorderingen op hen hebben, hiervan vóór of uiterlijk op 10 November a.s. schriftelijk opgave doen aan het Bondsbureau. AANMELDING LIDMAATSCHAP. Voor het lidmaatschap van den Bond heeft zich aangemeld: De heer M. J. Philipse te Brielle, Zuid Einde 78, die de Luxor Bioscoop aldaar zal gaan exploi- teeren. WIJZIGING NAAM- EN ADRESLIJST. In de naam- en adreslijst van den Bond zijn de volgende wijzigingen aangebracht: Pag. 13. De naam Ooster Theater (Middenweg 1824) te Amsterdam is veranderd in Bio Theater. In plaats van den heer en mevrouw Godefroid treden als exploi tanten op de heeren M. Chaps en J. Gabbe, correspondentieadres: Parnassus- weg 8, Amsterdam. Pag. 14. Apeldoorn: Het bij het Centraal Theater tusschen haakjes vermelde privé-adres Marialaan 28, tel. 3877 komt te vervallen. Pag. 15. Het adres van de Bornsche Bioscoop te Borne is thans Oelerweg 42, Hengelo O., tel. 3707. Breda: Het telefoonnummer van het Luxor Theater is veranderd in 2451. Pag. 19. Goor: Als Telefoonnummer van de Goor- sche Bioscoop dient te worden vermeld no. 38. Pag. 25. Maastricht: Het telefoonnummer van de Cinema Palace is thans 5662 in plaats van 1545, het telefoonnummer van de Royal Cinema 2221 in plaats van 58.

Officieel Orgaan | 1936 | | pagina 6